Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Plan w oparciu o masę własnego ciała
#21

Mrowek : Dzieki za odp. Ogolnie bardziej mi zalezy na sile niz na masie. Dlatego wolalbym wykonywac 5x5 lub np 6 powtorzen w danej serii -tak jak zreszta napisales. Podales plan typowo split. Cwiczylem takim planem i powiem szczerze ze znacznie bardziej jestem przekonany do FBW bo taki chyba lepiej buduje sile. Jest mozliwosc sprowadzenia Twojego planu do formy jaka mialem wczesniej czyli dwa razy dana partie lub do pelnego FBW

Luko: czytalem ten artykuk zreszta chyba jak reszte Twoich artykolow. W sumie podales zblizony plan do mojego tylko Twoj jest w wersji split. Nie da sie tego jakos polaczyc np w pierwsze dwa dni 5x5 a w kolejne dwa dni te same dwa plany co podales tylko juz nie w wersji 5x5 lub tylko wybrane cwiczenia w wersji 5x5?
Sory ze tak posts pod postem ale pisze z koma i ciezko na nim ogarnac. Dziekuje za dotychczasowe zainteresowanie tematem.
#22

(2013-10-01, 19:29)matmat2000 napisał(a):  
(2013-10-01, 13:48)Mrowek napisał(a):  matmat2000 - napisz dokładnie jakim sprzętem dysponujesz i jakie są twoje cele.

Od pon do piatku chodze na silownie czyli typowy sprzet jak drazek sztanga obciazenie itp to co na typowej silowni a w weekend drazek i rurki rownolegle na dipy i obcjonlnie ciezary ktore sam zrobie-cwicze w domu. Moj cel to nabranie mase miesniowej i zwiekszenie sily. Aktualnie waze 76 kg przy 179 cm wzrostu.
Kulturysci (pakerzy) cwicza miesnie, cala reszta cwiczy ruchy, nie da sie zlapac dwoch srok za ogon. To tak jakbys chcial wybudowac silny traktor i zeby byl szybki jak Ferrari.

Nie wiem co robisz na silowni, ale ja bym zostawil sobie cwiczenia wielostawowe, bo to de facto sa ruchy a inne bzdety typu "pilowanie bica na 24 sposoby" odstawil i wtedy to jakos mozna pogodzic od strony formalnej.
#23

(2013-10-02, 10:56)Jugger napisał(a):  
(2013-10-01, 19:29)matmat2000 napisał(a):  
(2013-10-01, 13:48)Mrowek napisał(a):  matmat2000 - napisz dokładnie jakim sprzętem dysponujesz i jakie są twoje cele.

Od pon do piatku chodze na silownie czyli typowy sprzet jak drazek sztanga obciazenie itp to co na typowej silowni a w weekend drazek i rurki rownolegle na dipy i obcjonlnie ciezary ktore sam zrobie-cwicze w domu. Moj cel to nabranie mase miesniowej i zwiekszenie sily. Aktualnie waze 76 kg przy 179 cm wzrostu.
Kulturysci (pakerzy) cwicza miesnie, cala reszta cwiczy ruchy, nie da sie zlapac dwoch srok za ogon. To tak jakbys chcial wybudowac silny traktor i zeby byl szybki jak Ferrari.

Nie wiem co robisz na silowni, ale ja bym zostawil sobie cwiczenia wielostawowe, bo to de facto sa ruchy a inne bzdety typu "pilowanie bica na 24 sposoby" odstawil i wtedy to jakos mozna pogodzic od strony formalnej.

W sumie masz rację. Chodzi mi o przyrost siły dlatego chciałem ćwiczyć 5x5. Nigdzie nie napisał, że chce pompował bica 24 h ani nie podawałem w swoim planie ćwiczenia tylko i wyłącznie na bica. Jak trochę uważniej zajrzał do tego wątku to zobaczysz, że w swoim planie podałem praktycznie tylko ćwiczenia wielostawowe np dipy czy podciąganie więc nie wiem o co Ci chodzi
#24

(2013-10-02, 12:06)matmat2000 napisał(a):  W sumie masz rację. Chodzi mi o przyrost siły dlatego chciałem ćwiczyć 5x5. Nigdzie nie napisał, że chce pompował bica 24 h ani nie podawałem w swoim planie ćwiczenia tylko i wyłącznie na bica. Jak trochę uważniej zajrzał do tego wątku to zobaczysz, że w swoim planie podałem praktycznie tylko ćwiczenia wielostawowe np dipy czy podciąganie więc nie wiem o co Ci chodzi
Napisalem, ze nie wiem co tam robisz, a "pompowanie bica" to taki obrazowy przyklad podejscia do tematu a nie konkretnie slowo o tym co robisz Smile Jednak zauwazylem, to co zreszta napisal zahitr - "cos na barki" albo rozpietki - to jest typowe redukowanie ciala do zbioru miesni, ktore nie tworza synergicznej calosci i ze soba nie wspolpracuja a sa oddzielnymi bytami.

Mozna robic 5x5 oparty na wielostawach z wolnymi ciezarami + bodyweight, sam robilem taki we wrzesniu rok temu. Mozna tez zastapic czesc ciezarow bw, np zamiast military pressa robic pompki w staniu na rekach, zamiast wioslowania podciaganie na drazku, mozna nawet wymiennie. bo jednak progresje przy bw nie sa tak precyzyjne jak przy ciezarach. Tam dokladasz kolek na sztandze tutaj nie ma takiej precyzji.

W sumie gdzies go mialem w excelu w calosci
#25

Rozpietki na kolkach to raczej wielostawowe cwiczenie a na barki chcialem pompki w staniu na rekach ale nie jestem wstanie zrobic poprawnie dlatego tak napisalem liczac na porade co zamiast tego na poczatek Smile cwiczyles planem 5x5? Jak miales efekty? Jak znajdziesz ten plan to podeslij bo o cos takiego wlasnie mi chodzilo Wink
#26

(2013-10-02, 16:44)matmat2000 napisał(a):  cwiczyles planem 5x5? Jak miales efekty? Jak znajdziesz ten plan to podeslij bo o cos takiego wlasnie mi chodzilo Wink
Tak, cwiczylem jak pisalem Smile No efekty w postaci przyrostu sily, masy ciut, cout ale nie za wiele, co mnie akurat cieszylo, bo nie ma nic gorszego jak obrastac zbednym miesem i to nie bylo moim celem Big Grin

Znalazlem te rozpiske, to same wielostawy ze sztanga ale spokojnie mozna powymieniac niektore cwiczenia, np wioslowanie na drazek, military pressa na pompki w staniu na rekach etc. A w razie trudnosci z progresja w bw, bo jak wiadomo, sa mniej precyzyjne niz ciezarowe, to mozna sobie "miedzyprogresje" porobic na sztandze.
#27

(2013-10-04, 09:24)Jugger napisał(a):  
(2013-10-02, 16:44)matmat2000 napisał(a):  cwiczyles planem 5x5? Jak miales efekty? Jak znajdziesz ten plan to podeslij bo o cos takiego wlasnie mi chodzilo Wink
Tak, cwiczylem jak pisalem Smile No efekty w postaci przyrostu sily, masy ciut, cout ale nie za wiele, co mnie akurat cieszylo, bo nie ma nic gorszego jak obrastac zbednym miesem i to nie bylo moim celem Big Grin

Znalazlem te rozpiske, to same wielostawy ze sztanga ale spokojnie mozna powymieniac niektore cwiczenia, np wioslowanie na drazek, military pressa na pompki w staniu na rekach etc. A w razie trudnosci z progresja w bw, bo jak wiadomo, sa mniej precyzyjne niz ciezarowe, to mozna sobie "miedzyprogresje" porobic na sztandze.

Jak możesz to podeślij na priva. Wzorując się na Twoim planie i na tym co się tutaj dowiedziałem ułożę własny plan. Dziękuję wszystkim za pomoc. Mam jeszcze jedną sprawę. Podczas nauki stania na rękach (wzmacniam dodatkowo barki wchodzeniem po ścianie i staniem na czas narazie z asekuracja sciany) bolą mnie nadgarstki zwłaszcza podczas stania gdy robię kąt większy niż 90 stopni. Wyczytałem w jednym z wątków na tym forum, że pomaga odchylenie nadgarstków na zewnątrz o 45 stopni. Znacie może jakieś ćwiczenia wzmacniające nadgarstki lub przygotowujące je właśnie do stania na rękach?
#28

(2013-10-04, 12:17)matmat2000 napisał(a):  Podczas nauki stania na rękach (wzmacniam dodatkowo barki wchodzeniem po ścianie i staniem na czas narazie z asekuracja sciany) bolą mnie nadgarstki zwłaszcza podczas stania gdy robię kąt większy niż 90 stopni. Wyczytałem w jednym z wątków na tym forum, że pomaga odchylenie nadgarstków na zewnątrz o 45%. Znacie może jakieś ćwiczenia wzmacniające nadgarstki lub przygotowujące je właśnie do stania na rękach?

możesz odkręcać nadgarstki o 45 stopni, pozwoli ci to wzmacniać mięśnie do stania na rękach, bo będziesz mógł więcej zrobić nieograniczony bólem nadgarstków, ale jednak docelowo będziesz musiał mieć palce wskazujące skierowane w przód bo bez tego trudniej jest balansować.
Mnie na początku też bolały nadgarstki ale z czasem się przyzwyczaiły i już nie bolą nawet po dłuższych sesjach stania na rękach.
Pamiętaj żeby zawsze je dobrze rozgrzać przed staniem na rękach.

"Remember that almost right, is still wrong. In the long term, this pursuit of perfection will result in much greater strength development and technical refinement;" -Coach Sommer
#29

Może to ci pomoże urozmaicić swój trening , robiłem go jakis czas temu bo teraz wszystko robię na kółkach po prostu jest trudniej ;-p

#30

Na pewno się przyda. A czy mam trenować na każdym treningu z taką samą intensywnością czy lepiej będzie np w pon trening lekki a w czwartek cięższy na tę samą partię i np w treningu lekkim stosować mniejszy ciężar czy mniej powtórzeń?


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości