Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Nauka stania na rękach do przewrotu w przód
#1

Zwracam się z prośbą o informację jakie ćwiczenia mogą się znajdować w metodyce nauczania do tematu : Nauka stania na rękach do przewrotu w przód. Nadmieniam iż w literaturze znalazłem tylko jedną metodykę. Chciałbym prosić jeśli jest to możliwe o 10 ćwiczeń przygotowujących do w/w tematu.
#2

Przejrzyj wątki dotyczący stania na rękach i nasz tutorial odnośnie przewrotu w przód. Jeśli połączysz te dwa ćwiczenia masz odpowiedź. najpierw trzeba ogarnąć jednak sylwetkę w staniu i poprawny przewrót.
#3

Dzięki za poradę ale powiem ci szczerze że jestem zielony w tym temacie i nawet nie wiem jak tego szukać ... Sad natomiast muszę przedstawić na ćwiczeniach w ok 15-20 min 10 ćw jak tego można nauczyć Smile info jakie otrzymałem to zarówno jak i od Ciebie jak i od prowadzącej zajęcia to przewrót w przód dzieci juz potrafią zarówno stanie na rękach też więc zostaje to tylko połączyć ... Poniżej prześlę moją propozycję ćw :


Załączone pliki Obrazki
   
#4

Znajdź na youtube nasz kanał i zobacz tam tutorial odnośnie przewrotu przodem. Tak naprawdę najważniejsze jest tam odpowiednie ustawienie (schowanie) głowy i reszta robi się sama. Na początku do nauki możemy wykorzystać przewrót z pochyłości by nadać większego pędu. Często wykorzystuje się do tego odskocznie która jest w kształcie klina, ewentualnie piankowe kształtki - kliny. Aby to usprawnić i nauczyć naturalnego chowania głowy można dać ćwiczącemu gąbkę, szmatkę itp. do przytrzymania brodą. W ten sposób broda będzie przy klatce piersiowej i naturalnie się schowa. więcej ćwiczeń na początek nie jest potrzebnych. Wykonujący przewrót ma podejść, postawić ręce na ziemi, schować głowę i przetoczyć się. W dalszym toku nauczania zwraca się uwagę na zgrupowanie, właściwe ustawienie sylwetki i przechodzi się do dalszych trudniejszych wariantów przewrotów.

Ze staniem na rękach jest znacznie gorzej. To bardzo wymagające ćwiczenie wymagające właściwego ustawienia ciała (rotacji miednicy, otwarcia barków itp.) poza tym ważne jest napięcie całego ciała. Z tego właśnie powodu ćwiczy się wiele wprawek do stania na rękach i ćwiczeń sylwetkowych ale to wszystko masz opisane na forum, więc poszukaj, poczytaj a znajdziesz odpowiedź. Nie wymagaj natomiast, by ktoś napisał to za Ciebie.
#5

Skoro dzieciaki już przewrót i stanie potrafią, to nie można tego zrobić metodą całościową? Dziecko nie jest (zazwyczaj Tongue ) ciężkie, więc możesz je asekurować i jeśli zajdzie potrzeba to nawet złapać i podnieść do góry, zanim upadnie. Wytłumacz im o co chodzi (schowanie głowy, lekkie przechylenie ciała do przodu, ugięcie rąk etc.), pokaż i niech robią z Twoją asekuracją. Możesz to z nimi robić na materacu, żeby się czuły pewniej/mniej bały upadku.
#6

Witam

Dzięki za wszelkie pomocne rady !! Z tego co udało mi się przeczytać , oglądnąć stworzyłem 10 ćwiczeń przygotowujących do tematu który posiadam Smile a mianowicie :

1. Przewrót w przód z przysiadu podpartego do P.W
2. Z pozycji na czworakach o nogach złączonych – przewrót w przód z przeniesieniem ciężaru ciała na wyprostowane RR, następuje ugięcie RR skłon głowy w przód oraz płynne przetoczenie.
3. Z pozycji na czworakach o nogach złączonych – przewrót w przód z odbicia nogami z przeniesieniem ciężaru ciała na wyprostowane RR, następuje ugięcie RR skłon głowy w przód oraz płynne przetoczenie.
4. Z leżenia przodem na koźle lub na koniu wszerz – skłon tułowia w przód z równoczesnym wsparciem RR na materac i przewrót w przód
5. Z podporu leżąc przodem z NN przy drabinkach wejście po kolejnych szczeblach
6. Stanie na RR przy drabince – próby odrywania NN i samodzielnego utrzymania stania .
7. Z podporu leżąc przodem z NN przy drabinkach wejście po kolejnych szczeblach a następnie przewrót w przód .
8. Stanie na RR bez drabinek z asekuracją
9. Stanie na RR bez drabinek z asekuracją a następnie odchylenie całego ciała od pionu w kierunku przewrotu w przód
10. Samodzielny przewrót w przód przez stanie na RR z asekuracją N

W/w ćwiczenia będę przedstawiał na zajęciach z gimnastyki jako zaliczenie przedmiotu , jeśli widzicie jakieś błędy lub macie jakiś pomysł na fajne ćwiczenie które łączy te dwa elementy proszę o przesłanie Wink

PS - Wg. mnie (osoby która z gimnastyką nie ma nic wspólnego) w/w ćwiczenia prezentują się znacznie lepiej do tych które wcześniej udało mi się stworzyć.


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości