Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

pompki na palcach
#1

Witam
Nie piszę tego w dziale trening bo nie chcę zaśmiecać forum na takie drobnostki.
Otóż uwielbiam ćwiczyć przedramię,zresztą musiałem bo nie potrafiłem się utrzymać w zwisie na jednej ręce i przyszedł mi skazany na ratunek i już teraz potrafię 20s ale dążę dalej do 1min.Paul pisze w swojej książce że przy zwisach kciuk jest zaniedbywany i najlepszą metodą na jego poprawę to jest pompki na palcach.I tu mam problem bo przy dobrym ułożeniu palce powinny być delikatne wygięte tak w naturalny sposób i u mnie tak są poza jednym kciukiem mam za duży przerost w nim.
Szukałem na internecie dużo osób ma podobny problem ale rozwiązań nie ma.
Więc udało mi się odszukać metodę która pozwala ominąć ten przerost claw finger push up, lecz to jest dla mnie za trudne nawet na kolanach pompki nie umiem zrobić.Przy zwykłej technice finger push up nie miałem tego problemu jest o wiele łatwiejsza.I nie wiem co w takiej sytuacji robić.Bo nawet jak osiągnę siłe aby robić pompki claw to i tak dalej z tym nie pójdę,chodzi mi dokładnie że planche na tej technice nie wykonam tak samo jak hspu.I może zna ktoś jakiś sposób aby może jakoś tego kciuka zablokować aby nie robił przeprostu takiego albo jakąś inną metodę?Nie chodzi mi tu o inne metody treningu przedramion bo jest ich pełno, mi zależy aby jakoś finger push up robić.
#2

Jeśli nie chodzi Ci o inne metody treningu, to Ci nie pomogę. Z całym szacunkiem pompki na palcach to taki trochę "wynalazek" który Wade wrzucił do swojej książki, bo jest oryginalny i ładnie wygląda=robi wrażenie. Przez jakiś czas trenowałem w klubie należącym do zawodnika arm wrestlingu. Wielokrotnie widziałem ich treningi ale ani razu nie widziałem, by robili pompki na palcach. A w tym sporcie trzeba mieć żelazne przedramiona i żelazny uchwyt. Nikt z nich nie robił też zwisów. Za to na porządku dziennym były podciągnięcia na drążku (w tym jednorącz) i wspinanie na linie. Dodaj do tego jeszcze kółka gimnastyczne i na pewno nie będziesz musiał się martwić o trening przedramion.
#3

z tym się nie zgodze,często ,śledzę treningi arm wrestlingu i dużo osób wypowiada o swoich początkach i przeważnie są to słowa "tysiące podciągnięć i pompek na palcach" zwisów nie robią bo mają specjalistyczne sprzęty do tego.A zgadzam sie z Wade kciuk jest zaniedbywane nawet przy wpisaniu się po linie.
#4

Rób jak uważaszSmile
#5

Ogólnie narazie nie mam jak ich robić bo nie weim jak ten problem rozwiązać jakiś pomysł?
#6

Tak. Nie rób przeprostów. Ćwiczenie z przeprostem jest kontuzyjne. Palce powinny być lekko podkurczone. Pozycja "szpony orła" z kung fu.
#7

Narazie właśnie robię te claw ale cholernie trudne, a jak bym usztywnił kciuk?Wpływało by to dobrze na stawy?
#8

Żadne sztuczne usztywnienie, czy ochrona stawów przez ortezy, stabilizatory itp. nie wpływa dobrze na staw. Zamiast go wzmacniać, osłabiaSmile
#9

Czyli jak narazie tylko claw push up mam katować?


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości