Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Dieta CKD / Ketogeniczna / Wysokotłuszczowa
#1

Jestem na dosyć kontrowersyjnej diecie. Dieta ta jest rzekomo trudna oraz niebezpieczna dla zdrowia. Fakty jednak są inne - diety tej używa się do leczenia zaburzeń neurologicznych, może również zapobiegać cukrzycy lub wspomagać leczenie. Ma również o wiele więcej innych pozytywów. Osobiście po niemalże roku stosowania jestem z niej bardzo zadowolony. Nie doświadczyłem negatywnych skutków opisywanych na różnych stronach które omawiają tą dietę, wręcz przeciwnie zacząłem osiągać postępy o których mogłem zaledwie pomarzyć na innych dietach. Testowałem wiele metod żywienia lecz żadna opcja mnie nie usatysfakcjonowała, nie mówiąc już o tym że na wysoko węglowodanowych dietach obrastałem w tłuszcz i nie czułem się najlepiej.

Znalazłem więc klucz do wydobycia niezwykłego potencjału z organizmu. Dieta ta polega na spożywaniu jedynie białka i tłuszczy. Węglowodany tylko z warzyw i w ograniczonej ilości - najlepiej nie przekraczać 30 gramów dziennie. Ja unikam całkowicie węgli. Można skorzystać z opcji cyklicznej lub być w stanie ketozy przez cały czas.
Cykl polega na tym, że przez 7 - 14 dni spożywa się tylko tłuszcz i białko a po tym okresie następuje ładowanie węglowodanami. Ładowanie zaczyna się rano od węglowodanów prostych (glukoza) w ciągu dnia zmieniając na złożone. Ma to na celu doprowadzić do superkompensacji glikogenu w mięśniach. Pierwsze 3 - 7 dni są dosyć uciążliwe ponieważ organizm musi przestawić się z glukozy na ketony. Uważam, że objawy adaptacji nie są uciążliwe i można bez problemu wytrzymać.

Związki ketonowe są alternatywnym źródłem energii dla organizmu w momencie gdy brakuje glukozy. W stanie ketozy nie następuje katabolizm mięśni więc nie tracimy masy mięśniowej. Dieta ta powoduje wzrost wszystkich hormonów anabolicznych - Hormonu Wzrostu, Testosteronu oraz kontrolowanego wydzielania insuliny. Mózg oraz inne narządy w rzeczywistości o wiele bardziej wydajnie funkcjonują na ketonach niż na glukozie.

Na tej diecie nie liczę kalorii oraz ilości tłuszczy. Białko mam w przedziale 2 - 2.5g/kg masy ciała. Intuicyjnie jem tyle ile w danej chwili mi potrzeba. Produkty jakie moja dieta zawiera to: kiełbasa toruńska, jajka, sery żółte, twarogi, olej lniany, orzechy, kabanosy. Na necie jest sporo przykładowych posiłków aczkolwiek jestem wybredny więc skomponowałem swoją wersję menu : D

Przykładowy plan dnia 5 posiłków:
1. Ser Żółty + Pestki Dyni
2. Kiełbasa smażona z dodatkiem cebuli ( przed piewrwszym treningiem )
3. Shake z 3 jaj i połowy kostki twarogu chudego (po treningu)
4. Shake z 5 jaj (przed drugim treningiem)
5. Kiełbasa smażona z dodatkiem cebuli (po treningu)

Nie lubię wymysłów i odgórnych schematów dlatego uprościłem sobie menu a na wyniki nie narzekam : D Dodam, że główną opcją u mnie są jajka ponieważ jest to skarbnica wartości odżywczych a w dodatku zawierają najlepsze białko.

A teraz odczucia jakie mam. Praca umysłu niesamowita, krótki i mocny sen (4 - 5h i jestem w pełni zregenerowany), bardzo niski poziom tkanki tłuszczowej, bardzo szybkie przyrosty siły, wydajność na treningach lepsza niż na węglach (trenuję 2 x dziennie przez 6 dni w tygodniu), nie ma napadów głodu, jakość masy mięśniowej którą można zdobyć jest bardzo dobra, nie odczuwam senności w ciągu dnia (brak huśtawek glikemicznych związanych z podażą węglowodanów).

Opisałem to w wielkim skrócie więc w razie pytań odpowiem aczkolwiek zalecam zapoznanie się z tematem tej diety szukając wiedzy w necie : )

Zamieszczam bardzo dobry VLog na ten temat - http://www.youtube.com/watch?v=HFmR0HsAidM


Wiadomości w tym wątku
Dieta CKD / Ketogeniczna / Wysokotłuszczowa - przez FifciuRDM - 2015-01-09, 19:35
RE: Dieta CKD / Ketogeniczna / Wysokotłuszczowa - przez Satetsu - 2015-01-09, 21:15
RE: Dieta CKD / Ketogeniczna / Wysokotłuszczowa - przez Kubus Puchatek - 2015-01-09, 22:41
RE: Dieta CKD / Ketogeniczna / Wysokotłuszczowa - przez zahir - 2015-01-10, 23:27
RE: Dieta CKD / Ketogeniczna / Wysokotłuszczowa - przez Sebastian - 2015-01-11, 00:10

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości