Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Pomoc w znalezieniu ćwiczeń.
#1

Cześć,

Szukam ćwiczeń wzmacniających tylny akton barków, prostownik grzbietu, czworoboczny pleców oprócz górnej części (karku) i to chyba tyle. Chodzi mi o ćwiczenia z masą ciała i maksymalnie z wykorzystaniem drążka i domowych warunków ćwiczeń.

PS
Na tylny akton barków już znalazłem ale jak coś macie to podajcieSmile
#2

na prostownik grzbietu - wznosy tułowia na ziemi
na czworoboczny grzbietu i tylny akton barków - wiosłowanie, bardzo ważna jest praca łopatek
[Obrazek: jh_dom21-c80333f6ff275613de7bcd6d41d8a989.jpg]
#3

Ale wiesz, że gimnastyka to nie kulturystyka i nie dzielimy tutaj ogółu mięśni na części pierwsze?
#4

Wiem, ale chciałem np. na tylny akton barków potrzebuje ponieważ mam problem z back lever przez ból w barkach wynikający z za słabo rozwiniętej tej partii (czuje rwanie). Jeśli nie miałbym konkretnego powodu to bym nie szukał ćwiczeń dla poszczególnych mięśniSmile Chce wzmocnić podane partie z konkretnych powodów Seth.
#5

Pod wagę tyłem polecam Ci zwis tyłem, to powinno dobrze Cię przygotować do BL.
#6

Spójrz na tematy podwieszone.
#7

na akton tylny barków wszystkie ćwiczenia gdzie łokci idą do tyłu za plecy Wink
#8

(2014-04-04, 15:46)parura napisał(a):  Wiem, ale chciałem np. na tylny akton barków potrzebuje ponieważ mam problem z back lever przez ból w barkach wynikający z za słabo rozwiniętej tej partii (czuje rwanie). Jeśli nie miałbym konkretnego powodu to bym nie szukał ćwiczeń dla poszczególnych mięśniSmile Chce wzmocnić podane partie z konkretnych powodów Seth.

Według mnie problem leży nie w słabo rozwiniętych mięśniach, lecz słabym rozciągnięciu obręczy barkowej. Polecam Ci zwis tyłem, zwis tyłem i zwis tyłem. A jeśli będzie trochę za mało to dorzuć zwis tyłem Smile

P.S. Możesz też wrzucić ćwiczenia które Mrówek prezentuje w swoim tutorialu na muscle up na drążku. Też świetnie rozciągają barki Smile


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości