Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Dieta wysokowęglowodanowa
#1

Przeglądając dzisiaj mojego facebooka natknęłam się na post ze strony Scooby's Home Fitness and Bodybuilding Workouts o otyłych autorach książek propagujących różne modne diety http://scoobysworkshop.com/2014/09/29/ov...k-authors/, w tym paleo, życie bez pieczywa itd. Natknęłam się tam w filmiku na interesującą propozycję diety wysokowęglowodanowej w książce The starch solution
http://www.amazon.com/The-Starch-Solutio...1623360277
Zainteresowała mnie na tyle, że postanowiłam ją zastosować.
Polega na jedzeniu głównie owsianki, ziemniaków, fasoli,soczewicy, zup warzywnych, zbóż, makaronów, ryżu, warzyw, owoców, orzechów.
Tak jest to dieta wegetariańska, a ja jestem mięsożercą więc nie będę się jej trzymać super ściśle, zjem czasem rybę i jajka, albo kawałek mięsa ale nie tak jak dotychczas codziennie.
Po co mi to wszystko? Otóż zdenerwowałam się, że jestem taka wypasiona na wysokobiałkowej diecie i tłuszczu mam za dużo, wyglądam jakbym miotała kulą, a przecież biegam i ćwiczę. Denerwuje mnie, że jestem za ciężka, żeby się podciągnąć. Jak ucinam węgle nie mam siły na aktywność fizyczną. Czuję po prostu, ze moja dieta się nie sprawdza i chcę przetestować inne rozwiązanie.
Chcą zobaczyć jak wpłynie to na moje bieganie i ćwiczenia.
#2

są osoby które dobrze reagują na dużą ilość węgli - może to ty Smile

chętnie poczytam o efektach.

a ile gram tych węgli dziennie, są jakieś liczby?
#3

Ja postanowilem od pazdziernika sprobowac zywienia na wzor low carb, ale z wlasnymi modyfikacjami.
Ciecie wegli do minimum, czyli w 1 posilku one wystepuja w postaci 100g brazowego ryzu. Reszta to serki wiejskie, ryby, mieso, ogolnie nabial itd.

Wiec po miesiacu mozemy porownac efekty itd. Moze to nieco nowe swiatlo rzuci na sposoby zywienia roznych osob.

I tak na marginesie. Zjechalem z wagi o 33kg wlasnie na "diecie" zbilansowanej, gdzie wegle dominowaly, wiec moze i Tobie sie uda. Ja takiego stylu zywienia sprobowalem i na mnie podzialal.

Ps. Pamietaj, ze kazdego dnia do diety musisz dodac szczypte konsekwentnosc, odrobine samozaparcia i garsc wiary w to, ze sie uda i ze warto.

Wysłane za pomocą TapaTalk
#4

nic nie wyjasni, bo tyje sie m.in. zwyczajnie od nadmiaru jedzenia. Eksperymentowalem kiedys ze zmniejszaniem porcji i... zdumiewajace jest to, ile mniej mozna jesc, bez jakiejs szczegolnej utraty masy miesniowej i zalamania wynikow (oczywiscie w swojej skali). Organizm jakby lepiej wykorzystywal to co dostaje na talerz, a masa powracala do swojej pierwotnej natury, dyktowanej funadmentalnymi cechami osobnika, np. typu - grubosc kosci nadgrastka etc.
kp
#5

No ja ostatnio tak na oko podliczyłem moje dziennie spożycie i wyszło mi jakieś 1850kcal, gdzie z kalkulatorów zapotrzebowania wychodziło mi prawie dwa razy tyle, nawet Krzysiek powiedział, że za mało jem. Tongue A waga stoi w miejscu. Tongue
#6

Czasami czytam i nie wierzę , co piszecie
Kubuś - masz rację jestem po lekturze Brada Pilona , gdzie on powołuje się na konkretne badania , z których wynika, że samo zmniejszenie porcji lub krótkotrwałe posty nie zaburzają utraty siły , czy mięśni a co więcej dają mega możliwości spalnia tłuszczu i poprawy swojej gospodarki hormonalnej
Dziwię się , że Stefania się dziwi , że jej waga nie spada- ćwiczysz z tego co czytam ostro, mięśni Ci przybywa a przecież wiadomo , że są cięższe od tłuszczu, na Twoim miejscu jednak spróbowałabym sprawdzić hormony tarczycy- coraz więcej ludzi( głównie kobitki ale nie tylko)dotyka ten problem- Ja też ćwiczyłam mnóstwo , wszyscy naokoło mnie chudli a u mniewaga stała i okazało się , że mam niedoczynność tarczycy( w skrócie tyjesz od liści sałaty i wody dopóki nie ureguljesz dawki hormonu)
Na pocieszenie, Ja też mam trudności z podciąganiemWink)
#7

Stefanio nie dziwi mnie ze nie masz sily na treningi, sam jakbym nie jadl wegli to padlbym po 1 treningu dziennie. Bialko to material budulcowy, wegle i tluszcze to material energetyczny. Diete zbilansowana z duzymi dawkami bialka (ok 2,5g na kg masy ciala) stosuje sie przy redukowaniu tkanki tluszczowej w celu obrony zbudowanych miesni, ale nawet na redukcji nie wyrzuca sie calkowicie wegli i tluszcze. Tluszcze sa potrzebne do prawidlowego funkcjonowania organizmu wiec nie bojmy sie ich jesc. Oczywiscie prosto mowiac sa dobre i zle tluszcze (ale to kiedy indziej opowiem).

Sam nie sprawdzalem diety wegetarianskiej jaki ma wplyw na rozwoj miesni oraz zmniejszenie tluszczu w organizmie. Czytalem wiele artow i duzo sie nasluchalem o bialkach, niepelnych aminogaramach. Osobiscie nie przywiazuje uwagi do az takich szczególow. Bialka jem tyle ile potrzebuje moj organizm (okolo 2g/kg ciala, bardzo duzo trenuje) Diete mam wyliczona pod swoje zapotrzebowanie kaloryczne, rozdzielone BWT i efekty sa. Eksperymentuje, sprawdzam na sobie oraz moich krolikach doswiadczalnych (czytaj klientach^^).

Pamietaj, wylicz bialka zalezne od zapotrzebowania, stopnia zaawansowania w treningach (od 1 do 2 g na kg), Na redukcji i tak bedziesz czuc sie slabiona i bedziesz mniej sily
#8

(2014-10-06, 23:40)Struc napisał(a):  są osoby które dobrze reagują na dużą ilość węgli - może to ty Smile

chętnie poczytam o efektach.

a ile gram tych węgli dziennie, są jakieś liczby?

No właśnie czytałam dzisiaj o dietach metabolicznych, czyli o tym, że jedni lepiej jadą na węglach inni na tłuszczu, a jeszcze inni na diecie mieszanej. Ja podejrzewam , że mogę być typem węglowodanowym, być może ze względu na specyfikę mojego treningu - biegi na długi dystans.
Nie ma dokładnej liczby węgli podanej.

(2014-10-07, 09:37)powadzi napisał(a):  Ja postanowilem od pazdziernika sprobowac zywienia na wzor low carb, ale z wlasnymi modyfikacjami.
Ciecie wegli do minimum, czyli w 1 posilku one wystepuja w postaci 100g brazowego ryzu. Reszta to serki wiejskie, ryby, mieso, ogolnie nabial itd.

Wiec po miesiacu mozemy porownac efekty itd. Moze to nieco nowe swiatlo rzuci na sposoby zywienia roznych osob.

I tak na marginesie. Zjechalem z wagi o 33kg wlasnie na "diecie" zbilansowanej, gdzie wegle dominowaly, wiec moze i Tobie sie uda. Ja takiego stylu zywienia sprobowalem i na mnie podzialal.

Ps. Pamietaj, ze kazdego dnia do diety musisz dodac szczypte konsekwentnosc, odrobine samozaparcia i garsc wiary w to, ze sie uda i ze warto.

Wysłane za pomocą TapaTalk

Powadzi dzięki za fajny komentarz. Twoja dieta jest super, na pewno przyniesie efekty, dawaj znać jak postępy! Powodzenia.

(2014-10-07, 12:56)ghost napisał(a):  Dziwię się , że Stefania się dziwi , że jej waga nie spada- ćwiczysz z tego co czytam ostro, mięśni Ci przybywa a przecież wiadomo , że są cięższe od tłuszczu, na Twoim miejscu jednak spróbowałabym sprawdzić hormony tarczycy- coraz więcej ludzi( głównie kobitki ale nie tylko)dotyka ten problem- Ja też ćwiczyłam mnóstwo , wszyscy naokoło mnie chudli a u mniewaga stała i okazało się , że mam niedoczynność tarczycy( w skrócie tyjesz od liści sałaty i wody dopóki nie ureguljesz dawki hormonu)
Na pocieszenie, Ja też mam trudności z podciąganiemWink)

Ghost - nie wiem jak zmienia się moja waga, bo się nie ważę, widzę jednak za dużo tłuszczu i mój ciężar przeszkadza mi w ćwiczeniach. Z tarczycą nie miałam nigdy problemu, ale może faktycznie coś tu się zmieniło, jak czytam objawy niedoczynnosci to mi się nie zgadzają.

(2014-10-07, 21:11)Sebastian napisał(a):  Pamietaj, wylicz bialka zalezne od zapotrzebowania, stopnia zaawansowania w treningach (od 1 do 2 g na kg), Na redukcji i tak bedziesz czuc sie slabiona i bedziesz mniej sily
Sebastian bardzo lubię kulturystyczne podejście do diety, ale duża ilość białka zaczęła mnie już męczyć. Chcę takiej redukcji na której nie będę osłabiona. To jest dla mnie przejście z diety na masę na dietę dla biegaczy.

Jak na razie czuję się świetnie energii mam dużo i biega się lepiej. Dziś poćwiczyłam sylwetki, podciąganie do poziomu, pompki, wiszenie na drążku, L-sit, 5 km biegu i z 10 km spaceru.
#9

dlatego mowie abys sama okreslila ile chcesz bialkaSmile polecam przed treningiem lekko strawne posilki + wegle proste, najlepiej owoce
#10

A jaki owoce byś zaproponował?


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości