Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Pierwszy trening obwodowy - nabieranie siły + rozgrzewka
#1

Cześć


Proszę o ocenę mojego pierwszego treningu obwodowego.

Założenia:
3 obwody x 6 - 15 powtórzeń
120 sekund przerwy pomiędzy obwodami
Progresja ćwiczeń po wykonaniu 15 powtórzeń
Trening 3 razy w tygodniu
Plan jest przewidziany na 3 - 4 miesiące ćwiczeń

Cel:
Nabranie siły
Poruszenie zastałych mięśni i ścięgien

Plan:
Progresja podciągnięć w poziomie nachwytem na szerokość barków
Progresja pompek
Progresja przysiadów
Progresja wznosów nóg
Progresja podciągnięć w poziomie podchwytem wąsko
Progresja ugięć ramion w podporze
Progresja przyklęków
Progresja wznosów nóg

Pytania:
1) Czy podczas wykonywania podciągnięć w poziomie (australijskich), w fazie ekscentrycznej moje łopatki powinny się rozejść do przodu tak jak ma to miejsce w pompce gimnastycznej, o której Mrówek nakręcił poradnik czy nadal powinny być ściągnięte, w pozycji retrakcji?


Obejrzałem wiele filmów z rozgrzewkami by ułożyć następnie własną, w której żaden ruch w jakim może pracować dany staw nie został pominięty, a przede wszystkim taką, która będzie spełniała swoje funkcje oraz będę mógł ją wykonać w miejscu ze względu na niewielki pokój. Z czasem gdy nabywałem wiedzy moja rozgrzewka zaczęła przypominać tę z filmu Mrówka, jednak moją uwagę przykuł film z rozgrzewką dodaną przez Rafala, a mianowicie.


Pytania:
2) Jaką ilość powtórzeń danego ruchu powinienem wykonywać w rozgrzewce z powyższego filmu?
3) Czy warto w niej coś zmienić, dodać bądź usunąć?
4) Czy rotacje zewnętrzne / wewnętrzne barku rzeczywiście działają na niego prozdrowotnie i mogą pomóc w jego rehabilitacji oraz wzmocnieniu stożka rotatorów?


Rozciąganie pominąłem lecz o nim nie zapomniałem. Brak mi obecnie wiedzy z zakresu ćwiczeń by zaproponować jakąś sensowną rutynę do oceny. W wolnej chwili się dokształcę i będziemy działać.


Chyba o niczym nie zapomniałem.


Pozdrawiam


Wiadomości w tym wątku
Pierwszy trening obwodowy - nabieranie siły + rozgrzewka - przez Słaby - 2018-03-24, 18:09
RE: Pierwszy trening obwodowy - nabieranie siły + rozgrzewka - przez Wylfryd - 2018-03-27, 07:10
RE: Pierwszy trening obwodowy - nabieranie siły + rozgrzewka - przez Słaby - 2018-03-29, 22:47

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości