Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

wahadło
#1

Siemka, chodzi mi o 2 część tego filmiku na którym wykonuje, jak mniemam wahadło, nie wiem czy nazwa odpowiednia i czy dobrze wykonane, czy raczej powinno być z wagi do wagi?
Przy okazji szczęśliwego nadchodzącego 2016 roku, rozwoju, siły, wytrwałości dla wszystkich Kolegów Gimnastyków i oczywiście KoleżanekSmile

[/align]
#2

nie znam nazwy tego ćwiczenia ale w Twojej nazwie jest błąd ortograficzny Wink
najlepiej byłoby robić z wagi do wagi. Piotr i Piotr nic nie podpowiedzieli? widzę, że to świetlica bonvm Big Grin

"Remember that almost right, is still wrong. In the long term, this pursuit of perfection will result in much greater strength development and technical refinement;" -Coach Sommer
#3

Masz siłę! Żeby to ćwiczenie miało sens proponowałbym ciągnąć siłą z wagi do wagi. Ewentualnie opuścić z wagi tyłem do pełnego zwisu tyłem i następnie pociągnąć w górę do wagi tyłem i z wagi tyłem do przodem.

Fajnie byłoby dorzucić Ci jakieś elementy dynamiczne choć na kółkach bez amortyzatorów to bardzo trudne i niezdrowe dla barków, ale można zacząć zamachy w podporze. Siłę masz dużą, myślę, że teraz warto by pójść w dynamike która trzeba robić i w spięciu i w rozluźnieniu.
#4

Jeżeli już wchodzimy w szczegóły to chyba z wagi do zwisu tyłem Smile
#5

Dzięki rafal, błąd już poprawiłemWink
Rzeczywiście filmik pochodzi ze świetlicy, nie mniej jednak interesowała mnie opinia trenerów z tego forum.

Dzięki zachir za pochlebną opinie, wspomniałeś o amortyzatorach, mógłbyś coś więcej na ten temat napisać, oraz podpowiedzieć ćwiczenia i ewentualne wprawki do elementów dynamicznych? (jeśli chodzi o kólka na razie robiłem wejście ze zwisu przerzutnego do podporu, wymyk ze zwisu do podporu, przewrót do przodu z podporu do podporu,) wysokość sali treningowej ok 3,2 m więc tu jestem trochę ograniczony, do stania na rękach trzeba wchodzić z podporu bo ze zwisu jest za nisko.
#6

nie bardzo wiem co tu napisać amortyzatory to po prostu sprężyny. O ich parametrach technicznych nie mam pojęcia. Jeśli chodzi o wprawki to Piotr i Piotr znają. Spróbuj od podporu i będąc w nim ruszaj się do przodu i do tyłu. Mrówek chyba dzisiaj coś takiego nakręcił, więc poproszę go żeby wrzucił.
#7

(2015-12-30, 01:32)13. napisał(a):  ewentualne wprawki do elementów dynamicznych? (jeśli chodzi o kólka na razie robiłem wejście ze zwisu przerzutnego do podporu, wymyk ze zwisu do podporu, przewrót do przodu z podporu do podporu,) wysokość sali treningowej ok 3,2 m więc tu jestem trochę ograniczony, do stania na rękach trzeba wchodzić z podporu bo ze zwisu jest za nisko.

Wejście ze zwisu przerzutnego do podporu o prostych rr
z podporu przewrót w przód do zwisu przewrotnego o prostych rr i wejście do podporu o prostych rr
wymyk do podporu z jednoczesnym przewrotem w tył o prostych rr do wagi tyłem
zamachy w podporze0
zamachy w podporze do stania na rr - o rr ugiętych, potem prostych
możesz też pokombinować z negatywem szpiczagi na kółkach do poziomki, na pewno ułatwi przyszłe wejście z zamachów Wink

Wprawką do zamachów są stety/niestety zamachy. Wink Sylwetki oczywiście pomagają ale jest to chyba najprostszy (jeśli chodzi o strukturę ruchu) ruch dynamiczny w gimnastyce i opanowanie go odbywa się poprzez powtarzalność. Ewentualnie zamachy na poręczach, jako wprawka do samej pracy miednicy.

Uważaj bo przewroty o prostych RR bez odpowiednio ustalonych łopatek/barków (mniej więcej wyciągnięcie jak przy kołowrocie olbrzymim) mogą być bardzo bolesne i łatwo się zerwać.
#8

(2016-01-02, 15:22)Predi napisał(a):  Wejście ze zwisu przerzutnego do podporu o prostych rr
z podporu przewrót w przód do zwisu przewrotnego o prostych rr i wejście do podporu o prostych rr
wymyk do podporu z jednoczesnym przewrotem w tył o prostych rr do wagi tyłem
zamachy w podporze0
zamachy w podporze do stania na rr - o rr ugiętych, potem prostych
możesz też pokombinować z negatywem szpiczagi na kółkach do poziomki, na pewno ułatwi przyszłe wejście z zamachów Wink

Wprawką do zamachów są stety/niestety zamachy. Wink Sylwetki oczywiście pomagają ale jest to chyba najprostszy (jeśli chodzi o strukturę ruchu) ruch dynamiczny w gimnastyce i opanowanie go odbywa się poprzez powtarzalność. Ewentualnie zamachy na poręczach, jako wprawka do samej pracy miednicy.

Uważaj bo przewroty o prostych RR bez odpowiednio ustalonych łopatek/barków (mniej więcej wyciągnięcie jak przy kołowrocie olbrzymim) mogą być bardzo bolesne i łatwo się zerwać.

Dzięki Predi o to mi chodziło. Negatywy szpiczagi do podporu w elce mam w treningu, co do przewrotów o prostych RR, zakładając że możemy przyjąć 4 pozycje barków; w górę , w przód, w tył, w dół to jak je ustawić ( sory ale na seminarium z olbrzymów nie byłem)

cyt :,,z podporu przewrót w przód do zwisu przewrotnego o prostych rr i wejście do podporu o prostych rr'' - nie bardzo kumam jak to wykonać czy tam nie powinno być zwisu przerzutnego zamiast przewrotnego? , czy po prostu robie jeden przewrót i dalej opuszczam się do przewrotnego, chociaż o prostych rękach to sobie tego nie wyobrażamWink)
#9

Barki wyciągnięte w każdej płaszczyźnie czyli będąc w podporze wyciągnięte w dół, będąc w zwisie przewrotnym/przerzutnym w górę, za każdym razem dążysz do poruszania się "bez luzów" w stawie barkowym. To tak jak robisz np. krążenia ramion i za każdym razem wyciągasz "dłoń" jak najdalej by "dotknąć" ściany, sufitu, ziemi...

Wejście na koła odbywa się poprzez załamanie miednicy i kopnięcie NN, robiąc przewrót w przód do zwisu przerzutnego cofałbyś lekko nogi by kopnąć, a chcemy to zrobić dynamicznie, płynnie. Wink
#10

Dzięki Predi zakumałem. Dziś próbowałem i widze że będzie trudno o prostych rękach bo jak rozumiem one się nie uginają nawet w momencie kopnięcia?
Nic to trzeba to przetyraćBig Grin


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości