Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Pogodzenie pływania z gimnastyką.
#1

Cześć, mam pytanko.

Da się pogodzić taką dyscyplinę raczej wytrzymałościową jaką jest pływanie z siłową - gimnastyką ?

Myślicie, że da się ostro trenować na basenie te 3x/tyg a w domu smarować gwinty i cisnąc dalej z progresem w statyce ? Czy jakoś inaczej sobie to ktoś może wyobraża ?

Dzięki i pozdrawiam.
#2

Smaruje gwinty od jakiegoś już czasu w planche, ale progresu wielkiego nie ma bez odpowiedniego treningu pod ten element.
#3

O gwinty chodzi mi w normalnych ćwiczeniach, statyka oczywiście normalny trening : )

Skleiłem na razie coś takiego na wakacje z basenem tylko 2x tyg, co myślicie.

PON
statyka
sylwetki
1x3 MU kolka
3x5 podciaganie jak najwyzej
3x3 hspu
3x3 negatyw muscle
1x5 pisto

WT
Basen

ŚR
statyka
sylwetki
1x3 MU kolka
3x5 podciaganie jak najwyzej
3x3 hspu
3x3 negatyw muscle
1x5 pisto

CZW
statyka
sylwetki
1x3 MU kolka
3x5 podciaganie jak najwyzej
3x3 hspu
3x3 negatyw muscle
1x5 pisto

PT
Basen

SOB
statyka
sylwetki
1x3 MU kolka
3x5 podciaganie jak najwyzej
3x3 hspu
3x3 negatyw muscle
1x5 pisto

NIEDZ FREE

Sam trening siłowy tak bardziej pod wspieranie na drążku.

Jakby potem zredukować jedną siłówkę kosztem trzeciego basenu, myślicie że taka typowa siła 3x3 tylko 3x w tyg będzie szła ?
#4

Pływanie jako ćwiczenie rozluźniające i uzupełniające/relaksacyjne jak najbardziej, niestety pływanie jest opozycją do gimnastyki pod każdym względem ( trening tlenowy, praca głównie mięśni czerwonych tlenowych ). Na pewno mniej stracisz jak będziesz robił sprinty gorzej jak będziesz regularnie pływał długie dystanse, może to zaważyć na spadku napięcia mięśniowego niestety.

Pływanie jest po drugiej stronie bieguna ruchowego w stosunku do gimnastyki jeśli chodzi o aktywność fizyczną

"Siła i szpan !" - SG Legia Warszawa

Jugger napisał(a):nie interesuj sie kim jestem, bo to naprawde bez znaczenia, tak samo jak mnie nie obchodzi kim jestes.
#5

Jak chce się trenowac gimnastykę to nie warto z niej rezygnowac ze względu na pływanie. Poziomu zawodniczego nie osiągniesz, ale amatorsko zawsze możesz.
#6

Nie poprzestawaj na smarowaniu gwintów, rób normalne, pełne treningi.
#7

W treningu chyba każdej dyscypliny wytrzymałościowej występują elementy treningu siłowego.
Jeżeli pływasz na poważnie, to słuchaj się grzecznie trenera i nie kombinuj za dużo, jeżeli pływasz amatorsko, to myślę, że możesz w jakiś sposób połączyć sobie te dwa treningi.
#8

Niee, nie pływam na poważnie/ Pewnie, że nie kombinowałbym, po co mi front lever jakbym ino pływał. Hm no to dzięki, szczególnie najkonkretniejszą odpowiedź zahira i newcia. Będę robił siłówkę 3x3 i zobaczymy jak będzie szło, najwyżej jeszcze się zgłoszę : )
#9

Jeśli nie pływasz na poważnie, to pływanie potraktuj jako formę rekreacji rozluźniającą mięśnie. Ale pozostań przy co najmniej trzech mocnych treningach gimnastycznych w tygodniu.


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości