Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Jak to pogodzić?
#1

Witam mam pytanie. Jak pogodzic progresje w pompkach w staniu na rekach i progresje w pompkach na jednej rece? Robic przez 1 tydzien hspu a przez drugi pompki na jednej rece czy w dzien A hspu a w dzien B na jednej rece. A może macie lepszy pomysl jak to połączyć??
#2

Ja bym się raczej skłaniał ku wersji dzień A, dzień B, bo nie lubię "nie ćwiczyć" czegoś przez tydzień. A jak wygląda Twój trening? Nie można robić obu ćwiczeń na jednym treningu? W końcu jedno i drugie to "PUSH" Smile
#3

(2015-02-16, 13:52)Mango napisał(a):  A może macie lepszy pomysl jak to połączyć??
tak, wywal pompki na jednej ręce Smile

"Remember that almost right, is still wrong. In the long term, this pursuit of perfection will result in much greater strength development and technical refinement;" -Coach Sommer
#4

Był już temat pompek kilkukrotnie przerabiany. Z gimnastycznego punktu widzenia(a po to chyba każdy tu zagląda Smile ), nie ma sensu uczyć się pompek na jednej ręce, ponieważ są bardziej rozwojowe ćwiczenia jak choćby ugięcia ramion na poręczach czy kółkach. Gdy dojdziesz do pompki na jednej ręce już nie bardzo będziesz w stanie utrudnić sobie tego ćwiczenia.
#5

Dokładnie tak, choć można tu jeszcze dodać, że praktycznie nie widziałem poprawnej pompki na jednej ręce. wszystkie są powykrzywiane Sad
#6

a umiesz poprawnie stać na rękach a co dopiero na jednej ręce ? Brać się za pompki kiedy się nie umie stać, to jak brać się za ścigacza, ledwo co umiejąc jeździć na rowerze

"Siła i szpan !" - SG Legia Warszawa

Jugger napisał(a):nie interesuj sie kim jestem, bo to naprawde bez znaczenia, tak samo jak mnie nie obchodzi kim jestes.
#7

(2015-02-16, 13:52)Mango napisał(a):  Robic przez 1 tydzien hspu a przez drugi pompki na jednej rece czy w dzien A hspu a w dzien B na jednej rece. A może macie lepszy pomysl jak to połączyć??
Jak już to druga opcja, a w ogóle, to moim zdaniem możesz jedno i drugie robić, tylko np. raz robić najpierw ciężkie pompki jednorącz i lekkie hspu, a rad ciężkie hspu i lekkie pompki jednorącz. Smile
#8

(2015-02-16, 15:07)Newcio napisał(a):  a umiesz poprawnie stać na rękach a co dopiero na jednej ręce ? Brać się za pompki kiedy się nie umie stać, to jak brać się za ścigacza, ledwo co umiejąc jeździć na rowerze

Myślę, że tu nie chodzi o pompkę w staniu na rękach, tylko stary rosyjski sposób na budowanie prawdziwej zwierzęcej siły w stylu nagiego wojownika. Czyli pompka na jednej ręce w podporze przodem Big Grin
#9

(2015-02-16, 13:52)Mango napisał(a):  Witam mam pytanie. Jak pogodzic progresje w pompkach w staniu na rekach i progresje w pompkach na jednej rece? Robic przez 1 tydzien hspu a przez drugi pompki na jednej rece czy w dzien A hspu a w dzien B na jednej rece. A może macie lepszy pomysl jak to połączyć??

Jeśli chcesz nauczyć się obu ćwiczeń, rób oba.
Jeśli chcesz zbudować siłę to rób HSPU wyłącznie.
Jeśli chcesz robić HSPU plecami do ściany to szkoda czasu.
Jeśli nie potrafisz stać na rękach to szkoda czasu.

Jeśli potrafisz stać na rękach to:
-próbuj negatywy ze stania na rękach gdzie schodzisz na głowę, czyli łokcie zostają prostopadłe do podłoża, a nie jak ludzie robią, że dają na boki i jeszcze z bananem
-rób negatywy brzuchem do ściany, to samo co wyżej, schodzisz z wyprostowanych rąk na głowę, dłonie z głową tworzą trójkąt
-inne ćwiczenia budujące siłę w staniu na rękach

"Bro what kind of muscles you have? No! Bro what kind of patterns you have? can you flip, can you invert, can you crawl or is it just aesthetics" - Ido Portal


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości