Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

kontuzja barku
#1

Cześć,

Przypałętała mi się kontuzja barku. Ćwiczenia na kółkach, poręczach i drążkach wykonuję już od kilku lat ale ten bark to zupełna nowość. Wprawdzie USG będę miał dopiero robione, ale sądzę, że to może być coś powszechnego w świecie gimnastyki i chciałbym zapytać o poradę:
- nie wiem przy jakim ćwiczeniu to się zdarzyło - raczej ból musiał narastać,
- trwa już ponad miesiąc i nasila się mocno w nocy kiedy bark jest "wystudzony",
- w trakcie ćwiczeń boli przy wszelkiego rodzaju dipach (nie mogę opuścić ciała na samo dno) oraz przy unoszeniu całej kończyny w płaszczyźnie czołowej do góry,
- ból jakby ktoś szpilę wbijał, w stawie, po środku dużego mięśnia naramiennego.

Martwi mnie to, zwłaszcza, że nie przechodzi. Czy brzmi to komuś znajomo?

Pzdr,
#2

zalecam udać się do lekarza lub fizjoterapeuty, nie jesteśmy specjalistami od leczenia kontuzji

powszechne bóle w gimnastyce to są bóle przeciążeniowe np. przedramion lub piszczeli od nadmiernego nacisku

"Siła i szpan !" - SG Legia Warszawa

Jugger napisał(a):nie interesuj sie kim jestem, bo to naprawde bez znaczenia, tak samo jak mnie nie obchodzi kim jestes.
#3

Już się udałem, czekam na badanie USG bo takie mi zlecono. Posta napisałem przy okazji licząc na to, że ktoś miał podobny przypadek.

Bóle i przeciążenia stawów zwłaszcza łokciowego i barkowego nie są w gimnastyce powszechne (poręcze i kółka)?
#4

jak się odpowiednio przygotuje ciało do gimnastyki to bardzo rzadko, raczej większość problemów wynika ze zbyt dużej intensywności, jeśli chodzi o mnie to ja zawsze narzekałem na przedramiona, nie mam problemów z barkami ani łokciami. Zależy co robisz, na poręczach ćwicząc obecnie kontuzje wynikają tylko ze źle wykonanego elementu dynamicznego np. Healy i upadku z niego na poręcze. Najwięcej kontuzji dochodzi po złym lądowaniu po salcie z różnych przyrządów lub upadków na przyrządy. Bóle przeciążeniowe zdarzają się tylko ze zbyt dużej ilości powtórzeń trudnych elementów, ale to trener powinien wiedzieć ile dany zawodnik powinien powtórzeń zrobić

"Siła i szpan !" - SG Legia Warszawa

Jugger napisał(a):nie interesuj sie kim jestem, bo to naprawde bez znaczenia, tak samo jak mnie nie obchodzi kim jestes.
#5

A co z pozycjami statycznymi na kółkach takimi jak back lever lub iron cross gdzie występują silne dźwignie? Odnoszę wrażenie, że kontuzja pojawiła się po iron cross'ie, być może błędnie wykonywanym.
#6

(2015-01-22, 14:26)Lammoth85 napisał(a):  A co z pozycjami statycznymi na kółkach takimi jak back lever lub iron cross gdzie występują silne dźwignie? Odnoszę wrażenie, że kontuzja pojawiła się po iron cross'ie, być może błędnie wykonywanym.

Nic. Za te pozycje bierzesz się mając już odpowiednio przygotowane stawy. Odbywa się to od samego początku zarówno w treningu sylwetek, pracy w pełnym zakresie i prostowania łokci w podstawowych ćwiczeniach, jak ugięcia na poręczach, czy podciąganie, oraz w treningu "siły prostych ramion".
#7

:-) OK. Dzięki. Zobaczymy jaki będzie werdykt specjalisty.
#8

jeśli za wcześnie się bierzesz nieprzygotowany odpowiednio do elementu (nadal uważam że do rozpięcia nie jestem przygotowany - nie robię siły specjalnej) to kończy się kontuzją. Stąd w gimnastyce nacisk na wiedzę i pracę ze specjalistą

"Siła i szpan !" - SG Legia Warszawa

Jugger napisał(a):nie interesuj sie kim jestem, bo to naprawde bez znaczenia, tak samo jak mnie nie obchodzi kim jestes.


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości