Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Od zera do Front levera
#1
Question 

Witam wszystkich.
Dziś chciałbym przedstawić mój problem z tym elementem, więc do sedna.
wagę zaawansowaną kuczną jestem w stanie maksymalnie utrzymać powyżej 45sekund, z jedną nogą prosto około 25-30sekund i tu problem za nic nie mogę przełamać tej progresji próbowałem "rowerka", podciągnięć w danej progresji, chociaż parę tygodni temu była sytuacja jak na filmiku a juz na drugi dzień za nic nie mogłem nawet tak zejść.Może ktoś podpowiedzieć co jeszcze mogę spróbować



https://www.youtube.com/watch?v=0vT8tPPE...e=youtu.be
Wiem, że mnie troszkę podgięło w biodrach ale wzmocniłem core i jest lepiej ale nie mogę zatrzymać ruchu
#2

A pokaż adv. tuck.

Sylwetki robisz?
#3

Robie planki gimnastyczne i od czasu do czasu hollow body

Jutro nagram adw tuck ale juz z złączonymi łopatkami
#4

podpory i od czasu do czasu hollow body robisz... To teraz dolicz sobie średni czas robienia wagi przodem powiedzmy 8 miesięcy *2 + dni w których nie robisz hollow body wyjdzie Ci czas jaki powinieneś ten element opanować poprawnie. Sylwetki są niezbędne by przyspieszyć progress w tym elemencie. Poza tym trzeba atakować element z różnych stron. Wiele razy ten temat był poruszany warto przejrzeć tematy o wadze przodem

"Siła i szpan !" - SG Legia Warszawa

Jugger napisał(a):nie interesuj sie kim jestem, bo to naprawde bez znaczenia, tak samo jak mnie nie obchodzi kim jestes.
#5

A jak idzie waga nachwytem? Podchwytem to jakaś SW wersja bardziej widowiskowa czy jak?

"Remember that almost right, is still wrong. In the long term, this pursuit of perfection will result in much greater strength development and technical refinement;" -Coach Sommer
#6

Rafal podchwytem podobno trudniejsza ale dla mnie nie ma różnicy robie podchwytem ponieważ łokcie są napewno zablokowane przy tym chwycie + czuje jakie kolwiek napięcie w ciele.

Mój adv tuck, lopatek juz bardziej nie umiem zbliżyć do siebie
https://youtu.be/xz7PsZYcUa8
#7

wydaje mi się, że masz zablokowane biodro ( brak ruchomości biodra ). Advance tuck powinno być wykonane w ten sposób iż biodro z plecami tworzą linię prostą, natomiast zgięcie w biodrze między tułowiem a nogami wynosi 180 stopni wtedy będzie pozycja o której mówi Rafał. W gimnastyce trzymamy nachwytem, łokcie muszą być maksymalnie wyprostowane. Powinieneś w advance trzymać tą pozycję o której mówiłem wyżej + odpychać się od drążka tak by górną częścią ciała zrobić przeciwwagę dla nóg, stąd waga Wink

"Siła i szpan !" - SG Legia Warszawa

Jugger napisał(a):nie interesuj sie kim jestem, bo to naprawde bez znaczenia, tak samo jak mnie nie obchodzi kim jestes.
#8

Zablokowane biodro w sensie ze pochylone za bardzo do przodu ? Jak to "naprawić" ?
#9

Podchwytem automatycznie napinasz najszerszy grzbietu lepiej, jest to trochę inna technicznie wersja, jeśli chodzi o szybkość opanowywania - imo łatwiejsza ale niekoniecznie warta zachodu. Wink

adv tuck jakiś taki roztrzęsiony się wydaje, nie wiem może to wina tej bramki. Tongue Jak Newcio napisał atakuj element z różnych stron, opuszczaj, przytrzymuj w różnych progresjach (z jedną prostą nogą powinieneś bez problemu zrobić + pokazałoby to czy dobrze ustawiasz biodro). Dużo pomagają też taśmy rehabilitacyjne. O wadze przodem duużo było już na tym forum z tego co kojarzę, wystarczy poszukać. Wink
#10

(2015-08-07, 15:51)Lisu napisał(a):  Zablokowane biodro w sensie ze pochylone za bardzo do przodu ? Jak to "naprawić" ?

Zaangażować lędźwie po przez "opuszczenie biodra" czyli w przy ruchu biodra zstępującego. Inaczej mówiąc utrzymać kąt 90 stopni między nogami a tułowiem. Generalnie trzeba zwiększyć ruchomość biodra, czyli po prostu zacząć rozciągać biodrowo-lędźwiowy i robić skłony + oczywiście sylwetki by odpowiednio nawracać biodro w sylwetce

"Siła i szpan !" - SG Legia Warszawa

Jugger napisał(a):nie interesuj sie kim jestem, bo to naprawde bez znaczenia, tak samo jak mnie nie obchodzi kim jestes.


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości