Ocena wątku:
  • 1 Głosów - 1 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Tullarowy Dzienniczek
#4

Qrde, zamknęła mi się Opera i muszę pisać od początku... anywho, minął pierwszy tydzień i pora na jakieś podsumowanie. Ten tydzień miał być testowy i udało się to dzięki temu, że pierwszego dnia poszedłem na AWF w Katowicach i od wyskakanych salt + siłówki, czułem się jakby przejechał mnie walec, przez co przez resztę tygodnia, nie miałem ochoty przesadzać.

Nie wszystko zrealizowałem dokładnie według planu, ale że zmiany duże nie były, to po prostu skupię się na moich odczuciach, względem założonych celów. Niestety chwilowo byłem bez kamerki, więc materiałów audiowizualnych będzie niewiele, w kolejnym tygodniu się poprawię i wrzucę coś ciekawego Big Grin.

1) akro
Salto w przód / wolny przerzut bokiem (front flip / aerial) - te wychodzą fajnie, choć trzeba szlifować. Problem mam z saltem w tył, które choć już kiedyś mi wychodziło, to aktualnie ciężko mi trafić poprawną technikę. Dodatkowo moje domowe warunki, nie spełniają raczej norm BHP i póki się do nich nie przyzwyczaję, to pozostają wprawki i korzystanie z okazji na salkach (w zeszłym tygodniu AWF, dziś wspinaczkowa. Pojawią się video w tym tygodniu Smile.

2) siła
-podciąganie - choć forma słaba, to trening mi odpowiada, szczególnie przekonuje się do ćwiczenia podciągania i chwytu jednocześnie (podciąganie na kilku palcach / ręczniku)

-dipy - mam wątpliwości, co do jednego dnia treningowego, ale angażuje podobne partie mięśniowe co w podciąganiu. Na pewno przerzucę je na początek części siłowej, żeby być na świeżo - zacznę od koreańskich (drążek za plecami), które choć niezbyt męczące, to wymagają sporej aktywnej gibkości w barkach. W drugiej kolejności bułgarskie na kółkach lub zwykłe z obciążeniem, jako bardziej intensywne siłowo.
Dodatkowo ruskie dipy (opad ramion na poręcze) przerzucę na "smarowanie gwintów", jako że w domowych warunkach nie mam jak ich wykonać i muszę przebiec koło jakieś "siłowni pod chmurką". Potrzebuję poręczy na odpowiedniej wysokości, żeby wykorzystać dynamiczny powrót ciała - ja robię podobnie, jak Ryan tutaj (choć ciałem macham niżej):
https://www.youtube.com/watch?v=R0W4kVclayg
w przeciwieństwie do takich całkiem sztywnych (które wymagają sporo więcej siły, może ktoś na forum takie męczy? Big Grin):
https://www.youtube.com/watch?v=-J-1yLnvJLI

-body levers (nie znam polskiej nazwy, coś takiego: https://www.youtube.com/watch?v=IwJ80DDIeNE ) - choć trochę się w nich przeceniłem (żeby zrobić nawet z rozkrokiem, muszę się ugiąć z biodrach), to muszę je przerzucić na koniec części siłowej w każdy dzień (nie jestem w stanie dobrze pompować/podciągać się z zmęczonych brzuchem). Jeśli chodzi o konkretnie używane wariację i liczby powtórzeń, to muszę jeszcze poeksperymentować.

-pełne pompki w HS - trenuje mi się fajnie, wrzucę video z różnymi domowymi pomysłami, na ćwiczenie tego ruchu

-wznosy nóg w staniu na głowie - okazuje się, że ciężko trenować ten ruch, gdy główka już jest przekrwiona po iluś minutach w HS, jeszcze się zastanowię, czy muszę to rozłożyć inaczej.

3) gibkość
Z racji braku kamerki, wrzucę fotki z archiwum pod tytułem "maksymalne pasywne rozciągnięcie" (nie miałem jednak dobrych ujęć szpagatów), choć na co dzień wolę się rozciągać z kettlebellem w dłoni Smile.

[Obrazek: passive_flexibility.png]

A chce umieć takie rzeczy, do których mi daleko (fotki od znajomych):

[Obrazek: hands_and_lotus.jpg]

W sumie to chce umieć tak Big Grin:

[Obrazek: Eka-Hasta-Adho-Mukha-Vrk2.jpg]

Miałem sporo zabawy z wymyślaniem różnych sposobów na wykręcanie sobie kończyn i znów, jak chwycę kamerkę, to powrzucam swoje szalone pomysły.

4) parkour
Robiłem wytrzymałościowo-techniczne wprawki pod wyznaczone ruchy, żeby nie przesadzić zaraz na starcie. W tym tygodniu już wrzucę na wyższy bieg Smile.


Z paroma modyfikacjami, plan wygląda tak:

[Obrazek: training.png]

W celach archiwalnych zapiszę także, swoje parametry, jakby coś się miało zmienić do końca czerwca:
176,5 cm / 78 kg
Obwód klaty: 95
Obwód ramion: 30/33-30/33 (lewe-prawe, luźne/napięte)


Wiadomości w tym wątku
Tullarowy Dzienniczek - przez Tullar - 2014-03-28, 04:39
RE: Tullarowy Dzienniczek - przez KrzysiekIno - 2014-03-28, 09:57
RE: Tullarowy Dzienniczek - przez zahir - 2014-03-28, 12:00
RE: Tullarowy Dzienniczek - przez Tullar - 2014-04-07, 04:17
RE: Tullarowy Dzienniczek - przez KrzysiekIno - 2014-04-07, 09:41
RE: Tullarowy Dzienniczek - przez Kubus Puchatek - 2014-04-07, 12:38
RE: Tullarowy Dzienniczek - przez Tullar - 2014-04-07, 18:49
RE: Tullarowy Dzienniczek - przez Kubus Puchatek - 2014-04-07, 19:18
RE: Tullarowy Dzienniczek - przez Tullar - 2014-04-07, 19:41
RE: Tullarowy Dzienniczek - przez Chudini - 2014-04-07, 19:50
RE: Tullarowy Dzienniczek - przez Tullar - 2014-04-07, 20:23
RE: Tullarowy Dzienniczek - przez Chudini - 2014-04-07, 20:42
RE: Tullarowy Dzienniczek - przez Tullar - 2014-04-07, 22:20
RE: Tullarowy Dzienniczek - przez rafal - 2014-04-07, 23:51
RE: Tullarowy Dzienniczek - przez Newcio - 2014-04-08, 08:18
RE: Tullarowy Dzienniczek - przez Chudini - 2014-04-08, 13:06
RE: Tullarowy Dzienniczek - przez rafal - 2014-04-08, 17:34
RE: Tullarowy Dzienniczek - przez zahir - 2014-04-09, 11:43
RE: Tullarowy Dzienniczek - przez Tullar - 2014-09-11, 01:41
RE: Tullarowy Dzienniczek - przez Seth - 2014-09-11, 01:55
RE: Tullarowy Dzienniczek - przez Tullar - 2014-09-11, 02:07
RE: Tullarowy Dzienniczek - przez Chudini - 2014-09-11, 07:01
RE: Tullarowy Dzienniczek - przez Tullar - 2014-09-11, 09:21
RE: Tullarowy Dzienniczek - przez julo1976 - 2014-09-12, 22:46

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości