Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Co to za element?
#1

Witam,




Jak nazywa się 1 element który wykonuje nasz kolega z forum? Smile Zauważyłem że przez cały obrót trzeba mieć zgięte ręce w łokciach?
#2

Kołowrót w przód na kółkach. Żeby to zrobić w taki sposób jak na video potrzebujesz ugiąć ręce, na prostych musiałbyś już wykonywać zamach całym ciałem, żeby dynamicznie powrócić do podporu.

To jest z zasadzie w przejście pomiędzy pozycjami: podpór na kółkach -> kuczny/łamany (lepiej, jak zawsze trzymać proste nogi i zrobić "scyzoryk") podpór w "staniu na barkach" aka shoulder stand -> opad do leżenia przewrotnego z głębokim chwytem -> i jeszcze na ugiętych ramionach dynamiczne wykonanie wspierania ciągiem (muscle upa).

Najtrudniejszym momentem jest utrzymanie głębokiego chwytu, pomimo opadania w dół z podporu do wiszenia na kółkach.
Także musisz mieć dobrze opanowany głęboki chwyt i zwykłe wspieranie ciągiem.

Mi to zaczęło wychodzić po tym, jak Mrówek mi kazał robić dynamiczne wejścia do podporu (wspierania ciągiem), zaczynając z leżenia przewrotnego z głębokim chwytem -> czyli jak opanowałem drugą połowę ruchu, to łatwiej mi było załapać jak utrzymać głęboki chwyt pomimo opadu ciała.

Na dodatek, pierwszy lepszy link z YT: https://www.youtube.com/watch?v=sVqdbQ4B-uA (choć nie oglądałem całego, bo mi się nie chciało).
#3

wystarczy podnieść bardzo wysoko biodra i trzymać kółka blisko ciała, mocno przykurczone ramiona

"Siła i szpan !" - SG Legia Warszawa

Jugger napisał(a):nie interesuj sie kim jestem, bo to naprawde bez znaczenia, tak samo jak mnie nie obchodzi kim jestes.
#4

Swoją droga, widać że Chudini nie próżnował na seminarium Smile


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości