Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Spiny, brzuszki, dynamiczne a statyczne planki, hollow, itp. Jak łączyć?
#11

A tak, żeby już nie zakładać nowego tematu - co sądzicie o A6W? Sporo osób krytykuje, ale w zasadzie, ćwiczenia z A6W są bardzo zbliżone do "zdrowych" ćwiczeń na brzuch. Soł?
#12

A6W - wg mnie chłam, nic nie kształcący, bazujący bardziej na wymęczeniu mięśni, niż ich wysokim zaangażowaniu. W gimnastyce zupełnie nieprzydatny, bo w ogóle nie kształtuje umiejętności tworzenia siły ani samej siły mięśni brzucha. Jeśli już ktoś decyduje się na ćwiczenia brzucha oparte o fleksję kręgosłupa, to znam dużo wiele, wiele lepszych.
No i poziom trudności A6W - znikomy dla więcej ćwiczącego. Ja, nie ćwicząc brzucha ćwiczeniami opartymi o fleksję od wieków, bez trudu mogę zrobić ostatni dzień tego programu. No dobra, nie całkiem bez trudu, bo jest to bardzo, bardzo nudne + czas utrzymywania brzucha w napięciu ten mięsień jednak męczy, ale w zasadzie ten ostatni dzień żadnych trudności poza tym ciągłym trzymaniem napięcia nie zapewniał.
Nie, nie polecam A6W.
No chyba, że w skrajności jako na łatwy początek dla kogoś, kto chce zacząć swoją przygodę ze sportem od jakiegoś uporządkowanego, nieskomplikowanego programu. Ostatecznie - ja właśnie od A6W zaczynałem, ale to było dawno, dawno, dawno temu i przy obecnym stanie wiedzy drugi raz bym się na to nie zdecydował.
#13

(2014-09-01, 20:23)Bylon napisał(a):  A6W - wg mnie chłam, nic nie kształcący, bazujący bardziej na wymęczeniu mięśni, niż ich wysokim zaangażowaniu.
W dodatku mocno kontuzjogenny, znam sporo osob, ktore sobie zrobily kuku.
A tak poza tym, to ten plan nie ma nic wspolnego z Wiederem, w zadnej jego ksiazce nie ma o tym mowy. To nasza rodzima tworczosc.
http://www.sfd.pl/Aerobiczna_6_Weidera_t...19207.html

Autorytety są główną przyczyną tego, że ludzkość stoi w miejscu Johann Wolfgang von Goethe

#14

Podpisuje się pod innymi, chłam dla gospodyń domowych, które chcą mieć satysfakcje, że "zrobiły męczący trening".
Jeśli ktoś chce zacząć od nieskomplikowanego programu to już lepiej Abs2, ale i tak... no to są rozwiązania minimalistyczne dla ludzi, którzy nie chcą poszukać bardziej konkretnej wiedzy.
Na start bym raczej polecał temat o sylwetkach na tym forum Big Grin.
#15

No dobra, to co napisaliście, to akurat każdy wie Tongue
Myślę, że można zmodyfikować ten program na bardziej efektywny.
W Calisthenics Academy chopaki robią A6W jako "zadania domowe". Smile
#16

nie rozumiem?
#17

No, żeby ćwiczenia były zdrowsze dla kręgosłupa (choć ja nigdy z tym problemu nie miałem), lubię takie czelendże, więc fajnie by było gdyby ułożyć coś takiego. Tongue
#18

ja mam challenge zrób 20 prawidłowych kołysek, lub 30/20/20 opcje

"Siła i szpan !" - SG Legia Warszawa

Jugger napisał(a):nie interesuj sie kim jestem, bo to naprawde bez znaczenia, tak samo jak mnie nie obchodzi kim jestes.
#19

dwadzieścia spięć brzucha sięgając rękoma do kolan
dwadzieścia razy podnieść tyłek w leżeniu na plecach, nogi pionowo w górze
dwadzieścia sekund hollow body
dwadzieścia kołysek

coś takiego wchodzi fajnie Smile - na rozgrzewkę
#20

Ja wczoraj zrobiłem + 10 kg.
- spięcia w kołysce (5 prosto, 5 w lewo i prawo),
- hollow body
- Grzbiety (10 prosto, 5 lewo, prawo),
- nogi i ręce w górze przytrzymać,
- Boczne brzuszki w podporze bokiem (10 na każdą stronę),
- podpór bokiem.
x 3


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości