Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Wspieranie ciągiem
#1

[MOD]Wydzieliłem z wątku o fazach ruchu[/MOD]

Ja poszedłem progresjami Sommera jeżeli chodzi o wspieranie ciągiem(muscle-up), i jestem na etapie "Mu seated" z racji kółek podwieszonych do drążka rozporowego.Moja uwage zwróciło w tym ćwiczeniu to że po podciągnięciu i obrocie kółek wraz z wkładaniem ich pod pachy najmocniej czuję prace tricepsów w rejonie przyłokciowym.Zastanawia mnie czy jest to prawidłowy tor ruchu dla tego ćwiczenia, czy powinienem wrzucać dynamicznie ciało na kółka i następnie iść do pozycji podporu??

Gimnastyka Sportowa jest bazą wyjściową dla każdej dyscypliny sportowej !
#2

dla mnie brzmi to, iż przyczep nie jest na tyle silny by w tej pozycji udźwignąć Twoje ciało. Nierównomiernie jest rozłożona siła związku z czym przyczep nie jest do tego przyzwyczajony. W związku z czym proponuje 3 x 3, 5-8 minut odpoczynku między seriami w tym ćwiczeniu. Powinno za jakiś czas pomóc. Ból przy stawie nie wynika z bólu stawu, bo staw nie ma nerwów, lecz głównie nadwyrężania przyczepów, które nie zostały "przećwiczone" z pozostałą częścią mięśnia ( głównie brzuścem ), to jest niestety efekt nadmiernej pracy koncentrycznej i niedokładnego opuszczania ciężaru.
#3

Newcio, dziękuje za szybką odpowiedz, ale moim problemem nie jest żaden ból w rejonie stawu łokciowego tylko właściwość toru ruchu i pracy mięśni przy MU.Zastanawiam się czy jest prawidłowym ruchem zaczynając od poziomki w zwisie, to wchodze pomiędzy kółka gdzie faze wejścia do podporu przejmują głównie tricepsy i to nimi pracuje aby się wyciągnąć do wyciskania(dips).Czy raczej powinienem wrzucić się na kółka nie pracujac aż tak tricepsami ?

Rozumiem, czasami trudno się zrozumieć słowem pisanym Smile

Gimnastyka Sportowa jest bazą wyjściową dla każdej dyscypliny sportowej !
#4

niestety bez widocznego obrazu ruchu nie jestem wstanie ocenić, co jest źle a co dobrze.
#5

Julo, nakręć i wrzuć do "okiem trenera".
#6

Kamery nie posiadam, ale postaram się nagrać.

Gimnastyka Sportowa jest bazą wyjściową dla każdej dyscypliny sportowej !


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości