Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Stanie na rękach pozycja
#1

Jaki duży wpływ może mieć rozciągnięcie barków w staniu na rękach, z tego co wiem to moja pozycja to jest katastrofa jeśli próbuję stać normalnie, brzucha nie angażuję chyba dobrze. I cały czas jestem w miejscu, a stanie na rękach brzuchem do ściany nie pomaga aż tak jakbym chciał bo jeśli próbuję normalnie stać to jestem zgięty w talii, chciałbym to jakoś ruszyć, ale nie wiem jak, może ktoś ma jakieś ćwiczenia żeby wyćwiczyć pozycję prawidłową, bo z tym jest problem.. Wiem wiem 100h przy ścianie i już ściana mi nie będzie potrzebna, no ale nie wiem czy to u mnie się sprawdzi, bo ciężko o jakikolwiek postęp.

Jak stanę przy ścianie normlanie na nogach wyciągnę ręce w górę to żeby ręce dotykały cały czas ściany i lędźwie w tym samym czasie to mi jest bardzo trudno, zmienia to coś?
#2

Zależy jak chcesz stać, jeśli jakkolwiek to i największy kloc może się nauczyć trochę balansu mając minimum siły,
natomiast jeśli chcesz stać w prostej gimnastycznej sylwetce, to gibkość barków jest kluczowa.

Takim przedszkolnym ćwiczeniem, będzie stanąć w lekkim rozkroku, mocno zgiąć się w biodrach wypinając zadek do tyłu i położyć na czymś ręce.
No pracować, wiercić się, itp. żeby opuścić niżej barki Smile. Ogólnie wariacji jest bardzo dużo i żeby faktycznie dobrze ustawić barki w HS to jedno ćwiczonko wszystkiego nie załatwi Smile, ale to jest start.

Inna sprawa, Sommer poleca u siebie robić chodzenie w HS pod ścianą. - Brzuchem do ściany i na zmianę klepiesz się dłonią o odpowiedni bark. Pracując, żeby wypchnąć bark tej ręki, na której się opierasz w danej chwili. To wydaje się mieć faktycznie niezłe przełożenie zarówno na sylwetkę jak i wytrzymałość w HS.
#3

(2014-02-08, 22:40)Chudini napisał(a):  Wiem wiem 100h przy ścianie i już ściana mi nie będzie potrzebna

Z tym to się zupełnie nie zgadzam bo przez te 100h możesz tylko utrwalić złe nawyki. 100h przy ścianie w odpowiedniej sylwetce na pewno pomoże.
Rozciągnięcie barków to jedna z podstawowych rzeczy o jakie musisz zadbać, ale nie jedyna. Oprócz tego Jest jeszcze unoszenie i odwodzenie łopatek i PPT (Posterior Pelvic Tilt).
Na rozciągnięcie barków podoba mi się takie ćwiczenie, że w staniu na rękach patrzysz na swoje stopy. Dobre jest też ćwiczenie z poprzednich konfrontacji.

"Remember that almost right, is still wrong. In the long term, this pursuit of perfection will result in much greater strength development and technical refinement;" -Coach Sommer
#4

Chudini, kup H1 mega fajne cwiczenia na barki i w bonusie dostep do prywatnego forum u Sommera, na ktorym masz pelno cennych informacji. Wiem, ze troche kosztuje ale w porownaniu do zawartosci i czasu na ile starczy to jest to jedno z najtanszych rozwiazan.

"Pasja jest absolutnie konieczna do osiągnięcia długotrwałego sukcesu jakiegokolwiek rodzaju" Donald Trump
#5

Trochę tzn ile? Widzę że muszę popracować porządnie nad rozciągnięciem barków i pozycjami. Oczywiście chodzi mi o gimnastyczne stanie na rękach inne mnie nie interesuje. Ja dobrze widzę że 95$?
#6

99,99$, ale jest spokojnie warte tej kwoty, a forum jest bardzo fajne i znajdziesz tam pelno info. Mocno sie rozni od tej czesci dostepnej dla wszystkich.

"Pasja jest absolutnie konieczna do osiągnięcia długotrwałego sukcesu jakiegokolwiek rodzaju" Donald Trump
#7

Pozycja jest zła, ja to chyba wcale brzucha nie spinam przy tym i tu leży problem. Ktoś jakieś sugestie? wskazówki ma?
#8

Wszystko to, co pozwala uniknąć banana. Stanie przy ścianie brzuchem do ściany, trening z partnerem który trzyma nogi, staraj się też ściągać łopatki do siebie.
#9

Przy ścianie jest dobrze, bo dotykam stopami ściany, bez ściany nie czuje się komfortowo i cała pozycja się psuje. Dzięki, coś wykombinuje, no z partnerem byłoby łatwiej, a tak samemu się męczę. Za miesiąc może wstawię filmik jak będzie postęp.
#10

Porób bieganie pod ścianą od Sommera. Przy ścianie, brzuchem do niej, na zmianę klepiesz się lewą/prawą dłonią o odpowiedni bark, wypychając drugi, na którym się opierasz. Od tak się wyprostować w HS jest dosyć ciężko.


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości