Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Trening ogólnorozwojowy
#1

Cześć Smile chciałbym ułożyć sobie kalisteniczny trening ogólnorozwojowy tylko nie bardzo wiem jak się za to zabrać; nie mam się na czym wzorować. Czyli ile ćwiczeń serii i powtórzeń powinno być w czymś takim i dodać jakieś pozycje itd. Chciałbym ten trening robić w domu (wiadomoSmile) na przemian z bieganiem tzn. 3 x trening 2x biegi (interwały ale takie łagodne bo dopiero zaczynam). Chciałbym ten trening ułożyć z ksiazki skazany tzn. ze wszystkimi tymi ćwiczeniami które dam zrobić czysto technicznie. To chyba tyle Smile
#2

To jeśli chcesz robić trening ze Skazanego, to w czym problem? Tam jest cały (nie jeden) plan rozpisany, razem z ilością powtórzeń i serii. Tylko pamiętaj, że to trening pod siłę, a nie ogólnorozwojowy.
#3

No ale nie chce robić typowo ze skazanego tylko ogólnorozwojowy i dodać jakieś pozycje czy coś? Mogę się wzorować na tym planem treningu ogólnorozwojego takiego jak na siłowni (seriie - powtórzenia - ilość ćwiczeń?)
#4

To, jak na mój gust, należy dodać ulubioną rzecz bywalców tego forum, czyli sylwetki Big Grin A oprócz tego jakieś ćwiczenia dynamiczne (ja lubię się pobawić akrobatyką), rozciąganie i stanie na rękach (bez pomocy, nie mam na myśli pompek w staniu na rękach przy ścianie, które są w książce
Nie wiem jak wygląda plan ogólnorozwojowy na siłowni, więc tu nie pomogę.
#5

Witaj
Przeczytaj wstęp do skazanego - fajnie nakręca na trening Wink
Następnie udaj sie do działu sylwetki gimnastyczne poczytaj o nich pozniej poczytaj o podstawowych ćwiczeniach gimnastycznych
Następnie ułóż plan typu
Rozgrzewka , sylwetki, dipy, przysiady, podciąganie, pompki i wiele innych na koniec jakieś rozciąganie
Poukładaj sobie dni zaplanuj progresję ćwiczeń i określ ich cele czasowe czy powtórkowe aby przejść do trudniejszej wersji danego ćwiczenia
Najlepiej zacząć od podstaw
Powodzenia

Każdy przedszkolak Ci powie, że gimnastyka to samo zdrowie. Wink
#6

OK czyli już mniej więcej mam jakieś rozeznanie ułoży i dodam do działu nasze plany do sprawdzneia Smile Dzięki! Tongue
#7

Podaj swój poziom zaawansowania, bo bez tego ciężko co kolwiek powiedzieć...

Siłownia przewiduje raczej atakowanie poszczególnych parti ciała raz w tygodniu. Tutaj zaleca się częściej przeplatając ewentualnie stopniem trudności wykorzystywanych cwiczeń lub przeplata ruchy pchające i ciągnące naprzykład.

masz takie treningi 3 razy w tygodniu - dobrym rozwiązaniem może być robienie wszystkich ćwiczeń na każdym z tych treningów.

Ze skazanego mozna trochę ciekawych rzeczy wyciągnąć, zależy na jakim poziomie jest twoja wiedza. Jako zarys całego treningu jest raczej słabo. Dodaj to o czym mowi wylfryd. Nie znam twojego stopnia zaawansowania i nie wiem naprzykład czy opłaca się brnąć dalej w pompki ze skazanego. Progresuj może jeszcze poziomkę (L sit)
#8

Dam radę zrobić pompki na jednej ręce, pistolety, podciąganie na jednej ręce z druga na nadgarstku - ale nie ma zachowanej tam doskonałej czystości technicznej i w ogóle nie jestem zadowolony. Ja jestem początkujący w kalistenice/gimnastyce. Ogólnie o kali wiem więcej i ćwiczę już trochę Smile
#9

Skazany prowadzi do pompki z nogami wąsko, chyba bez podpierania się ręką na biodrze. Takie pompki osobiście szanuje, te z nogami szeroko są o wiele łatwiejsze, najczęściej bardzo partaczone, przez co można raczej nałapać się kontuzji, a nic szczególnego też z nich nie wynika.

To forum gimnastyczne i wielu powie, że taka czy inna pompka za wiele do rozwoju gimnastycznego nie wnosi. Ja robie tylko pompki na palcach i tylko na rozgrzewke.

Jezeli zależy ci na jakichś gimnastycznych elementach to dużo rozciągania i poczytaj o staniu na rękach (są świetne tematy) czy poziomce (lsit). Ja bym dorzucił te pozycje statyczne obowiązkowo. Możesz pomyśleć też o wymyku.

Pompki w staniu na rękach dużo lepsze brzuchem do ściany z zachowaną sylwetką.

Skoro twoimi głownymi celami są podciaganie i ugięcia to skupiaj sie głownie na nich. I myślę, że przed osiągnięciem 20 ładnych technicznie podciągnięć i 30 ugięć obowiązkowo należy pomyslec o naprzykład : siłowym wejściu (Muscle up), dorzucić podciaganie w poziomce (w lsit), doskonalić wymyki, szczegolnie stanie na rękach, uczyć się wagi tyłem (back levera) i wiele wiele innych, ale to przed tobą i wszystkeigo powinieneś się dowiedzieć z forum.
#10

Wrzuć pompki gimnastyczne koniecznie! Dają popalić nawet mięśniom brzucha.Jest gdzieś tutek Mrówka.


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości