Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

waga kuczna przodem w podporze - ból kości przedramienia
#1
Bug 

Hej Smile
Jak chyba każdy chciałbym dojść kiedyś do full planche Smile do treningu wkładam sobie póki co progresje i staram się je przytrzymywać tak jak opisano to tutaj. Zwykła tucked planche (waga kuczna przodem w podporze - dobrze to nazwałem?) już mi wychodzi, dlatego próbuję przejść do wersji zaawansowanej tej pozycji. I tu pojawia się problem, jakiekolwiek wychylenie do przodu (choćby niewielkie) i przytrzymanie tej pozycji sprawia mi ból w kościach prawego przedramienia.

Wygląda to tak, że póki trzymam to nie ma problemu. Natomiast w momencie gdy kończę (lub rozluźniam uchwyt jeśli robię na poręczach) mniej więcej w 1/3 długości powyżej nadgarstka w prawej kości promieniowej (głównie, w łokciowej trochę też) czuję dość nieprzyjemny ból. Nie miałem tam wcześniej złamania, a jestem raczej osobą, o wysokiej tolerancji na ból i jeśli coś mi dokucza tzn. że jest mocnoTongue

Nie wrzuciłem zdjęcia, bo nic tam nie widać dziwnego, ale mogę wstawić zdj./filmik jak coś. Zauważyłem, że jeśli pilnuję, żeby nacisk jakby odkręcał się (tj. jakbym kręcił nadgarstkiem do wewnątrz, od ciała) nie jest to aż tak odczuwalne.

Będę bardzo wdzięczny za pomoc, info co to może być lub jak to wyeliminować. Nie chcę, żeby mi pękła kość podczas ćwiczenia czy coś takiego. Szkoda potem treningów, które przepadną Tongue
#2

http://gimnastycy.pl/forum/watek-bol-w-przedramieniu

"Remember that almost right, is still wrong. In the long term, this pursuit of perfection will result in much greater strength development and technical refinement;" -Coach Sommer
#3

(2014-06-13, 18:26)rafal napisał(a):  http://gimnastycy.pl/forum/watek-bol-w-przedramieniu

Dzięki!
Trochę mi głupio bo niby szukałem, czy już takiego tematu nie ma, a wyszło słabo :/
W każdym bądź razie jeszcze raz dzięki!
#4

rozciąganie i wzmocnienie po przez ćwiczenia koncentryczne i izotoniczne pozostaje wpierw, inaczej izometryczna praca mięśni jest zbyt duża i pojawiają się niekomfortowe bóle

"Siła i szpan !" - SG Legia Warszawa

Jugger napisał(a):nie interesuj sie kim jestem, bo to naprawde bez znaczenia, tak samo jak mnie nie obchodzi kim jestes.
#5

(2014-06-13, 22:07)Newcio napisał(a):  rozciąganie i wzmocnienie po przez ćwiczenia koncentryczne i izotoniczne pozostaje wpierw, inaczej izometryczna praca mięśni jest zbyt duża i pojawiają się niekomfortowe bóle

No widzę właśnie, że nie da się od razu wskoczyć ze zbyt dużymi obciążeniami. Muszę dać swojemu ciału czas na przywyknięcie do takiego wysiłku.

Masz na myśli w tym przypadku rozciąganie i wzmocnienie szczególnie przedramion, tak?
#6

zdecydowanie rozciąganie, ja po swoich perypetiach i tego co trenerzy na Legii robią, najpierw rozciąganie potem kształtowanie dynamiki i na końcu scalanie siłą

"Siła i szpan !" - SG Legia Warszawa

Jugger napisał(a):nie interesuj sie kim jestem, bo to naprawde bez znaczenia, tak samo jak mnie nie obchodzi kim jestes.
#7

Dzięki za radę!
Faktycznie jak się porządnie rozgrzewam i rozciągam, no i wróciłem jeszcze do zwykłej kucznej to bólu nie odczuwam. Dam sobie w takim razie więcej czasu Smile

Perypetiach? Ale mam nadzieję, że juz teraz wszystko w porządku? Dobrze móc skorzystać w takich sytuacjach z doświadczeń innych, chociaż szkoda, że ktoś musiał czegoś takiego sam wcześniej doświadczyć, żeby to było możliwe Tongue


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości