Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Waga w podporze przodem
#11

nie trenuję nic innego teraz, więc siła tylko pod elementy gimnastyczne.
4 serie po to, żeby zwiększyć objętość treningową. 3 pompki w staniu na rękach po 4 serie dam rade zrobić, ale 4 pompki w 3 seriach są dużo gorsze technicznie . Sumarycznie jest tak czy inaczej 12 powtórzeń, ale lepszych.
Staram się nie wykonywać więcej powtórzeń niż 10 w serii, żeby nie wchodzić w "zakres wytrzymałości"

Jeśli chodzi o post z ćwiczeniami trenera Kulbickiego lub dot. sylwetek gimnastycznych to owszem, przeczytałem. Artykuł o sile prostych też, bardzo dobrze napisany. Jak jest coś stricte na wychylenie to może nie znalazłem, więc proszę o podesłanie odnośnika.

Czyli zastąpić część pracy na ugiętych rękach ćwiczeniami na prostych.
I teraz mam pytanie co paru ćwiczeń :
1- Podpór w wychyleniu w sylwetce gimnastycznej,stopy na drabince/ podwyższeniu - 5-10 powtórzeń
Czy wychylenie ma być przy każdym powtórzenia tego i podobnych ćwiczeń maksymalne, tzn. takie,że dalej nie umiem i mogę wrócić do pozycji wyjściowej?

2- W podporze przodem zwieszonym nogi ugięte na drabince/ścianie, odbicie od ściany/drabinki do wagi przytrzymać i powrót o nogach ugiętych do podporu zwieszonego - do 5 powtórzeń
- W podporze przodem w sylwetce gimnastycznej, odbicie nogami i wznos nóg do góry przytrzymać w wychyleniu opuścić - do 5 powtórzeń

Tutaj nie rozumiem opisu. Jeśli nie umiem wagi rozkrocznej przytrzymać, jak ma to wyglądać w progresji np. zaawans kucznej ?

3. Przy ściąganiu gumy zza pleców na prostych rękach do podporu w sylwetce, guma powinna być przyczepiona na wysokości środka ciężkości, czy na wyskości np. nóg

I wiem,że to znowu sprawa indywidualna, ale jaki powinien być optymalny stosunek ćwiczeń izometrycznych/eks-koncentrycznych/izotonicznych ?

Poprawie trening, jeśli Newcio mógłbyś na niego nanieść poprawki byłbym wdzięczny. Niestety układanie treningów to chyba najtrudniejsza rzecz dla amatora
1. próby zaaw. wagi kucznej
2. 4 x max wagi kucznej
3. 3 x 4 pompki w staniu na rękach
4. 5x4 "szpiczaga" stojąc przy ścianie/nietoperze
5. 4x do 10 wychylenia z prztrzymaniem/ściąganie gumy z przytrzymaniem
6. 5s x 4 zejścia ze stania na rękach do wagi kucznej przodem
#12

(2016-03-27, 12:51)Chameo napisał(a):  nie trenuję nic innego teraz, więc siła tylko pod elementy gimnastyczne.
4 serie po to, żeby zwiększyć objętość treningową. 3 pompki w staniu na rękach po 4 serie dam rade zrobić, ale 4 pompki w 3 seriach są dużo gorsze technicznie . Sumarycznie jest tak czy inaczej 12 powtórzeń, ale lepszych.

sumarycznie tylko po co ? Co chcesz przez to osiągnąć, bo mi 12 powtórzeń nic nie mówi.

(2016-03-27, 12:51)Chameo napisał(a):  Staram się nie wykonywać więcej powtórzeń niż 10 w serii, żeby nie wchodzić w "zakres wytrzymałości"

A skądś Ty taki wniosek wytrzasnął ? Wytrzymałość się buduje powyżej 30 powtórzeń, a to co powinno Cię interesować to siła wytrzymałościowa w okolicach 20 powtórzeń. Natomiast jak robisz technikę oscyluję się w okolicach 5-10 powtórzeń jak doskonalisz technikę, 1-5 jak się uczysz elementu.

(2016-03-27, 12:51)Chameo napisał(a):  Jeśli chodzi o post z ćwiczeniami trenera Kulbickiego lub dot. sylwetek gimnastycznych to owszem, przeczytałem. Artykuł o sile prostych też, bardzo dobrze napisany. Jak jest coś stricte na wychylenie to może nie znalazłem, więc proszę o podesłanie odnośnika.

O wychyleniu nic nie pisaliśmy, póki co to jest jedna składowa elementu, która jest praktycznie mało istotna w gimnastyce, wychylenie masz tylko w wadze w podporze i w samolocie, nigdzie indziej tego nie ma więc szkoda marnować na to czasu. Generalnie nauka wagi w podporze i skupianiu na tym większej uwagi to strata czasu.

(2016-03-27, 12:51)Chameo napisał(a):  Czyli zastąpić część pracy na ugiętych rękach ćwiczeniami na prostych.
I teraz mam pytanie co paru ćwiczeń :
1- Podpór w wychyleniu w sylwetce gimnastycznej,stopy na drabince/ podwyższeniu - 5-10 powtórzeń
Czy wychylenie ma być przy każdym powtórzenia tego i podobnych ćwiczeń maksymalne, tzn. takie,że dalej nie umiem i mogę wrócić do pozycji wyjściowej?

tak

(2016-03-27, 12:51)Chameo napisał(a):  2- W podporze przodem zwieszonym nogi ugięte na drabince/ścianie, odbicie od ściany/drabinki do wagi przytrzymać i powrót o nogach ugiętych do podporu zwieszonego - do 5 powtórzeń
- W podporze przodem w sylwetce gimnastycznej, odbicie nogami i wznos nóg do góry przytrzymać w wychyleniu opuścić - do 5 powtórzeń

Tutaj nie rozumiem opisu. Jeśli nie umiem wagi rozkrocznej przytrzymać, jak ma to wyglądać w progresji np. zaawans kucznej ?

Odbijasz się do zaawansowanej kucznej, wychylasz się i wracasz by dotknąć nogami do ściany tak jak jest napisane. Jeżeli chodzi o drugie ćwiczenie to odbijasz się w wychyleniu nogami i próbujesz chwilę utrzymać opuszczasz nogi by nie stracić wychylenia

(2016-03-27, 12:51)Chameo napisał(a):  3. Przy ściąganiu gumy zza pleców na prostych rękach do podporu w sylwetce, guma powinna być przyczepiona na wysokości środka ciężkości, czy na wyskości np. nóg

dowolne czy z dołu opór czy z środka rozciągnięcie gumy jest takie same


(2016-03-27, 12:51)Chameo napisał(a):  I wiem,że to znowu sprawa indywidualna, ale jaki powinien być optymalny stosunek ćwiczeń izometrycznych/eks-koncentrycznych/izotonicznych ?

tego nikt nie wie zależy jakie obciążenia możesz na siebie przyjąć, sugeruj się tymi ćwiczeniami, żeby więcej robić te co są dla Ciebie łatwe a mniej tych co są dla Ciebie trudne, chodzi o jakość wykonania, tylko ono przybliży Cię do sylwetki i elementu

(2016-03-27, 12:51)Chameo napisał(a):  Poprawie trening, jeśli Newcio mógłbyś na niego nanieść poprawki byłbym wdzięczny. Niestety układanie treningów to chyba najtrudniejsza rzecz dla amatora
1. próby zaaw. wagi kucznej
2. 4 x max wagi kucznej
3. 3 x 4 pompki w staniu na rękach
4. 5x4 "szpiczaga" stojąc przy ścianie/nietoperze
5. 4x do 10 wychylenia z prztrzymaniem/ściąganie gumy z przytrzymaniem
6. 5s x 4 zejścia ze stania na rękach do wagi kucznej przodem

ale na co to jest ? Nie przeczytałeś tego co napisałem. Wybierasz elementy np. waga w podporze szpiczaga i

np. dzień pierwszy siła

5-6 ćwiczeń na wagę w podporze
5-6 ćwiczeń na szpiczagę
x 2-3 serie

Wybierasz ćwiczenia z grupy izometria/ekscentryka można dodać izotonikę. Jeżeli nie dajesz rady z takim obciążeniem zaczynasz od 3-4 ćwiczeń na element i jedziesz, gonitwa z czasem im więcej jakościowych prób tym lepiej.

Dopiero po elementach technice robisz ćwiczenia wzmacniające poprawiające siłę prostych ramion czy tam siłę ogólną

"Siła i szpan !" - SG Legia Warszawa

Jugger napisał(a):nie interesuj sie kim jestem, bo to naprawde bez znaczenia, tak samo jak mnie nie obchodzi kim jestes.
#13

12 powtórzeń mówi tylko tyle,że to więcej niż np. 9. robiłem 3 x 3, ale mam już siłe,żeby robić 3 x 4, więc dodaje jedna serię więcej i powiększam objętość.

"5-10 powtórzeń jak doskonalisz technikę, 1-5 jak się uczysz elementu" - właśnie dlatego trzymam się tego przedziału, bo jestem na tym etapie.

Właśnie ciężko mi było zrozumieć o co Ci chodziło. Dla mnie się to wydaje trochę nie realne, żebym zrobił załóżmy 4-6 ćwiczeń na pierwszy element, 4-6 na drugi, po 3 serię , a potem jeszcze ćwiczenia ogólne...to daje ok 15-20 ćwiczeń po 3 serie
W treningu, który teraz robię wykonuję 6 ćwiczeń po 3/4 serie, w zakresie 3-8 (czyli intensywność 80-90 % ) i ostatnie powtórzenia ostatnich serii są już naprawdę ciężkie, a więcej skończyłoby się strasznie słabą techniką. Swój trening opieram na Overcoming Gravity, więc jeśli Twój system się opiera na innych założeniach proszę podaj je albo odeślij do źródła, ponieważ przy takiej intensywności nie będę w stanie zrobić tylu ćwiczeń .
#14

(2016-03-28, 21:35)Chameo napisał(a):  12 powtórzeń mówi tylko tyle,że to więcej niż np. 9. robiłem 3 x 3, ale mam już siłe,żeby robić 3 x 4, więc dodaje jedna serię więcej i powiększam objętość.

tak tylko, po 10 powtórzeniach to nie jest wytrzymałość jeszcze, dąży się do tego by przynajmniej ok 20 powtórzeń robić danego ćwiczenia i potem go utrudnić, przynajmniej ja się trzymam tej filozofii w oparciu o siłę wytrzymałościową

"5-10 powtórzeń jak doskonalisz technikę, 1-5 jak się uczysz elementu" - właśnie dlatego trzymam się tego przedziału, bo jestem na tym etapie.

(2016-03-28, 21:35)Chameo napisał(a):  Właśnie ciężko mi było zrozumieć o co Ci chodziło. Dla mnie się to wydaje trochę nie realne, żebym zrobił załóżmy 4-6 ćwiczeń na pierwszy element, 4-6 na drugi, po 3 serię , a potem jeszcze ćwiczenia ogólne...to daje ok 15-20 ćwiczeń po 3 serie
W treningu, który teraz robię wykonuję 6 ćwiczeń po 3/4 serie, w zakresie 3-8 (czyli intensywność 80-90 % ) i ostatnie powtórzenia ostatnich serii są już naprawdę ciężkie, a więcej skończyłoby się strasznie słabą techniką. Swój trening opieram na Overcoming Gravity, więc jeśli Twój system się opiera na innych założeniach proszę podaj je albo odeślij do źródła, ponieważ przy takiej intensywności nie będę w stanie zrobić tylu ćwiczeń .

Jeżeli opierasz się na Overcoming Gravity to się tego trzymaj. Ale niestety tak jest wymagająca gimnastyka tak się trenuje, z danego elementu wybierasz z progresji ćwiczenia, ćwiczenia pomocnicze i wzmacniające odcinkowo i jedziesz, jak najbardziej dokładnie, jak w najkrótszym czasie, bo trzeba zrobić kolejne ćwiczenia. Nie mam do tego odnośników, tak mniej więcej wygląda trening gimnastyczny w praktyce. Nikt w Polsce na ten temat nie napisał, ja starałem się co nieco opisać, wystarczy poszperać na forum. I nie patrz na to przez pryzmat intensywności czy czegoś, bo ćwiczenia są różne, w gimnastyce jest zasada że jeżeli jakiś mięsień nie ćwiczy to odpoczywa. Z czasem będziesz mógł robić więcej i więcej. W samym obwodzie siły ogólnej robi się po ok 15 ćwiczeń, a w sile technicznej im dalej od sylwetki danego elementu tym więcej ćwiczeń i powtórzeń, im bliżej sylwetki danego elementu tym mniej ćwiczeń wzmacniających i pomocniczych więcej z progresji

"Siła i szpan !" - SG Legia Warszawa

Jugger napisał(a):nie interesuj sie kim jestem, bo to naprawde bez znaczenia, tak samo jak mnie nie obchodzi kim jestes.
#15

Super filmik, moze pomoze ludziom z problemami takich ćwiczen Smile


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości