Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

stanie na rękach z wygiętymi nogami do przodu, a kęgosłup
#1

Witam. Robię sobie takie ćwiczenie że stoje na rękach ze złączonymi rękoma, i staram się wyginać nogi na maxa do przodu, ale troche odczuwam ból w odcinku lędzwiowym i mam pytanie czy niszczy się od tego kręgosłup i lepiej nie robić tego ćwiczenia ?

Zdjęcie jak to wygląda:
http://iv.pl/images/79565221801944589500.jpg
#2

Stanie jakie prezentujesz bardzo mocno obciąża odcinek lędźwiowy kręgosłupa. W gimnastyce dążymy do całkowietgo wyeliminowania "banana". Nie tylko ze względu na ochronę lędźwi, lecz również rozwojowość takiego stania. Przy prostej sylwetce łatwiej robić np. obroty w staniu na rękach na poręczach.

Reasumując: nie widzę sensu w wykonywaniu takiego stania na rękach które uczy złych nawyków i jest kontuzyjne.
#3

chyba, że trenujesz gimnastykę artystyczną to wtedy spoko, może uda Ci się zejść do mostka

"Siła i szpan !" - SG Legia Warszawa

Jugger napisał(a):nie interesuj sie kim jestem, bo to naprawde bez znaczenia, tak samo jak mnie nie obchodzi kim jestes.
#4

Jest to błędna sylwetka jeśli chodzi o stanie na rękach.
Jeśli traktujemy je jako ćwiczenie jest ono bardzo ważne :
Po pierwsze wzmacnia odcinek lędźwiowy poprzez skurcz izometryczny
Po drugie tworzysz nowy bodziec dla układu nerwowego
Po trzecie wyrabia zachowania w przypadku "przepadania" za stanie, praca w barkach i "rąk"
Po czwarte pozwala na prace nad sylwetką w całkowicie nowym ułożeniu ciała (rozciąganie barków, ułożenie miednicy itp.)
Piąty argument przekłada się na wiele elementów gimnastycznych np. przerzut w tył

Jedyny minus to mocne obciążenie na kręgosłup spowodowany naciskiem kręgów na siebie.

Jeśli chodzi o wykonanie, postaraj się wyprostować nogi i pracować barkami a nie klatką piersiową. Dodatkowo polecam zacząć to ćwiczenie pod ścianą i stopniowo schodzić niżej zwracając uwagę na barki i miednicę Smile.

Jeszcze mam jedno pytanie czy to twoje zdjęcie?
#5

Musisz bardziej używać brzucha. Nota bene w street workoucie chyba tylko w taki błędny sposób wykonuje się stanie na rękach.


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości