Wątek zamknięty
Ocena wątku:
  • 1 Głosów - 1 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Książka metodyczna o Parkour
#11

a ja dodam, że odpływ ludzi widziany w Warszawie czyli ludzi, którzy przestali trenować Parkour na mieście lub zaczęli ale się zniechęcili odstraszył Freerun, bo ludzie którzy teraz obecnie oglądają wyczyny Parkour na youtube boją skakać salta i tylko dzięki wywindowaniu tego poziomu przez wariatów spowodowało, że raz Parkour jest postrzegany nie przez pryzmat pracy nad sobą i kierunku użyteczności w społeczeństwie, filozofii, jej użyteczności w kwestii własnego bezpieczeństwa lub pokonywania swoich słabości lecz przez skakanie salt gdzie się da.
Mnie też to zniechęciło, ponieważ prowadząc treningi typowe pod Parkour ludzie uczestnicy akademii przestali przychodzić do mnie na treningi, bo były za ciężkie tylko dlatego bo zwracałem wiele uwagi na aspekt bezpieczeństwa i przygotowania motorycznego. Mimo że na akademii jest blok poświęcony stricte Parkour, to gdy tylko prowadziłem rozgrzewkę od razu był płacz bo wymagałem, a większość z nich czeka tylko żeby były klocki wolne i się wyszaleć skacząc salta. I te śmieszne wymówki "siłówkę zrobię w domu tutaj przyszedłem poćwiczyć" a jak przychodziło co do czego to "wbitka" na ścianę jak emeryci.
Według mnie Parkour umrze śmiercią naturalną w Polsce. Parkour Generation uznawana jest obecnie nie za wiodącą organizację, ale za leśnych dziadków, którzy mówią ( nie skacz, bo się połamiesz musisz wpierw przysiady robić i się dobrze rozgrzać zanim skoczysz coś ), stracili autorytet w Anglii, dlatego wolą działać poza granicami kraju, tam dzięki dobrym wzorcom i sławie tak jak Yamakasi wmawiają ludziom co jest odpowiednie dla nich i jak rzeczywiście Parkour wygląda, ale niestety Facebook sława i lajki robią swoje, Parkour już nie jest wyczynem, bo tam nie ma salt
Ludzie Parkour to autorytety, którzy swoim życiem powinni być przykładem dla innych, obecnie autorytety tworzą tacy ludzie jak Lipski, Kolasiński czy cały Sick Mode skacząc kosmicznie trudne elementy. I teraz wszyscy ich gonią, młodzi zamiast się solidnie przygotować do tego to przeskakują kilka kroków w przód narażając się na kontuzję skacząc salta ( sic ! ) na beton. A kim właściwie są Ci ludzie ? Ja Ci powiem są to ludzie, którzy w większości przypadków nie pokończyli szkół, palą, piją, wulgaryzmami rzucają na lewo i prawo i prowadzą życie byleby się tylko przypodobać rzeszy ludzi licząc, że ktoś ich weźmie do reklamy albo castingu. A potem na planie kręcą kolejny raz kostkę, bo się okazuje że po 8h skakania nie zrobili solidnej rozgrzewki przed skokiem i ups koniec kariery, na jego miejsce wchodzi kolejny.
A jeszcze na dodatek chcą pouczać innych nie mając podstaw metodyki i płaczą, że ktoś ich nie wziął do sędziowania albo nie pomyślał o nich żeby wziąć do projektu czy tam wyjazdu. A najlepiej żeby było wszystko dla free i pod nich, bo im się należy.

Mówię z własnego doświadczenia od 3 lat działałem w organizacji i widziałem to co się działo od innej strony, niż większość osób jak się obrażali, bo nie zrobiliśmy dla nich eventu, albo nie zaprosiliśmy do szkoleń czy wyjazdów robiąc potem ciekawe pokazy arogancji i prostactwa rysując różne wulgarne obrazki czy okrzyki na temat mojego stowarzyszenia, tylko dlatego że chcieliśmy coś zrobić dla innych przy okazji móc żyć z pasji. Jedynie co mi po tej działalności zostało to długi DZIĘKI CI SPOŁECZNOŚCI PARKOUR DZIĘKI WAM I MOJEMU POŚWIĘCENIU NA RZECZ STOWARZYSZENIA NIE MAM NIC.

Na sam koniec uważam, że książka nic by nie zmieniła w społeczeństwie Parkour, ponieważ poziom i bufonady dzięki swojej "zajebistości" jest na tyle wysoki, że jedynie książka ta spełniła by rolę ciekawostki dla nauczycieli WF i instruktorów/trenerów gimnastyki, lub trenerów treningu funkcjonalnego, którzy prowadzą zajęcia na powietrzu.

"Siła i szpan !" - SG Legia Warszawa

Jugger napisał(a):nie interesuj sie kim jestem, bo to naprawde bez znaczenia, tak samo jak mnie nie obchodzi kim jestes.
Wątek zamknięty


Wiadomości w tym wątku
Książka metodyczna o Parkour - przez Newcio - 2014-11-17, 22:46
RE: Książka metodyczna o Parkour - przez Mrowek - 2014-11-18, 00:22
RE: Książka metodyczna o Parkour - przez BeF1990 - 2014-11-18, 13:16
RE: Książka metodyczna o Parkour - przez Newcio - 2014-11-18, 17:14
RE: Książka metodyczna o Parkour - przez Mrowek - 2014-11-18, 19:14
RE: Książka metodyczna o Parkour - przez zahir - 2014-11-18, 22:10
RE: Książka metodyczna o Parkour - przez Michał - 2014-11-19, 11:38
RE: Książka metodyczna o Parkour - przez Newcio - 2014-11-19, 13:27
RE: Książka metodyczna o Parkour - przez BeF1990 - 2014-11-20, 02:11
RE: Książka metodyczna o Parkour - przez Mrowek - 2014-11-20, 21:57
RE: Książka metodyczna o Parkour - przez BeF1990 - 2014-11-20, 23:09
RE: Książka metodyczna o Parkour - przez Newcio - 2014-11-21, 00:09
RE: Książka metodyczna o Parkour - przez Newcio - 2014-11-20, 22:40
RE: Książka metodyczna o Parkour - przez Mrowek - 2014-11-20, 23:24
RE: Książka metodyczna o Parkour - przez BeF1990 - 2014-11-20, 23:30
RE: Książka metodyczna o Parkour - przez Mrowek - 2014-11-20, 23:31
RE: Książka metodyczna o Parkour - przez Michał - 2014-11-21, 11:52

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości