Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Postawa w śrubach
#1

Witam,
Mam problem z moją postawą podczas kręcenia śrub, rozjeżdżają mi się nogi i wypuszczam miednicę do przodu, i tu moje pytanie, jakie ćwiczenia mógłbym wykonywać aby to skorygować, chodzi mi tu zarówno o ćwiczenia na wzmocnienie mięśni(w sumie to o nie najbardziej, gdyż o skakanie będę pytał Newcia na zajęciach, a i czasu na sali jest nie wiele, także chciałbym dobrze się przygotowywać do zajęć na sali) jak i na samo wyskakanie, że tak powiem, co bym mógł w końcu z czystym sumieniem powiedzieć że w końcu to potrafię Smile

Druga sprawa to ułożenie ramion w momencie odbicia po runda ku, wiele osób podpowiadało mi żebym te trzymał w górze, ale gdy tak robię automatycznie kieruję odbicie do tyłu. Z moich obserwacji i doświadczeń wynika że jeśli ułożę je mniej więcej 45 stopni przed sobą daje mi to najlepsze odbicie i najbardziej skierowane do góry. Tak sobie myślałem, że w rundaku w sumie rąk nie używamy i też nie mamy jak nimi zwiększyć wyskoku(tak jak przy saltach z miejsca kiedy bierzemy mocny zamach) więc ułożenie ramion ma nam pomóc w utrzymaniu odpowiedniej sylwetki, a ta poprawnie ułożona daje nam mocne odbicie. Czy dobrze myślę?


Wiadomości w tym wątku
Postawa w śrubach - przez Prof9 - 2013-11-25, 21:23
RE: Postawa w śrubach - przez Newcio - 2013-11-25, 22:29
RE: Postawa w śrubach - przez Prof9 - 2013-11-25, 23:09
RE: Postawa w śrubach - przez Newcio - 2013-11-25, 23:25
RE: Postawa w śrubach - przez Adam.Kalman - 2013-11-26, 00:24

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości