Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Bolesne otarcia przedramion kółkami
#1

Mam ślady otarć na przedramionach w pozycji w której pasek na górnej części kółka ociera o moje przedramię. Puki ćwiczyłem w softshellu nie było problemu, jednak zbliża się lato i niebawem będę ćwiczył z gołymi rękoma.

Co robię źle oraz jak sobie z tym poradzić?

Kółka drewniane mtidea 28mm.
#2

może za wąsko wiszą

"Remember that almost right, is still wrong. In the long term, this pursuit of perfection will result in much greater strength development and technical refinement;" -Coach Sommer
#3

Korzystając z okazji, jaki powinien być rozstaw kółeczek? 60cm ?
#4

Wyrwidąb - zobacz temat o obliczeniach w kółkach, bo to jest zależne od długości pasów.

A co do ocierania, to o nie jest tak, że w sumie we wszystkich ćwiczeniach jedynym punktem styku zawodnika i kółek powinien być sam punkt chwytu?

Gimnastyka to surowy i bolesny sport, trzeba o tym pamiętać Big Grin
#5

Nie każdy ma chyba dostęp do wątku o obliczeniach na kółkach. Standardowy rozstaw kółek to 50cm. Ustaw sobie tak, żeby w podporze nie dotykać taśm przedramionami. Przy np ugięciach i tak raczej będą się ocierać więc trzeba się chyba przyzwyczaić albo uciąć sobie rękawy od koszulki termoaktywnej i zakładać na przedramiona Big Grin

"Remember that almost right, is still wrong. In the long term, this pursuit of perfection will result in much greater strength development and technical refinement;" -Coach Sommer
#6

Ja mam ustawione kółka szerzej niż barki i nie ocieram. Jednak zaczynając miałem wąsko rozstawione kółka i ocierałem, teraz z tym problemów nie mam.
#7

no pain no gain Smile
Pozdrawiam
#8

Moja rada jest taka, by zacisnąć zęby i olać ból Big Grin A tak bardzo poważnie, to powinno się dążyć do tego, by nie opierać przedramion o taśmy. Ból może być fajnym motywatorem, by to osiągnąć. Jednak jeśli jest uciążliwy, to można albo starać się go unikać (np. zakładając rękawy jak radził Rafał) albo po prostu się przyzwyczajać. Zabawa na kółkach, to ciągłe odciski, otarcia itp. więc bólu się nie uniknie.

Co do rozstawu kółek, to jak pisał Rafał jest to 50cm przy długości linek 3m. Jednak trenując w domu czy na dworze z reguły mamy dużo krótsze linki, więc siłą rzeczy musimy je rozsunąć szerzej, by uzyskać ten sam efekt. Szczegółowe wyliczenia nie mają według mnie sensu przy amatorskim uprawianiu gimnastyki.
#9

Przyzwyczaj się i nie płacz, to część nauki ćwiczeń na kółkach, lekkoatleci mają odciski, zapaśnicy mają siniaki, gimnastycy mają dodatkowo jeszcze otarcia
Tak, przy ćwiczeniach na kółkach, a zwłaszcza tych pierwszych bedziesz sie ocierał o sprzęt, przyjmij to za pewność, że idziesz w dobrym kierunku Smile
#10

Ja bym powiedział, żeby się nie wierzgać tylko prowadzić ruch siłowo i z kontrolą, to nie powinno być otarć Smile.


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości