Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Skłony tułowia leżąc tyłem (brzuszki).
#1

Hej,
Chciałbym zapytać jak "najpoprawniej" powinno się wykonywać to ćwiczenie, jest bardzo popularne i znane mi odkąd pamiętam, ale wszyscy tłumaczą jego technikę inaczej.

Ja je robię bez zapierania nóg, kuląc się maksymalnie i do pełnego zakresu, czyli od styku głowy z ziemią do styku klatki z kolanami, czy tak to powinno wyglądać?

Widziałem gdzieś jak chyba Zanetti robi brzuchy zapierając nogi na koniu z łękami, ale wydaje mi się, że w takiej opcji dość mocno angażują się zginacze bioder co bardzo ułatwia ćwiczenie.

Więc - jak to jest?
#2

ja osobiście ten ruch zmodyfikowałem do takiej czynności, ramiona przy uszach, nogi kąt 90 stopni w kolanie, i skłony brzucha dążąc łokciami do kolan. No i kombinacja wszystko jak wyżej, tyle że nogi proste w oparciu o ścianę/drabinki kąt ok 45 stopni, lub proste nogi oparte o drabinki, czyli kąt w stawie biodrowym 90 stopni i wykonuję skłon dotykając dłońmi do stóp. Zasada jedna nieodrywanie odcinka lędźwiowego podczas skłonów. Powinno być ujęte to ćwiczenie w aspekcie zdrowotnym

"Siła i szpan !" - SG Legia Warszawa

Jugger napisał(a):nie interesuj sie kim jestem, bo to naprawde bez znaczenia, tak samo jak mnie nie obchodzi kim jestes.


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości