Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Rozciąganie z yt
#1

Witam
Co sądzicie o rozciąganiu z tego filmu?
Ogólnie jeden trening zrobiłem,bardzo czułem więzadła podkolanem(nie wiem czy to pożądane),dwugłowe uda oraz pachwiny.
#2

Kilka lat temu robiłem coś podobnego przez jakiś czas i teraz po czasie powiem, że wyniki były, jednak to nie było rozciąganie w bezpieczny sposób i do szpagatu pełnego nie doszedłem(trochę brakowało, nie dużo), jednak tyle czasu co na to poświęciłem to słabo i zdarzyły się pewne kontuzje(nie groźne), jednak to jest tak jakbyś podciągał się nie zwracając uwagi na nic oprócz tego, że ciągniesz ciało w górę.

Polecam bardziej profesjonalne źródła informacji, albo jakąś dobrą książkę przeczytać.
#3

Za dużo czasu w jednej pozycji, to jest niezdrowe, trzeba uważać przy rozciąganiu statycznym by nie przesadzić z rozciąganiem, tym bardziej jeśli mamy więcej niż 14-16 lat. U dziecka można dowolnie rozciągać, mięśnie są elastyczne dopiero się rozwijają tak samo jak więzadła, oczywiście odpowiedniej dawce, nie można kazać dziecku siedzieć w szpagacie godzinę, to jest chore. A są tacy trenerzy w Rosji czy w Chinach, gdzie tak katują dzieci, bo ma ich pod dostatkiem i który wytrzyma przechodzi dalej, reszta potem do końca życia ma problemy zdrowotne.

Facet zaserwował kilka dobrych ćwiczeń które i ja stosuję na rozciąganie, ale sam na sobie zauważyłem, że nie wolno przesadzać z czasem jaki poświęcamy na rozciąganie i KONIECZNE jest bardzo dobre rozgrzanie ciała, żeby kapał z nas pot inaczej mięśnie nie będą na tyle elastyczne i będą się rwać szybciej powodując ból.
#4

Ogólnie robię z tych ćwiczeń freestyle, słucham się ciała,no i na tym filmiku przegiął trochę z rozciąganiem pachwin,ale jak mówiłem trzymam się tylko tych ćwiczeń ale czas i granice dobieram sam,ogólnie rozciągałem się z książki pavla lecz dwugłowe zostawały w tyle a zginacze szły do przodu.
nie wiem tylko czy jak rozciągam jakieś więzadło/ścięgno(wiem że nie wolno) pod kolanem między łydką a dwugłowym ,dopuszczać do tego czy nie bo jak dąże do szpagatu bocznego albo przedniego te miejsce trzeba rozciągać,co o tym myślicie?
#5

Trening pilates oprocz tego, ze swietnie wzmacnia core muscles to rowniez niezle rozciaga.

"Pasja jest absolutnie konieczna do osiągnięcia długotrwałego sukcesu jakiegokolwiek rodzaju" Donald Trump
#6

(2013-11-17, 20:31)Darren napisał(a):  Trening pilates oprocz tego, ze swietnie wzmacnia core muscles to rowniez niezle rozciaga.

święta racja,trochę ćwiczyłam pilates i też uważam, że daje przy niepozornych ćwiczeniach długotrwałe i dobre efekty
#7

to dlatego, że przy Pilatesie ćwiczenia te angażują mięśnie głębokie, które często są pomijane przy ćwiczeniach na siłowni, a w gimnastyce często spełniają rolę stabilizatorów sylwetki lub synergistyczną
#8

Bo Pilates to przecież czysta gimnastykaSmile
#9

(2013-11-17, 23:03)zahir napisał(a):  Bo Pilates to przecież czysta gimnastykaSmile

Zahir, wlasnie sie zorientowalem ze cwiczenie double leg strech z pilates, wykorzystuje hollow body z gimnastyki Big Grin Robilem sobie wczoraj test i wytrzymuje w tej pozycji 1:40

To cwiczenie jest w 1:14 filmiku ponizej, no chyba ze myle pojecie hollow body, co tez jest mozliwe bo dopiero sie ucze


"Pasja jest absolutnie konieczna do osiągnięcia długotrwałego sukcesu jakiegokolwiek rodzaju" Donald Trump
#10

Obczaiłem filmik i jestem pod wrażeniem sprawności gościa i łatwości z jaką wykonuje te ćwiczenia 5:36(dobry moment), lata praktyki, lekkie rozpoznanie zrobiłem i ciekawa aktywność fizyczna


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości