Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

front lever
#1

Witam
Ostatnio mam duży problem, zawsze ćwiczyłem front lever na delikatnie ugiętych rękach tak naprawdę jak większość osób, ale gdy przeszedłem na zablokowane łokcie trudność zwiększyła się niedookreślenia , na ugiętych dążyłem do wagi z rozkrokiem a teraz na zablokowanych kucznej nie mogę podnieść na odpowiednią wysokość, jakieś rady ?
#2

Zacznij od początku tak samo, tyle że na prostych rękach.
#3

Najpierw do wysiłku muszą się przyzwyczaić stawy łokciowe, więc zacznij od wagi kucznej. I powoli do przodu Smile
#4

Właśnie zaczynam od wagi kucznej czyli 1 krok, ale chodzi że nie potrafię jeszcze na prostych łokciach , unieść na odpowiednią wysokość tyłka, brakuje mi jakiś 2-8cm aby był na lini, jakieś ćwiczenia może ?, na prostych(ale nie zablokowanych) tego problemu nie miałem
#5

Może przyda się poćwiczyć np. przechodzenie ze zwisu przodem do zwisu tyłem i z powrotem?
#6

powolne opuszczanie "tyłka" z leżenia przerzutniego do wagi i powrót do leżenia przerzutniego o ugiętych nogach - metoda ekscentryczna

lub/i

ciśniesz ze zwisu o ugiętych nogach do leżenia przerzutniego i potem do zwisu - metoda koncentryczna
#7

Ja bym dodał jeszcze wymyk i odmyk albo układ z aktualnych Konfrontacji Smile
#8

zahir, o ile odmyk może jeszcze zrobić z prostymi rękoma (przedłużenie ruchu: ze zwisu przerzutnego do zwisu), o tyle wymyk będzie wzmacniać u niego nawyk do uginania rąk.

Kluczem i podstawą, będą ćwiczenia, które opisał Newcio.
#9

Może będzie wzmacniał uginanie rąk ale będzie też uczył ciągnąć tułów do góry i aktywizował brzuch Smile
#10

Dobra udało się od 2 treningów proste łokcie i na dobrym ułożeniu jest tyłek, tylko szkoda że na razie kilka sekund bo łokcie za słabe, ale teraz kilka dni przerwy bo ścięgna bolą i jak będzie ok to wstawię do działu okiem trenera


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości