Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Podciąganie na jednej ręce od Newcia
#11

no chodziło mi o to w sylwetce, od jutra zaczynam grease the grove z podciąganiem z ręcznikiem Tongue
#12

(2014-07-09, 22:20)Seth napisał(a):  Podciąganie taktyczne, to nazwa wymyślona chyba przez Tsatsouline'a (uwielbiana zresztą przez naszego ulubieńca) dla podciągania w sylwetce.
Bo jakże można budować brutalną siłę ćwiczeniem, które nazywa się "gimnastyczne" lub "w sylwetce", czy "w pozycji gimnastycznej"? Big Grin

no tak zbyt pedalskie określenie

"Siła i szpan !" - SG Legia Warszawa

Jugger napisał(a):nie interesuj sie kim jestem, bo to naprawde bez znaczenia, tak samo jak mnie nie obchodzi kim jestes.
#13

Uprzedzając pytania "grease the groove" to smarowanie gwintów.
U Sommera zalecane jest opanowanie RC (rope climb) czyli poprawnego wspinania na linie przed rozpoczęciem treningu podciągania na 1 ręce. Poprawnego czyli bez użycia nóg i maksymalne sięganie rękami podczas wchodzenia i schodzenia. A to dlatego żeby przygotować stawy i ścięgna. Podciąganie na 1 ręce bez odpowiedniego przygotowania grozi kontuzją także nie radzę się spieszyć.

"Remember that almost right, is still wrong. In the long term, this pursuit of perfection will result in much greater strength development and technical refinement;" -Coach Sommer
#14

faktycznie zapomniałem o linie, powolne opuszczanie na linie z maksymalnego ugięcia do maksymalnego wyprostu

"Siła i szpan !" - SG Legia Warszawa

Jugger napisał(a):nie interesuj sie kim jestem, bo to naprawde bez znaczenia, tak samo jak mnie nie obchodzi kim jestes.
#15

(2014-07-09, 23:01)rafal napisał(a):  Uprzedzając pytania "grease the groove" to smarowanie gwintów.
U Sommera zalecane jest opanowanie RC (rope climb) czyli poprawnego wspinania na linie przed rozpoczęciem treningu podciągania na 1 ręce. Poprawnego czyli bez użycia nóg i maksymalne sięganie rękami podczas wchodzenia i schodzenia. A to dlatego żeby przygotować stawy i ścięgna. Podciąganie na 1 ręce bez odpowiedniego przygotowania grozi kontuzją także nie radzę się spieszyć.

Ja potrafiłem się utrzymac na jednej ręce z głową nad drążkiem, bez odpowiednich treningów wcześniej i tak mnie bolały potem stawy łokciowe, że zrezygnowałem. Lepiej iśc powoli poprzez linę, czy przenoszenie ciężaru na jedną rękę podczas gdy drugą trzymamy czegoś na niższym poziomie.
#16

(2014-07-09, 21:45)Szczupi napisał(a):  z napieciem ciala, u was to sie chyba zwie w sylwetce.

a czy takie podciaganie jest w ogole zdrowe na kregoslup ?

czy to ćwiczenie ma na coś przełożenie prócz wspinaczki? czy to tylko dla szpanu

Każde podciąganie jest zdrowe dla kręgosłupa, bo powoduje jego dekompresję. Dlatego lekarze zalecają osobom z chorym kręgosłupem wiszenie na drążku. A napięcie ciała jest po to, byś aktywizował różne grupy mięśniowe. Sylwetka gimnastyczna powoduje, że w to ćwiczenie zaangażowane są nawet nogi i mięśnie brzucha.
#17

miałem na myśli podciąganie jednorąćz gdzie jak wiemy nie bedziemy idealnie prosto miec linii barkow czy mednicy, wiec czy to zdrowe mimo ze robimy i na ta reke i na druga?
#18

Tak. Przecież w tym ćwiczeniu odciążasz kręgosłup.
#19

No dobra, a szybciej można się nauczyć podciągania na jednej ręce podchwytem czy nachwytem? Wink
(2014-07-09, 23:01)rafal napisał(a):  Uprzedzając pytania "grease the groove" to smarowanie gwintów.
U Sommera zalecane jest opanowanie RC (rope climb) czyli poprawnego wspinania na linie przed rozpoczęciem treningu podciągania na 1 ręce. Poprawnego czyli bez użycia nóg i maksymalne sięganie rękami podczas wchodzenia i schodzenia. A to dlatego żeby przygotować stawy i ścięgna. Podciąganie na 1 ręce bez odpowiedniego przygotowania grozi kontuzją także nie radzę się spieszyć.
Oderwę się trochę od tematu, jakiej grubości ma być sznur? Big Grin
#20

np 40mm jak ta http://mtidea.pl/liny-do-wspinania-climb...40-mm.html

"Remember that almost right, is still wrong. In the long term, this pursuit of perfection will result in much greater strength development and technical refinement;" -Coach Sommer


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości