Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Akrobatyka czy Gimnastyka sportowa jako s. uzupełniający dla 14 latka
#1

Dzień dobry,
mam do Was pytanie, prośbę o ukierunkowania.
Jak już pisałem, jestem tatą 14 latka, którego "gonię" do sportu. Syn uprawia swój sport, ale zauważyłem, że ma problemy z motoryką (koordynacją, gibkością, szybkością). W dyscyplinie syna bardzo ważna jest też siła i wytrzymałość siłowa.
Czy do rozwoju tych cech leprze będzie włączenie do treningu syna zajęć z gimnastyki sportowej, czy akrobatyki sportowej?
Chciałbym od września znaleźć synowi jakąś sekcję, ale nie wiem czego szukać.
#2

Witam,

Z jakiej miejscowości Pan jest ? Raczej większa szansa na zajęcia rekreacyjne są z akrobatyki sportowej, niż z gimnastyki, mało klubów rekreację prowadzi

"Siła i szpan !" - SG Legia Warszawa

Jugger napisał(a):nie interesuj sie kim jestem, bo to naprawde bez znaczenia, tak samo jak mnie nie obchodzi kim jestes.
#3

Idealnie by było gimnastykę sportową. W akrobatyce nie ma takiego nacisku na siłę. Ale jak napisał kolega Newcio może być problem ze znalezieniem sekcji.
#4

Jestem z Warszawy...
Bardzo dziękuję za odpowiedzi, radę.
#5

W Warszawie działa sekcja gimnastyczna na Legii ale 14 jest na nią raczej za stary. Gimnastyki rekreacyjnej niestety nie ma ze względu na niedostępność sali ( ta na Legii znajduje się na terenie jednostki wojskowej). Być może sytuacja zmieni się w nowym roku szkolnym i Newcio znajdzie jakieś miejsce gdzie będzie mógł poprowadzić zajęcia.
#6

Newcio... Smile Widzę, że dobrze trafiłem. Dziękuję. Smile


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości