Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Gimnastycy
#1

Witam, być może odświeżam temat.Dlaczego gimnastycy mają tak atletyczną sylwetkę? Czemu nie ma u nich dużej hipertrofii? Przecież wykonują tyle siłowych ćwiczeń, koncentrycznych i ekscentrycznych?
#2

jest wiele sylwetek gimnastycznych (w sensie wygladu Smile, ci od "kolek" to maja nie zla mase.
poza tym odpowiedziales sobie sam - robia, az tak wiele. "masa" nie lubi az tak wiele. "lubi" konkretny zakres.

kp
#3

dużo zapewne zależy od genetyki bo nie każdy gimnastyk wygląda jak Yuri Van Gelder. Np Alexander Artemev bykiem nie jest Smile

"Remember that almost right, is still wrong. In the long term, this pursuit of perfection will result in much greater strength development and technical refinement;" -Coach Sommer
#4

Flavius Koczi też nie. Big Grin
#5

Poza genetyką liczy się rodzaj treningu. Jeśli ktoś specjalizuje się w ćwiczeniach wolnych, to dużej masy przy tym nie złapię. Ogólnie jednak gimnastycy mają świetne sylwetki. Na Twoje pytanie dlaczego nie ma u nich dużej hipertrofii częściowo odpowiedział Ci już Kubuś. W gimnastyce sylwetka nie jest celem, więc nie ustawia się pod nią ani treningu ani regeneracji. kluczowe w tym sporcie jest też dźwiganie własnego ciała, dlatego każdy "zbędny" kilogram będzie przeszkadzał. Dlatego zamiast trenować "na powiększenie" mięśni, trenuje się "na ich zagęszczenie". Stosowanie różnych rodzajów pracy mięśniowej (koncentryczna, izometryczna, izotoniczna itp.) wpływa nie tylko na wszechstronność mięśnia w pracy, lecz również na zagęszczenie jego struktury. W kulturystyce podejście jest inne: najpierw rozbudowa masy, potem rzeźba, potem definicja. Masa idzie najszybciej od ćwiczeń koncentrycznych, więc robi się ich bardzo dużo. Potem pozbywa się tkanki tłuszczowej i efekt jest. Gimnastyk natomiast przez cały sezon musi dbać o to, by nie mieć tkanki tłuszczowej (o którą tak na marginesie ciężko przy tak intensywnym treningu). A ponieważ mięśnie gimnastyka są gęste to zawsze jest on bardzo ładnie wyrzeźbiony, więc efekt wizualny jest bardzo ładny, pomimo dużo mniejszej masy niż u kulturysty.
#6

siła =/= siła, można w kilka sposobów rozwijać siłę, a głównym czynnikiem siły nie jest rozwijanie po przez masę mięśniową, ponieważ jest konieczna tylko do pewnego momentu potem jest zbędna. Wertujemy ten temat od początku forum jeśli chodzi pracę mięśniową, także warto się zaznajomić z tym i zorientować się, że wcale nie trzeba budować masy by być silnym a można mnożyć przykłady typu Bruce Lee czy mnisi shaolin, którzy są sucharami a byli piekielnie silni i sprawni . Gimnastyka w tym przypadku będzie europejskim i sportowym wydaniem

"Siła i szpan !" - SG Legia Warszawa

Jugger napisał(a):nie interesuj sie kim jestem, bo to naprawde bez znaczenia, tak samo jak mnie nie obchodzi kim jestes.
#7

Dzięki za odpowiedziSmile Zapytałem bo widze sam po sobie że te metody działają! Zrzuciłem ok 5kg a siły zdecydowanie przybyło, tkanki tłuszczowej ubyło a poza tym promuje wśród znajomych gimnastykę więc chciałem fachowo im wytłumaczyć fenomen tego sportu.Pzdr


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości