Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Ból prawego kolana w przeproście
#1

Cześć.

Mam problem z kolanem, pojawia się on raz na jakiś czas w sumie, ale nie utrudniał mi życia więc przeczekiwałem go po prostu i jakoś działało, ale stwierdziłem, że trzeba się tym zainteresować bardziej.

Podczas gdy stojąc normalnie wyprostuję maksymalnie prawa nogę (oczywiście dochodzi do przeprostu) czuję ból w kolanie, nie umiem go jakoś sensownie opisać, czuję jakby miała mi się noga wyłamać w stawie.
Kolega studiujący fizjoterapię (nie jest to typowy studenciak, tylko ktoś, kto faktycznie ogarnia temat), mówi mi, że nie mam robić przeprostów, bo naruszam w ten sposób łękotki i to może być przyczyna.

Pomyślałem więc, że może przypakuję po prostu w dwugłowe ud bardziej i to pomoże, bo zniweluje przeprost.

Co Wy myślicie na ten temat? Miał tak już ktoś z Was?
#2

David Durante mówił, że lekarz mu polecił "przypakować" biceps/triceps, aby zmniejszyć przeprost w łokciach, ale jak sam mówił przeprost pozostał taki sam, ale ręka jest bardziej chroniona przez mięśnie co bardzo pomaga.
#3

Pachnie mi to jakimś naderwaniem/zerwaniem więzadła. nie miałeś jakiegoś urazu? proponowałbym Ci skonsultować się z dobrym ortopedą, bo z kolanem nie ma żartów i leczenie się samemu nie jest dobrym pomysłem.
#4

Nieee, nigdy nie mialem problemow z kolanami.
Dodam jeszcze, ze bol "wbija sie" w kolano od dolu.
Skoro to moze byc zerwanie wiezadla to nie powinienem miec problemow z chodzeniem? Nawet pelne przysiady moge robic bez najmniejszych problemow.

Choc z drugiej strony mięsa najwiecej mam wlasnie na nogach, to moze dlatego tak mocno tego nie odczuwam?
#5

Przy problemach z więzadłami nie ma problemów z chodzeniem. Jest natomiast ze stabilnością kolana i pełnym wyproście. Dlatego sugerowałbym na zimne dmuchać i skonsultować się z ortopedą.
#6

Cześć. Pozwolę sobie odgrzebać temat. Mam dokładnie to samo co Ty @Seth opisałeś w pierwszym poście. Napisz mi proszę jak zakończyła się historia z Twoim kolanem. Co Ci pomogło?
Pozdrawiam
#7

Jestem tego samego zdania co Zafira, mogą być problemy z więzadła, dodatkowo w kolanach często jest za mało albo za dużo mąż i i jak masz np uszkodzenie łąki to możesz długo nic nie czuć a w którymś momencie może nawet z blokować kolano, więc dobrze zrobić rezonans , bo na usg może nic nie być widoczne, czasem dopiero art ros kopia daje efekty; ((


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości