Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Progresje na kolkach
#1

Taka kwestia mnie zastanawia, czy zamiast szukac i skakac po tematach nie daloby sie rozpisac sensownych progresji do cwiczen na kolkach tak a'la Wade? Wiadomo, ze nie beda takie same. Chodzi mi o cos takiego, ze np jaka progresje dac do dipow - rto czy z l-stiem, albo np do podciagania na kolkach w poziomie. do pompek etc.
#2

Tu masz sensowne progresje https://docs.google.com/spreadsheet/lv?k...VlRaklJelE

"Remember that almost right, is still wrong. In the long term, this pursuit of perfection will result in much greater strength development and technical refinement;" -Coach Sommer
#3

O dzieki, fajne, tylko znowu ten nazwy hehe, no jakos sie doucze, HeSPU to polpompka?

O to mi chodzilo wlasnie Wink
R Dip
R L-dip
R Wide Dip
#4

(2013-09-05, 13:47)Jugger napisał(a):  O dzieki, fajne, tylko znowu ten nazwy hehe, no jakos sie doucze, HeSPU to polpompka?

HeSPU to pompka w staniu na rękach w niepełnym zakresie ruchu tzn bez podwyższenia - tak, że zakres ruchu ogranicza ci głowa. Pełna HSPU jest np na poręczach gdzie możesz zejść niżej niż na podłodze.

Wszystkie te progresje są w overcoming gravity.

"Remember that almost right, is still wrong. In the long term, this pursuit of perfection will result in much greater strength development and technical refinement;" -Coach Sommer
#5

HeSPU - to jest headstand push up Wink Czyli na głowie. HS to na rękach. Resztę jak mówi Rafał.
#6

specjalnie nie używałem "headstand" żeby ktoś nie pomyślał, że staje się na głowie - głowa może dotknąć podłogi, ale nie należy przenosić na nią ciężaru ciała.

Cytat:Allowing weight to be put on the head when we touch the ground is unwanted. This lets us stabilize the headstand position before pushing out. We absolutely do not want to do this bacause it ignores the need for control deep down near the bottom of movement. Eliminating that balance will blunt progressions of other higher-level strength skills later on.
Aim to avoid putting any weight on the head in the bottom of the position besides brushing it on the ground.

"Remember that almost right, is still wrong. In the long term, this pursuit of perfection will result in much greater strength development and technical refinement;" -Coach Sommer
#7

(2013-09-05, 11:03)Jugger napisał(a):  Taka kwestia mnie zastanawia, czy zamiast szukac i skakac po tematach nie daloby sie rozpisac sensownych progresji do cwiczen na kolkach tak a'la Wade? Wiadomo, ze nie beda takie same. Chodzi mi o cos takiego, ze np jaka progresje dac do dipow - rto czy z l-stiem, albo np do podciagania na kolkach w poziomie. do pompek etc.

Jugger, myśleliśmy o tym. Mrówek nagrał już pierwszy tutorial z podstawami na kółkach i będą następne. skończyły sę wakacje, więc będziemy je wrzucać bardziej regularnieSmile
#8

No to git Big Grin

przejrzalem ten arkusz od Lowa, troche mnie dziei dlaczego wide PU sa przed zwyklymi PU?
#9

(2013-09-09, 12:13)Jugger napisał(a):  No to git Big Grin

przejrzalem ten arkusz od Lowa, troche mnie dziei dlaczego wide PU sa przed zwyklymi PU?

bo są łatwiejsze Tongue
w pompkach szerokich zdaje się bardziej angażowane są mięśnie klatki piersiowej a w zwykłych bardziej pracują ramiona a im większy mięsień tym łatwiej. Przynajmniej tak mi się wydaje Smile

"Remember that almost right, is still wrong. In the long term, this pursuit of perfection will result in much greater strength development and technical refinement;" -Coach Sommer
#10

No mozliwe, choc na pierwszy rzut oka moze sie to wydawac nieco dziwne Smile Ja robilem najpierw zwykle a potem szerokie, najszersze jak sie da, bo w zwyklych szerokie tez sa wyzej niz zwykle Big Grin
Dlatego wlasnie szukalem czegos takiego, bo nie bylem pewien czy ide w dobra strone.


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości