Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Łączenia pracy mięśniowej
#10

(2013-11-18, 01:24)Newcio napisał(a):  Niestety nikt nie ma jeszcze jaj by opracować metodę treningową pod Parkour.

I tu Cie zaskocze bo ja mam takie metody wynikające z mojego doświadczenia i wiedzy przekazanej przez osoby bardziej doświadczone. Zajmuje sie parkour prawie 8 lat. Przez ten czas było mi dane ćwiczyć z samymi francuzami gdzie wiedze dostałem prosto ze źródla a oni ćwiczą 20 lat więc uważam, że jest to coś. 3 razy z Davidem Belle (w tym raz na sali gimnastycznej gdzie był z nami jego fizjoterapeuta, brat i burmistrz Lisses i jeszcze pare osób), jak również z dwa weekendy z dwoma osobami z jego teamu. W tym jedna osoba to był "president" PAWA która już raczej nie istnieje, przynajmniej praktycznie nie działa. Przekazali nam w ... wiedzy odnośnie konstruowania ćwiczeń. Ćwiczeniu odpowiednich ruchów treningowych, które są częścią lub pochodnymi technik. Potrafie na prawie każdej miejscówce odtworzyć ćwiczenia które będą przydatne stricte do parkour, przez ćwiczenie tych mięśni, tą pracą jakiej w nich potrzebujemy i jednocześnie ćwicząc przy okazji techniki które są wykorzystywane do parkour. Nie chcesz sie dzielić wiedzą na forum to możemy sie umówić na priv... Uwierz ja tez mam swoje patenty. Pozatym w polsce tez pare doświadczonych osób troche wiedzy przekazało, ale mniejsza z tym. Najważniejsze że mam wiedze prosto ze źródła.

(2013-11-18, 01:24)Newcio napisał(a):  Na dynamikę potrzebne są ćwiczenia lekkoatletyczne i ćwiczenia na siłę eksplozywną nóg i ramion. Na ramiona teoretycznie nikt nic nie opracował, są jedynie wzmianki jakiś autorów, którzy stosują ćwiczenia z obciążeniem własnego ciała.

Ćwiczenia lekkoatletyczne na dynamikę ( heh przydałby się tutorial za dużo pisania Smile ) generalnie chodzi o skipy, wskoki na murki i zeskoki, przeskoki z jednego na drugi, głównie skoki precyzyjne na różne powierzchnie ( barierki cienkie, grube, murki, poręcze itd ) setki skoków najlepiej 20-30 powtórzeń w serii.
- przysiady z wyskokami różnego rodzaju
- podskoki na jednej nodze w różnych wariantach
- skakanka
- wyskoki z różnych pozycji wyjściowych
- przeskoki przez przeszkody w biegu, sam wiesz doskonale jak ćwiczyć nie muszę Ci podpowiadać

Siła eksplozywna nóg

- zeskoki w głąb ( skok w dal )
- zeskok z murka przysiad i jak najszybsze odbicie do góry
- zeskok z murka i po lądowaniu przeskok nad przeszkodą

Czyli to co do tej pory robiłeś ale nie byłeś świadom nic naprawdę odkrywczego.

Niestety, BYŁEM i JESTEM świadomy tego co robie, ale to naprawde nic odkrywczego.

(2013-11-18, 01:24)Newcio napisał(a):  Jedynym rozwiązaniem jest kamizelka z obciążeniem. I proponuję sobie zakupić i co jakiś czas dorzucać 2 kg, jeśli czujesz że to co do tej pory robiłeś bez obciążenia z 2 kg więcej, robisz bez problemu. Jakie ćwiczenia, co koniecznie wziąć pod uwagę, musisz sam wymyślić, nie poradzę Ci to jest moje know-how, na które pracowałem latami i nie za bardzo chce się tym dzielić, ponieważ konkurencja czyha za rogiem i dosłownie kopiuje wszystkie rozwiązania, jeśli wiesz o kim mowa Smile

O kamizelce wiem, jest to najlepsza forma obciążenia do treningów ogólnych i tych w których bardziej sie skupiasz tylko na pewnej grupie mięśniowej gdyż ciężar jest rozłożony równomiernie i stawy aż tak nie dostają po dupie. A jakie ćwiczenia to doskonale wiem, naprawde to jest najmniejszy problem a raczej żaden gdyż jak już pisałem mam głowe do tego by umieć je stworzyć w formie najbardziej przydatnej, czyli takiej która najbardziej odzwierciedla sztuke przemieszczania się.

(2013-11-18, 01:24)Newcio napisał(a):  Siła eksplozywna ramion
Mniej więcej kształtuje się w ten sposób np. pompki po ugięciu ramion dynamiczny wyprost z podskokiem np. z klaśnięciem w trakcie podskoku.

Standardowy przykład na czym polega siła eksplozywna ramion. Jak zrobić planche czy lache na murku dynamicznie i jak rozwijać w tym kierunku siłę, niestety ale mam swoje wypracowane metody i tak jak powyżej nie do końca chce się tym dzielić. Jeśli jesteś z Warszawy możemy się umówić trening indywidualny i wtedy Ci wyjaśnię to i owo. Już niedługo wybudowany będzie pierwszy w Polsce Parkour Park, więc często będę tam pojawiał by poprowadzić treningi indywidualne.
Tak wiem ja też mam swoje metody i wiem jak do tego dojść, to nie jest problem potrzeba tylko czasu. Chyba pierwszy parkour park na zewnątrz bedzie w Gdańsku, chłopaki juz kilka lat o to walczą. A tak swoją drogą to pierwszy powstał w Łodzi w 2009r, tylko że kryty, na hali.

(2013-11-18, 01:24)Newcio napisał(a):  Także musimy się zastanowić czy siłę eksplozywną ramion można ćwiczyć po przez kilka ćwiczeń ? Tak wystarczy ale do adaptacji mięśniowej potem wchodzą ciężary bez nich nie wejdziemy wyżej. Tak jak bez ciężarów nierealne jest skakanie 12-13 stópek precków, tak samo żeby kozackie lach robić nie ma szans bez ciężarów. Owszem są przypadki ludzi, którzy robią lepiej i skaczą 12 stópek bez ciężarów, ale to wynika z ich genetyki, budowy somatycznej i sprecyzowanego regularnego treningu.



Nie widzę trenowania poważnie Parkour bez kształtowania siły nóg poprzez podnoszenie ciężarów. Jest dla mnie skrajnym brakiem wiedzy, jeśli ktoś mi powie, że Parkour nie potrzebna jest praca z ciężarami.

Tutaj pomocną dłonią będą przede wszystkim przysiady, wykroki, wyskoki ze sztangą. No i najlepiej 90-100% możliwości naszych. Masa nóg nie jest nam potrzebna lecz siła i synchronizacja włókien mięśniowych. Warto pamiętać o dwugłowym uda, tutaj warto zainwestować w masę bez tego mięśnia po lądowaniu łamalibyśmy się jak domek z kart żeby wyskoczyć do następnego precka.

Znajdź duży ciężar gdzie możesz robić max 5 powtórzeń i 3-5 minut odpoczynku

I koniecznie pamiętaj o pasie. Dobrym ćwiczeniem jest martwy ciąg, najszerszy grzbietu prawie w ogóle w Parkour nie jest używany, więc warto o to zadbać a przy martwym ciągu synchronizacja włókien mięśniowych jest ogromna.

Zgadzam sie bo wiem, że bez ciężarów się nie obejdzie jeśli myślimy o byciu ponadprzeciętnym.


(2013-11-18, 01:24)Newcio napisał(a):  w Parkour są ważne takie aspekty jak, wytrzymałość w poruszaniu się po przeszkodach, szybkość biegu, dynamika mięśni, siła statyczna by wytrzymać w podporach i zwisach typu cat leap.

Dłuższy temat mógłbym książkę o tym napisać Wink

Masz racje, ale ja doskonale wiem co jest w parkour ważne i co ćwiczyć Smile Największy problem to tak jak juz pisałem. Sam widzisz ile jest technik i ile róźnej pracy angażującej kompletnie inaczej nasze mięśnie. Największy problem to brak wiedzy na temat jak to połączyć bo treningów róźnych tyle że dni tygodnia brakuje. Uważam że sekret tkwi w odpowiedniej kolejności ćwiczeń. Ale co najpierw a co potem tego z punktu biologicznego, chemicznego i fizycznego nie wiem i dlatego sie tutaj pojawiłem Smile Może mam dopiero parę postów na forum, ale uwierz mi nie jestem nowicjuszem.

[MOD] Nie przeklinamy na forum! [/MOD]


Wiadomości w tym wątku
Łączenia pracy mięśniowej - przez Halin - 2013-11-17, 22:11
RE: Łączenia pracy mięśniowej - przez Newcio - 2013-11-17, 22:28
RE: Łączenia pracy mięśniowej - przez Halin - 2013-11-17, 22:59
RE: Łączenia pracy mięśniowej - przez Newcio - 2013-11-18, 01:24
RE: Łączenia pracy mięśniowej - przez Halin - 2013-11-19, 22:45
RE: Łączenia pracy mięśniowej - przez Halin - 2013-11-18, 20:46
RE: Łączenia pracy mięśniowej - przez Newcio - 2013-11-18, 22:02
RE: Łączenia pracy mięśniowej - przez julo1976 - 2013-11-19, 14:19
RE: Łączenia pracy mięśniowej - przez Newcio - 2013-11-19, 16:27
RE: Łączenia pracy mięśniowej - przez Darren - 2013-11-19, 18:30
RE: Łączenia pracy mięśniowej - przez Newcio - 2013-11-20, 00:57
RE: Łączenia pracy mięśniowej - przez Halin - 2013-11-21, 17:56
RE: Łączenia pracy mięśniowej - przez Newcio - 2013-11-22, 00:50

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: