Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Uraz barku, SLAP, ścięgno głowy długiej bic.
#5

Odkopuje temat, nie jest najstarszy ;p a może @BROWAReq przeczyta.
Walczyłem ze "SLAPem" kilka ładnych miesięcy, za radą dobrego ortopedy powiedziałem NIE artroskopii.
tzn. powiedział tak: jeśli jestem w stanie wykonywać czynności dnia powszedniego typu kąpiel, ubranie się itp to bez sensu bawić się w zabieg który nie daje w 100% możliwości powrotu do zdrowia. Ból przy większych zakresach pojawiać się może albo mogą być już na stałe ograniczone zakresy.
(jak to powiedział dla zwykłego śmiertelnika będzie ok ale dla ludzi uprawiających czynnie sport może się dawać we znaki)

Mój "powrót do zdrowia" wyglądał tak:
2 tygodnie unieruchomienie barku bandażem elastycznym (głównie na noc bo wtedy najbardziej boli) i łykanie przeciwzapalnych/bólowych (oczywiście typowo ortopedycznych: Biofenac a nie APAP czy Ibuprom)
jak przestało boleć (samo z siebie) to kilka wizyt u Fizjoterapeuty = wzmocnienie rotatorów, stabilizacja łopatki itd
wpisz sobie na YT: SLAP TEAR Rehab i zobacz co się robi zarówno przed jak i po artroskopii ja miałem z najbardziej prostymi ćwiczeniami tupu podpór przodem na kolanach Sad
no ale walczyłem z mobilizacją obręczy barkowej, rozbijanie klatki i wzmacnianiem czworobocznego z 2 miesiące i powoli powoli wróciłem do ćwiczeń.
Przy jakiś ćwiczeniach dynamicznych, rzutami piłką lekarską, próba rwania/zrywania ściągania bez kontrolowania daje się we znaki ale to jest dzień do nocy.

Oczywiście wszystko to co napisałem dotyczy konkretnie mojej osoby, wiedzy medycznej nie posiadam i wręcz nakłaniam do konsultacji z dobrym specjalistą.


Wiadomości w tym wątku
Uraz barku, SLAP, ścięgno głowy długiej bic. - przez BROWAReq - 2017-12-05, 16:09
RE: Uraz barku, SLAP, ścięgno głowy długiej bic. - przez Michu91 - 2017-12-12, 22:54
RE: Uraz barku, SLAP, ścięgno głowy długiej bic. - przez BROWAReq - 2017-12-14, 10:09
RE: Uraz barku, SLAP, ścięgno głowy długiej bic. - przez Predi - 2017-12-14, 12:09
RE: Uraz barku, SLAP, ścięgno głowy długiej bic. - przez Lukas Dalton - 2017-12-27, 17:31
RE: Uraz barku, SLAP, ścięgno głowy długiej bic. - przez BROWAReq - 2017-12-27, 19:38
RE: Uraz barku, SLAP, ścięgno głowy długiej bic. - przez Lukas Dalton - 2017-12-27, 21:00
RE: Uraz barku, SLAP, ścięgno głowy długiej bic. - przez goliat - 2018-01-18, 22:31
RE: Uraz barku, SLAP, ścięgno głowy długiej bic. - przez BROWAReq - 2018-01-19, 13:34

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości