Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Łączenia pracy mięśniowej
#11

Halin ja wiem kim jesteś i to, że nie byłeś świadom było tylko odnośnie do tego, że coś takiego już dawno zostało zaadaptowane do treningu lekkoatletycznego, to co w Parkour jest domeną, tyle że się nie odbywało na aglomeracji miejskiej.

To, że masz wiedzę to się ceni, to że miałeś dostęp do źródła to też wiem, ale napisałem tutaj o napisaniu pozycji tak by była zgodna z zasadami metodyki i treningu sportowego. Obecnie nie jest to potrzebne, bo Parkour nie jest sportem w starym znaczeniu, gdzie odbywają się zawody. Można korzystać śmiało z rozwiązań gimnastyki i akrobatyki i to wystarczy. Nikt nie ma jaj napisałem odnośnie tego, że nikt nie podjął się napisania, ponieważ to wymaga podparcia się badaniami naukowymi i opieką mentorów. Przynajmniej na poziomie akademickim, ale nikt Ci nie broni wydać pozycji w stylu Ewy Chodakowskiej.

"Chyba pierwszy parkour park na zewnątrz bedzie w Gdańsku, chłopaki juz kilka lat o to walczą. A tak swoją drogą to pierwszy powstał w Łodzi w 2009r, tylko że kryty, na hali."

Muszę Cię zmartwić, walczą walczą i nic nie wywalczyli. Nasz w Warszawie otwieramy podobno już w grudniu tego roku, a spodziewałem się, że gdzieś w marcu przyszłego roku. Trwają rozmowy by wybudować kolejny także działamy mocno, mimo głosów że nic nie robimy dla społeczeństwa PK. Wydawało mi się, że przez zimę nie będzie sensu tego otwierać. A jednak myliłem się. Byłem na tym Parkour Parku w Łodzi a raczej Skate Parku Wink Byłem na jego otwarciu

Jeśli takiej informacji szukasz to niestety potrzebna jest wiedza oparciu o cykle treningowe, mikro, mezo i makrocykle. W dozowaniu odpowiedniej dawki siły, rozciągania, wytrzymałości, kondycji i mocy. Prawie w każdym sporcie one występują, ale to zawody i cel w zawodach determinuje ile trzeba poprowadzić treningów w mezocyklu z siły, czy tam wytrzymałości.

Domeną w Parkour będzie praca dynamiczna mięśni ( szybkie poruszani się ), skoczność i efektywność wykonania dalekich skoków ( siła eksplozywna ). To ile takich i takich treningów trzeba stosować nikt Ci nie powie i do tej pory każdy na czuja robi, ponieważ nie ma zawodów, do których trzeba się przygotować i obrać cele by poprawić takie i takie cechy, aby spełniły wymagania zawodów. Jeśli nie ma zawodów to do powyższych cech motorycznych, które wymieniłem trzeba też dodać wytrzymałość w pozycji statycznej np. cat leap, jeśli parkour ma być użyteczny. Czyli wszystkiego po trochu dozujemy, nie ma na to metody w tym przypadku. Będzie metoda jeśli będzie cel w postaci jakiś konkretnych zawodów.

W tym przypadku Ty sam określasz cele, czy chcesz skakać 14 stópek jak Finowie, czy skakać na 4 metrową ściankę, albo być zwinny jak kot i płynąć po przeszkodach. Ale tak jak wspomniałem wcześniej niektóre rzeczy się niwelują i znoszą więc dlatego skaczesz góra 11 stópek i nie więcej


Wiadomości w tym wątku
Łączenia pracy mięśniowej - przez Halin - 2013-11-17, 22:11
RE: Łączenia pracy mięśniowej - przez Newcio - 2013-11-17, 22:28
RE: Łączenia pracy mięśniowej - przez Halin - 2013-11-17, 22:59
RE: Łączenia pracy mięśniowej - przez Newcio - 2013-11-18, 01:24
RE: Łączenia pracy mięśniowej - przez Halin - 2013-11-19, 22:45
RE: Łączenia pracy mięśniowej - przez Halin - 2013-11-18, 20:46
RE: Łączenia pracy mięśniowej - przez Newcio - 2013-11-18, 22:02
RE: Łączenia pracy mięśniowej - przez julo1976 - 2013-11-19, 14:19
RE: Łączenia pracy mięśniowej - przez Newcio - 2013-11-19, 16:27
RE: Łączenia pracy mięśniowej - przez Darren - 2013-11-19, 18:30
RE: Łączenia pracy mięśniowej - przez Newcio - 2013-11-20, 00:57
RE: Łączenia pracy mięśniowej - przez Halin - 2013-11-21, 17:56
RE: Łączenia pracy mięśniowej - przez Newcio - 2013-11-22, 00:50

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości