Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Pytania odnośnie iron crossa
#1

Nie żebym miał ćwiczyć iron cross, jeszcze nie pora na taki hardkor, ale chcę wiedzieć na przyszłość. Smile

1.
Tak dla pewności: na iron cross mówi się w języku gimnastycznym "rozpięcie"?

2.
Nie mogę nigdzie znaleźć info.
Z filmiku który pojawił się na gimnastycy.pl wynikałoby, że łokcie mam kierować do góry żeby nie wyłamywać stawu, czyli jak rozumiem: robić to "bicem do nieba".
Natomiast teraz patrzę w internecie i widzę, że ludzie robią to "bicem do przodu".
Czy oni robią to źle, czy ja źle zrozumiałem słowa "łokciami do góry"?

Na przykład gość na tym filmiku - ustawia łokcie dobrze, czy źle?
https://www.youtube.com/watch?v=O-CnkkUZg-M

3.
Jak ustawiać barki do tej pozycji?
Znalazłem taki filmik (mała dygresja: dziwi mnie, że nie znalazłem takiego filmiku nigdzie indziej, przecież to są istotne informacje których ja przez ponad rok nie miałem i bez których robiłem wszystko źle):
https://www.youtube.com/watch?v=9-njKUc-f9U
Są tutaj przedstawione pozycje barków do wagi przodem, wagi tyłem, deski i stania na rękach. Nie ma jednak informacji o rozpięciu. Jak ustawiać barki do tego ćwiczenia?

4.
Ktoś na forum pisał, że rozpięcie zaleca się ćwiczyć dopiero po opanowaniu deski i czegoś tam jeszcze, chyba wagi tyłem o ile dobrze pamiętam. Czy dotyczy to również ćwiczenia z tego filmiku 23:00-23:30?
https://www.youtube.com/watch?v=iLR3SuTsyco
#2

Wszystko masz tutaj na temat ustawienia:
#3

1. Tak rozpięcie
2. W filmiku pojawił się mały błąd merytoryczny, nasada kości łokciowej powinna być skierowana w lekko w dół, biceps w przód lekko w górę, nie może być tak że łokieć ( nasada kości łokciowej ) idzie do góry w ten sposób możesz rozwalić staw łokciowy. Ważny jest też chwyt. Koleś nie robi głębokiego chwytu i właśnie w ten sposób naraża łokieć, niestety pozycja "bicepsa" jest niebezpieczna, czy poprawna może i tak tylko szkoda stawów
3. Pozycja naramiennego w rozpięciu jest wypchnięta do przodu, tak jakbyś chciał się plecami nakryć na szyję, dzięki temu zmuszamy górny akton czworobocznego do pracy, dzięki temu praca rozchodzi się na więcej mięśni.
4. Tak jak pisałem wyżej właśnie jest pokazane w tych ćwiczeniach jak się "garbi" pozycję, w ten sposób naramienny jest "wypchnięty do przodu" i dzięki temu angażujemy górny akton czworobocznego do pracy, dodatkowo też w tej pozycji pracuje brzuch, więc angażujemy więcej mięśni do pracy.. Ciężko z tego filmu wskazywać na błędy ułożenia chwytu, ale w ostatnim ćwiczeniu wyraźnie widać głęboki chwyt i tak powinno się robić za każdym razem nawet w progresji czy w ćwiczeniach przygotowawczych

"Siła i szpan !" - SG Legia Warszawa

Jugger napisał(a):nie interesuj sie kim jestem, bo to naprawde bez znaczenia, tak samo jak mnie nie obchodzi kim jestes.
#4

Newcio odpowiedział tak, że ciężko coś dodać Smile


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości