Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Moja miejscówka:)
#51

(2014-06-01, 20:40)adriano435 napisał(a):  Jaką wysokość polecacie , żeby można było zawiesić kółka ?
Bo myślałem, żeby jeden drążek służył zarówno do "używania rękami" jak i do ćwiczeń z kółkami, i nwm czy tak się uda.

Na drążku wieszanie kółek nie wypali, dlaczego? bo musiałbyś mieć go bardzo wysoko, a podskakiwanie do drążka nie jest zbyt dobrym rozwiązaniem, plus jeśli drążek będzie za wysoko to przy trudniejszych elementach łatwo zrobić sobie krzywdę, a nawet upaść na nogi czasem boli, z kółkami można pokombinować i wieszać prawie wszędzie. Drążek sam w sobie jest bardzo wszechstronny i tylko ogranicza Cię wyobraźnia, choć wiele osób robi tylko typową siłę i wytrzymałość.
#52

Nie mniej jednak wieszając kółka na gałęzi nie łatwo je wypoziomować a wysoki drązek zdaje egzamin. Przynajmniej ja jestem zadowolony.
#53

Czyli drążek o wysokości 3 m to już trochę za dużo ? Bo chciałem to jakoś połączyć.
A jakbym chciał zrobić sam drążek to optymalna wysokość to bd taka, gdy w zwisie będę powiedzmy 20 cm nad ziemią ?
#54

No to już raczej bez różnicy czy będziesz 10cm nad ziemią, czy 20, bo i tak jej nie dotkniesz. ;p
Możesz być nawet metr nad ziemią, ale wtedy utrudnisz sobie wejście na niego? Wink
#55

Jak dla mnie 20cm nad ziemią jest optymalnie. Sam mam 10 itrochę za nisko bo przy zamachach i obciągniętych palcach trzeba uważać by nie zahaczyć. 3m drążek jest niewygodny do ćwiczeń na drążku (ciężko wejść) i za niski do kółek.
#56

To chciałem się jeszcze zapytać co do szerokości drążka.
Chciałem zrobić połączenie, że stoi drążek i do niego z boku dorobiona drabinka. I na to mam ok 2.20 m. Czy np 1,5 m drążek i 0,7m szerokości drabinki będą w porządku?
Czy będzie potrzebny dłuższy drążek do jakiś ćwiczeń ?
#57

1,5 m szerokości Ci starczy. ale drabinki zrobiłbym koło tego wyższego drążka pod kółka. Będzie Ci łatwiej zarzucać.
#58

Dziś byłem w składzie i mają rurki (średnice zewnętrzne):
-26,9 mm
-33,7 mm
-jest jeszcze 21,3 ale to już raczej za cienka.

Nie wiem na którą się zdecydować :/
Zarówno 1 jak i 2 dobrze leżą w ręce.
#59

Różnica niewielka, więc każda będzie dobra. Pamiętaj, że rozmiar nie jest najważniejszy Wink
#60

I na drabinkę może być ta sama grubość ?
Jak szeroką zrobić drabinkę? 70, 80 cm ?


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości