Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Ćwiczenia statyczne
#1

Witam
Mam pytanie jak połączyć ćwiczenia statyczne z treningiem siłowym.
Trenuję ostro do planche , fl i bl , Trenuję 3x w tygodni i 3x siłownia(typowo siłowy, 3-4 ćwiczenia na ruch pchający, ciągnący i nogi- to rozkładam na 3dni)
Reszta tygodnia to ćwiczenia statyczne, ale do planche potrzeba silnych barków więc pseudo push up i hspu trzeba robić, do tego silny lędźwie wzosnu nóg w staniu na rękach/głowie i tu pytanie jak to połączyć w jeden trening czyli statyka + siłowy na barki i lędźwie ? co pierwsze ? jak prowadzić trening ?
#2

Ćwiczenia statyczne mają dwie duże zalety (oczywiście poza główną, że doskonale stymulują mięśnieWink) 1 polega na tym, że bardzo szybko przygotowują mięśnie do ciężkiej pracy i "dogrzewają" je ponieważ poprawiają ukrwienie. 2 natomiast również związana jest z ukrwieniem mięśni a polega na tym, że dzięki temu mięśnie są doskonale odżywione. Płyną z tego następujące wnioski praktyczne:
1) Elementy statyczne będą bardzo dobre tuż po rozgrzewce, bo doskonale przygotują mięśnie do dalszego treningu.
2) Świetnie się sprawdzą także na końcu treningu dostarczając do mięśni substancje odżywcze które przyspieszą regeneracje.

Od Ciebie zależy którą drogę wybierzesz. Ja osobiście co drugi dzień robię ćwiczenia koncentryczne i co drugi dzień statyczne, by nie mieć przerwy treningowej i odżywić mięśnie. Trening koncentryczny również kończę serią statyczną, aczkolwiek nie za mocną. Mnie się to sprawdza.


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości