Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

gimnastyczny performance
#1

#2

Tak właśnie widzę promowanie gimnastyki w Polsce Smile
Trzeba wyjść do ludzi, zwłaszcza do dzieci i młodzieży w szkołach i zarażać ich pasją do gimnastyki, pokazać że to jest fajniejsze niż kopanie piłki. Oczywiście do tego jest potrzebny przenośny sprzęt np wspominany kiedyś przeze mnie airtrack oraz współpraca z jakąś sekcją gimnastyki.

"Remember that almost right, is still wrong. In the long term, this pursuit of perfection will result in much greater strength development and technical refinement;" -Coach Sommer
#3

Ja też tak to widzę i będę się starał, byśmy poszli w tym kierunku Smile
#4

Zgadzam się z Wami, osobiście wolałbym coś takiego na wfie niż właśnie kopinie piłki bez mniejszego sensu. Dzisiaj rozmawiałem z nauczycielem wfu w moim liceum pytając czy są szanse na zakup kółek gimnastycznych (kupiłbym w swoim zakresie ale jeszcze nie uzbierałem :/ ) bo byłyby o niebo lepsze na treningach siłowych i technicznych niż "typowe ćwiczenia" które zazwyczaj się robi. Usłyszałem że pisać do samorządu mogę, ale szans większych nie ma. Szkoda, bo nie pamiętam żeby np. w gimnazjum były chociaż podstawy gimnastycznych elementów.
#5

Taki nauczyciel WF, który miał 3 z gimnastyki lub jest po wyższej szkole, gdzie gimnastyki w ogóle nie ma, za to są elementy akrobatyki, nie chce prowadzić gimnastyki, bo nie czuje się z tego mocny. Związane to również jest z bezpieczeństwem i asekuracją "tęgich" dzieciaków - duże ryzyku utraty zdrowia. Dodatkowo ograniczone w tym kierunku ( od 60 do 90 h gimnastyki ) powoduje taki a nie inny efekt ( kiedyś na studiach było 120-180 h gimnastyki )
#6

No jednak myślę że nie chodzi o Niego, tylko właśnie boi się o niektórych uczniów, bo powiedział że ma jedną klasę w starszym roczniku (jestem w 1 liceum) z którymi rozkłada materace i drążek (taki gimnastyczny na którym robi się obroty i inne akrobacje, nie znam jeszcze dokładnych nazw ale postaram się nadrobić wiedzę z zakresu gimnastyki jak dostanę gdzieś odpowiednie materiały Smile ) i ćwiczy z nimi coś cięższego, i że ja mimo tego że jeszcze prawie nic nie umiem (tak wedlug mojej oceny) to i tak już należę do tej mniejszości szkolnej.
#7

To jeszcze coś w duchu gimnastycznego performance. Film z Ukraińskiego "Mam Talent". gdyby u nas 6 letnie dzieci prezentowały taki poziom gimnastyczny, były by traktowane jako "nadzieja olimpijska". Na Ukrainie są po prostu lepsi, więc rodzice, chcąc jakoś wypromować swoje dzieci ubierają je w ubranka tancerzy, dobierają muzykę która nie będzie wymagająca pod względem wyczucia rytmu i umiejętności tanecznych i ... no właśnie, zobaczcie sami Smile



Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości