Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

stanie na rękach
#1

Wrzucam moje koślawe stanie na rękach celem poprawienia techniki. Wszelkie uwagi mile widzianeSmile

#2

ujęcie mogło by być bardziej od boku, ale ja tu widzę za mało otwarty kąt w barkach i wygięte nieco plecy. Musisz też bardziej spiąć całe ciało bo brakuje kontroli w wejściu i w samym stabilizowaniu pozycji. Nogi masz rozłączone (nie chodzi mi o podpieranie o drzwi). Pchasz mocno rękami w podłogę? Ręce próbowałeś może trochę wężej?
tyle co ja widzę, może ktoś będzie bardziej pomocny.
#3

Dokładnie to samo zauważyłem + taki szczegół raczej kosmetyczny - czasem ucieka Ci obciągnięcie stóp ('cecha gimnastyczna' bodajże się to nazywa).

(2013-07-07, 22:57)rafal napisał(a):  Pchasz mocno rękami w podłogę?
Co przez to rozumieć? chodzi o zablokowanie barków w pozycji 'ściągniętej do uszu' - jak w tym tutorialu:
http://www.beastskills.com/the-handstand/
W podpunkcie: "The shoulders" >>zdjęcie opisane "shrugged" ?

Przy okazji Zahir możesz sobie przejrzeć powyższy tutorial i sprawdzić, czy stając na rękach zwracasz uwagę na wszystko co ważne Smile
#4

dokładnie o to, nawet jest napisane "push into the floor"
dobry tutek jest też tutaj: http://www.ringfraternity.com/tutorials/handstand.html
koniecznie zapamiętać każdy punkt z sekcji "form".
#5

Dzięki za rady. Oczywiście zauważyłem, że uciekają mi stopy i powiem więcej, za każdym razem gdy nie są obciągnięte tracę pionSad Oczywiście staram się pchać rękami podłogę ale trzeba będzie nad tym jeszcze popracować. Co do kątu w barkach i wygiętych pleców to mam nadzieje, że z czasem uda się to wyeliminowaćSmile spróbuję też węziej trzymać ręce.
#6

Co do pchania w podłogę - czyli odpowiedniego zablokowania barków - polecam najpierw stanąć przed lustrem i 'na sucho' z rękoma w górze wypychać barki w górę, tak by poczuć jak to ma wyglądać. A następnie stojąc na rękach przy ścianie (pilnując, aby ręce były cały czas proste w łokciach), wypychać barki i luzować - takie 'mini pompeczki' z użyciem wyłącznie mięśni, które odpowiadają za utrzymanie barków we właściwej pozycji przy staniu na rękach.

A co do kąta w barkach - sam mam z tym jeszcze problem, mógłby ktoś poradzić jak go poprawić? Smile
#7

(2013-07-08, 09:36)kingsvid napisał(a):  A co do kąta w barkach - sam mam z tym jeszcze problem, mógłby ktoś poradzić jak go poprawić? Smile

wszelkie rozciąganie barków
pisałem o tym w wątku z moim staniem na rękach, dokładnie tu http://www.gimnastycy.pl/forum/thread-92...tml#pid549

polecam jeszcze ten filmik poniżej, ładnie pokazuje jak zlikwidować wygięcie pleców
#8

Wielkie dzięki za pomoc i ciekawe linkiSmile
#9

(2013-07-08, 09:36)kingsvid napisał(a):  A co do kąta w barkach - sam mam z tym jeszcze problem, mógłby ktoś poradzić jak go poprawić? Smile

Właśnie znalazłem fajne ćwiczenie w filmiku poniżej
#10

Też ciekawe, i na pewno się przyda, chociaż poprzednio podlinkowane materiały bardziej do mnie przemawiały Smile


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości