Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Szybka prośba o pomoc dla Kresowian
#1

Liceum Polonijne to szkoła w której uczy się 107 młodych Polaków pochodzących z Kresów. Ze względu na niewystarczające wsparcie instytucji państwowych szkoła zwróciła się z apelem do zwykłych Rodaków. Właśnie wystartowała akcja #TakaSytuacja mająca na celu jej wsparcie.
By od września uczniowie w dalszym ciągu mogli uczyć się w Warszawie, szkoła potrzebuje 91 548 złotych na pokrycie zaległych faktur za wyżywienia dla firmy cateringowej. Ostateczny termin mija na początku sierpnia. Uczniowie pochodzą głównie z niezamożnych rodzin polskich na Wschodzie, a ich rodziców nie stać na ponoszenie wysokich opłat czesnego, szczególnie z terenów objętych wojną.

36,75 złotych to koszt zapewnienia 5 posiłków dla jednego ucznia. Wierzymy, że to kwota, którą można przeznaczyć na cele dobroczynne i nie obciąży zbyt mocno domowego budżetu.

Bardzo prosimy o dokonanie wpłaty w takiej wysokości, jaką Państwo uważają za stosowną, już teraz bezpośrednio na konto:

Fundacja Dla Polonii
ul. Wałuszewska 48
03-005 Warszawa
86 1240 6175 1111 0010 4598 7860
tytułem: Darowizna na kształcenie i wyżywienie uczniów – akcja Taka Sytuacja

Liceum Polonijne plasuje się na 44 miejscu w Warszawie w rankingu „Perspektyw”. Uczniowie wywodzą się z 8 krajów: Ukrainy, Białorusi, Armenii, Gruzji, czy Kazachstanu. Wszyscy zdają maturę w języku polskim (chociaż czasami przyjeżdżając nie potrafią dobrze rozmawiać po polsku).

Wszystkie potrzebne informacje są dostępne na stronie internetowej: www.takasytuacja.info.

https://www.facebook.com/events/1599601966970824/

"Siła i szpan !" - SG Legia Warszawa

Jugger napisał(a):nie interesuj sie kim jestem, bo to naprawde bez znaczenia, tak samo jak mnie nie obchodzi kim jestes.
#2

Newcio, słuszny cel. Przyłącze się.


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości