Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Wskazówki (planche)
#1

Jako, że moja technika leży i kwiczy, będę tutaj wrzucał filmiki/zdjęcia jak ćwiczę różne rzeczy, z prośbami o rady i próbował z czasem się poprawić.

Dzisiaj pierwsza rzecz, ćwiczenie pod planche.
https://www.dropbox.com/s/6jzzco52h1pjpa...2-2013.wmv
(Trochę dziwnie tak powoli do przodu się wychylam, ale jakbym się wywalił to bym twarzą w szafę uderzył Big Grin)

Oczywiście gdy ćwiczę, to staram się trzymać jak najdłużej, tutaj tylko chciałem pokazać jak to wychodzi.

No i pytania
1) Tyłek mi trochę do góry idzie przy tym, czy to normalne?
2) Gdy robię to na rączkach do pompek, bardzo mocno napinają mi się przedramiona. Macie jakieś konkretne propozycje rozgrzewki przed robieniem tego ćwiczenia?
3) Przy planche "na ziemi" ćwiczę z palcami odchylonymi trochę na boki, a nie do przodu. Robię tak, bo boję się o nadgarstki. Uprawiając inny sport wymagający dobrego stanu nadgarstków, chyba nie powinienem "bawić się" w wersję z palcami na wprost? Mam rację?
4) Robię jeszcze dodatkowo pompki z dłońmi przy biodrach, z palcami zwróconymi do tyłu. Czy tylko tymi dwoma ćwiczeniami będę w stanie dojść do dechy?
#2

zmieniłem temat wątku, żeby było wiadomo o co chodzi.

1) przeczytaj to

2) norma Smile nic specjalnego nie zaproponuję na rozgrzewkę

3) na boki jest ok, jak chcesz kiedyś robić planche na kółkach to możesz nawet dawać place w tył, ale bardziej wtedy dostaje biceps i łokieć więc na początek lepiej na boki

4) ciężko powiedzieć

"Remember that almost right, is still wrong. In the long term, this pursuit of perfection will result in much greater strength development and technical refinement;" -Coach Sommer
#3

(2013-12-31, 16:47)lukasz1737 napisał(a):  Uprawiając inny sport wymagający dobrego stanu nadgarstków, chyba nie powinienem "bawić się" w wersję z palcami na wprost? Mam rację?

Trzeba popracować nad rozciąganiem nadgarstków to nie będą boleć. Sam muszę jeszcze nad tym popracować, jednak różnicę widzę, kiedyś, a teraz.

Moim zdaniem bardzo ładnie.
#4

Czyli wychylenia muszę poćwiczyć. No, nawet już robiłem kilka razy, ale nie przykładałem się do tego, myśląc, że to nic mi nie wniesie. Smile

Ogólnie moim celem jest planche, ale nie chcę tego robić kosztem nadgarstków. Chciałbym też w przyszłości te ćwiczenia przełożyć na kółka, jak już będę jakieś miał (szczerze powiedziawszy, nie znam nikogo kto by miał kółka).

Chudini napisał(a):Moim zdaniem bardzo ładnie.
Miło wiedzieć. Smile

Dzięki za pomoc.


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości