Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Wzrost gimnastyków
#1

Jaka jest uznawana górna granica wzrostu dla gimnastyka, która pozwoli wykonać mu wszystkie figury na kółkach?
Jak tak patrze na tych najsławniejszych to wszyscy są niżsi ode mnie Wink Epke Zonderland 173cm, Balandin 165, Jovtchev 160cm, van Gelder 161cm przy czym jedyne info o jego wadze jakie znalazłem to 63kg w co nie chce mi się wierzyć bo wygląda na byka po prostu Big Grin

Co z tymi gimnastykami którzy zaczynają w wieku 6 lat a urosną ponad tą granice? Idą w odstawkę? Chodź z taką bazą sprawnościową mogą się wziąć za inny sport.
#2

Na chłopski rozum, to im niższy tym lepszy, bo ma mniej ciała do dygania Tongue
#3

Co do górnej granicy to nie wiem ale faktem jest, że niżsi mają łatwiej a ci którzy rosną mają doskonałe przygotowanie do każdej innej dyscypliny i często z tego korzystają. To zresztą chyba normalna sprawa w sporcie. Karol Bielecki zanim został świetnym piłkarzem ręcznym grał w piłkę nożną. Zmianę dyscypliny narzucili mu trenerzy właśnie ze względu na wysoki wzrost i jak widać była to dobra decyzja.
#4

Zawsze mogą cisnąć inny przyrząd np planszę. Shatilov ma 183cm wzrostu i zdobył na mistrzostwach świata i europy kilka medali. Na ostatnich ME w Moskwie (2013r) nawet złoty. Na koniu z łękami też wzrost nie przeszkadza, sporo tam gimnastyków ok 180cm.
Podejrzewam że jak jest nabór dzieci to sprawdzają też wzrost rodziców.
#5

Rodzice niekiedy do wzrostu za dużo nie mogą powiedzieć, ja na przykład jestem wyższy niż oni. Wzrost można odziedziczyć po dalszej rodzinie jak dziadkowie, pradziadkowie.
#6

No mam tak samo, jestem wyższy od nich, ponadto mam niebieskie oczy a oni brązowe Wink
#7

Ja też jestem wyższy o15-20 cm od rodziców, ale mój brat już nie. Na pewno większa szansa jest jak rodzice mają po160cm niż jak mają po 190cm Wink
#8

Po części tak, ale jest też 1 powód, dlaczego gimnastycy są niscy.
To obciążenie treningowe. Dziesiątki godzin stania na rękach i innych ćwiczeń i zupełnie inny metabolizm w młodym wieku powodują, że dzieci trenujące od 5-6 roku rosną inaczej niż ich rówieśnicy nie trenujący w ten sposób. W momencie kiedy rozwój fizyczny zaczyna być największy, czyli 12-18 lat, wzrasta również obłożenie treningowe oraz siły działające na ciało. A ludzkie ciało perfekcyjnie dostosowuje się do warunków jakie mu sie stwarza.
#9

Mimo wszystko niektórzy nadal rosną i albo zmieniają przyrząd, albo dyscyplinęSmile
#10

No tak, wyjątki są zawsze Smile


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości