Ocena wątku:
  • 3 Głosów - 3,67 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Jakie kółka gimnastyczne kupić?

Delikatnie przetrzeć papierem ściernym, żeby się pozbyć lakieru, później cola, miód i magnezja i będzie po problemie Big Grin

Również na allegro, ale to było daaawno temu, więc może teraz po prostu je lakierują. Ale chyba wystarczy to przetrzeć papierem ściernym i będzie w porządku, ewentualnie są środki chemiczne do usuwania lakierów.

Witam

W tej chwili jest na prawdę bardzo dobra cena na forum za nasze kółka.
Przypominam tylko, że nasze kółka są robione z zupełnie innych materiałów niż to wszystko co pokazujecie z allegro.

Nie używam najtańszej handlowej sklejki !

Nasze kółka są robione ze specjalnie przygotowanej dla nas sklejki bukowej.
To jest zupełnie inna bajka.
Kółka muszą być raz że wytrzymałe na maksymalne obciążenia dwa chyba ważniejszy parametr muszą mieć odpowiednią wytrzymałość
na obciążenie cykliczne czyli wytrzymałość zmęczeniową. Ten parametr świadczy o klasie i jakości przyrządu.

Kupując kółka za 100 parę złotych nie kupicie dobrego przyrządu !!
To jest zrobione kosztem jakości materiałów i to jest fakt.

Nasze kółka są droższe bo są też o 200% lepsze od propozycji z allegro.

Trzeba tez jasno powiedzieć, że kółka Mt Idea są produkowane w Polsce.

Uważam, że na hobby nie powinno się oszczędzać, ale na początku nie byłem pewien, że mi się to spodoba. Teraz wiem, że jeżeli miałbym kupować to bym nie patrzał na cenę tylko na jakość, żeby były nieśmiertelne :o)

(2015-01-28, 21:56)mtidea.pl napisał(a):  hej

Tutaj kółka jeszcze wtedy nie jako firma No Rep :

[Obrazek: kollka.jpg]

Znana historia z tego wątku. Kółka rozpadły się przy lekkich zamachach.
Także uważaj na ćwiczenia dynamiczne, a najlepiej ich nie rób.

Hej.
Ja pamiętam jak o tym zdjęciu rozmawialiśmy przez telefon, ale póki co mogłem sobie pozwolić na wersję tańszą. Dynamiki w moim treningu na kółkach póki co brak, więc mam nadzieję że nie pękną....na wszelki wypadek nie ćwiczę głową w dółSmile
Tak jak patrzę na to zdjęcie to aktualnie firma no rep chyba znalazła innego dostawcę, bo "barwa" kółek jest inna. Te ze zdjęcia są jakieś lakierowane, a moje tylko szlifowane (niestety musiałem zetrzeć jeszcze od siebie troszkę kółka, aby były gładkie).
Jak kiedyś będą jakieś zawody w Warszawie i będą kółka MTidea to chętnie bym zobaczył dla porównania.

Póki co przenoszę kółka z drążka i powieszę je na karabińczykach po sufitem.

(2015-01-31, 15:29)Senjin napisał(a):  Witam
Czy miał ktoś okazje użytkować kółka gimnastyczne firmy Elite Games ( link do allegro http://allegro.pl/polerowane-kolka-gimna...58525.html ) i mógłby się podzielić opinią na temat ich trwałości i wytrzymałości . Z opini w tym temacie rozumiem że nie są one tak wytrzymałe jak droższe odpowiedniki , ale niestety na ten moment nie mam większych funduszy do wydania , a sam dopiero będę zaczynał ćwiczyć na kółkach gimnastycznych , a więc nie mam ogromnych wymagań.

Mam te kółka od niedawna (znalazłem pod choinką Smile było totalne zaskoczenie). Pasy i klamry są jak najbardziej ok. Nic mi się dotąd nie rozpięło czy zsunęło.
A czy kółka są lakierowane? Ciężko mi stwierdzić. Jeśli są to bardzo delikatnie.
Do moich amatorskich treningów (bez elementów dynamicznych) wydają się wystarczające. Choć zaznaczam, że nie miałem jeszcze okazji zbyt wiele razy użyć tych kółeczek.

Niech progres będzie z Tobą!
Michał

Pozwolę sobie wrzucić fotkę z warsztatu. Nasze kółka są ręcznie robione w całości przez firmę MTidea.pl
Ręcznie szlifowane i polerowane. Wkładamy dużo serca i pracy w każde zrobione przez nas kółko.
Także możecie być spokojni o ich wytrzymałość i bezpieczeństwo.
Kupujecie produkt Polski, co jest obecnie dość rzadkim zjawiskiem.

[Obrazek: handmade.jpg]

Kółka mtidea wczoraj przyniósł kurier. Fantastycznie zrobione, regulacja taśm prosta i pewnie trzyma. Jak sie beda sprawować czas pokaże Smile

Cześć
Wypowiecie się na temat tych kółek?
http://allegro.pl/polerowane-kolka-gimna...09909.html
Warto kupić?
Jestem całkowicie ciemny w tych sprawach, więc liczę na Waszą pomoc, chciałem zacząć zabawę z kółkami Smile

PS. Na drążku ćwiczę od przeszło roku


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 3 gości