Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Trening początkującego
#1

Od lutego bieżącego roku zacząłem na poważnie ćwiczyć z obciążeniem własnego ciała. W maju trafiłem na forum KP, miesiąc później na to forum. Zgłębiałem wiedzę na temat treningu siłowego, bo na sile najbardziej mi zależało. Trenowałem wg "skazanego" jakieś dwa miesiące, potem przeszedłem na plan 5x5, w połowie lipca wprowadziłem do swojego treningu trochę izometrii. Od jakiegoś czasu interesuje mnie kilka pozycji statycznych takich jak: waga przodem/tyłem, planche, poziomka na podłodze(L-Hang utrzymam przez 23s, poziomkę na poręczach 14s). Trenuję trzy razy w tygodniu(pn, śr, pt) i 4-5 razy aeroby(rower szosowy, bieganie, raz w tygodniu siatkówka). Czy wszystkie te progresje mogę ćwiczyć na jednym treningu? Jeśli tak to w jakiej kolejności? Dodam, że chciałbym na każdym treningu robić podciągnięcia, dipy, stanie na rękach przy ścianie, progresję do pistoletu(aktualnie przysiad na jednej nodze z drugą ugiętą przed sobą), różnego rodzaju plank, hollow body. Jeśli chodzi o FL to wytrzymuję 12 sekund w Tuck FL, progresji do BL nawet nie zacząłem, planche(progresja z GWOD, jestem na początku przygody z tą pozycją). Na koniec moich wypocin pytanie do was, drodzy forumowicze, jak to wszystko skomponować? Posiadam drążek, poręcze równoległe, drabinkę gimnastyczną i domowej roboty TRX. Z góry dziękuję za zainteresowanie.
#2

Moim zdaniem jest bez sensu ćwiczyć razem: wagę przodem, tyłem i do tego planche. Zacząłbym od wagi tyłem później przodem i na końcu planche. Wagę tyłem uczyłem w miesiąc-dwa, zależało od osoby i podstaw. Wagę przodem 5 miesięcy ćwiczyłem i nadal dużo do poprawienia zostaje, planche mi nie potrzebne, więc nie ćwiczę, ale jakbym ćwiczył to dopiero po dobrym staniu na rękach.

To tylko moje rady, zrobisz jak będziesz chciał

PS. Już trochę czasu ćwiczysz, szczególnie napisałeś, że 5x5 ciekawy jestem jak idzie podciąganie. A i zanim zaczniesz cokolwiek robić naucz się przyzwoitej poziomki z 20 sekund na podłodze.
#3

W podciąganiu nie jestem jakiś super mocny, ostatnio zrobiłem 5x5 w poziomce podchwytem, nachwytem zabrakło dwóch powtórzeń, maksymalna ilość podciągnięć w sylwetce to 9. Poziomkę na podłodze wytrzymam zaledwie 6-7s ledwo się unosząc.

Cytat:To tylko moje rady, zrobisz jak będziesz chciał

Gdybym chciał zrobić po swojemu to nie pisałbym na forum. Każda rada jest dla mnie cenna. Robiąc po swojemu często popełnia się masę błędów, które kosztują sporo czasu na ewentualną korektę techniki.

Progresję do danego elementu robić na początku treningu, a dopiero dalej resztę ćwiczeń takich jak dip, podciąganie, przysiady, wznosy nóg?
#4

A moim zdaniem warto połączyć wagę przodem i tyłem. Faktem jest, że progres będzie dużo szybszy w wadze tyłem ale te dwie pozycje doskonale się uzupełniają. Poza tym waga przodem będzie wymagała trochę czasu, więc by się nie zniechęcić warto ją ćwiczyć z elementami które idą łatwiej.

Ćwiczenia izometryczne są bardzo intensywne, więc nie można dawać ich za dużo ale poziomki jeszcze można wepchnąć. Jak je ćwiczyć (kiedy, ile serii itp.) zostało już szczegółowo opisane w oddzielnym wątku.
#5

Potrafisz przejść ze zwisu przodem do zwisu tyłem na prostych rękach? bo jak nie to bym najpierw to poćwiczył bo jak dla mnie to jest takie minimum, żeby zacząć ćwiczyć pod wagę przodem. No i oczywiście przed tymi 15 podciągnięciami też bym nie zaczynał ćwiczyć wagi przodem.(normalnymi podciągnięciami bez kippingu, nie w hollow body).

Co do planu 5x5 to słaby plan jeśli nie robisz tego z obciążeniem. U mnie najbardziej w sile się sprawdzały powtórzenia poniżej 4, ale teraz to zbyt ciężko jest tyle robić, bo musiałbym najlepiej mieć jakieś 40kg. Więc robię jedno-dwa powtórzenia progresywnie pod podciąganie na jedną rękę.
#6

Skin the cat jedynie na trx zrobię ze zwisu tyłem do zwisu przodem, ale muszę stopy postawić na ziemi, z samego zwisu na drążku nie próbowałem. Po pracy ułożę plan, wrzucę go na forum i poproszę o weryfikację.


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości