Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Nauka flagi w domu
#1

Witam
Mam zamiar w najbliższym czasie powoli wzmacniać boczny łańcuch ciała i najlepsze ćwiczenie do tego to flaga.
Tylko problem że nie mam gdzie ćwiczyć(teoretycznie mam).
Problem jest w tym że samemu , bez pomocy osób trzecich trudno coś zdziałać, więc zawsze nagrywam się i z czasem próbuje korygować postawę w ćwiczeniach, ale niezbyt fajnie wyglądało by gdybym na ulicy wyjął telefon i nagrywał sam siebie,
więc wydaje mi się że najlepszym wyjściem jest nauka w domu, ale teraz tkwi problem jak.
Wpadłem na taki pomysł aby uczyć się flagi na drążku w drzwiach, ułożył bym go nisko i trzymał bym się ręką, a druga ręka byłą by na podłodze(jak na obrazku nr 2)
ale jak wiadomo ręka na dole odgrywa najważniejszą rolę, i tu tkwi moje pytanie.
1.Jaka jest różnica oczywiście w nauce między flagą nr1 a nr2
2.Czy jest to wykonalne nauczyć się w domu?
3.Czy przy treningu flagi powinno się trenować dwie strony(czyli raz lewa ręka niżej a raz prawa )


Załączone pliki Obrazki
   
#2

Proponuję zacząć od podstawowych ćwiczeń wzmacniających szczególnie sylwetki i kołyski na boku/plecach/brzuchu, wycieraczki na drabinkach, wznosy nóg na drabinkach (najlepiej z L do V).

1. Podpierając rękę na podłodze uniemożliwiasz sobie skorzystanie z wielu progresji
2. Pewnie tak, ale patrz pkt 1
3. Oczywiście

"Remember that almost right, is still wrong. In the long term, this pursuit of perfection will result in much greater strength development and technical refinement;" -Coach Sommer
#3

Może poprostu spraw sobie drugi drążek rozporowy (to nie majątek) i umieść w drzwiach w odpowiednim rozstawie dwa.
Co do Twojego pytania nr 3 - KONIECZNIE SYMETRYCZNIE !!! chyba, że masz w planie skrzywienie kręgosłupa.

Lepiej zużywać się niż rdzewieć - D. Diderot
#4

rafal, ogólnie robię 3xw tygodniu trening brzucha, składa się z 3 elementów, wznosy nóg jak najwyżej się da czyli do v a potem jeszcze biodra do góry, wycieraczki na drążku czy jak to tam się po polsku nazywa , i po prostu poziomka narazie jest po między v a l
a co do progresji jak myślicie od czego zacząć i jak ułożona ma być cała ręka w którą strone dłoń i na długości ciała, pod kątem prostym czy bardziej żebra,bok brzucha ?
#5

proponuję to co powiedział Rafał, sylwetki, kołyski, skłony koncentryczne bokiem ( wznosy tułowia i nóg ).
- wymachy nóg na podwyższeniu leżąc bokiem, potem z dodatkowym obciążeniem
- przytrzymania na podwyższeniu leżąc bokiem, potem z dodatkowym obciążeniem
- flaga z pomocą ( powolne opuszczanie )
- wznosy nóg bokiem o nogach ugiętych, w pozycji flagi potem z jedną nogą itp.
- nauczyć się leżenia przerzutniego w pozycji flagi

Do tego wziąłbym atlas anatomiczny lub porobić dodatkowe ćwiczenia z gumami na najszerszy grzbietu, to on generalnie trzyma ciało w poziomie + brzuch + skośne i lędźwie, ale to największy mięsień więc teoretycznie powinien całą pracę wykonywać. Ale niestety to mięsień czerwony i słabo na niego działają ćwiczenia statyczne, raczej trzeba zastosować masowo bujnięcia w formie wstawek izometrycznych, trener Kulbicki pokazywał te ćwiczenia na seminarium w Wawie


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości