Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Prawidłowa pozycja ciała
#1

Mam już mętlik w głowie całe życie uczony aby trzymać prostą postawę wypchnięta klata, proste plecy, to samo przy ćwiczeniach (martwe ciągi, przysiady itd) a tu nagle natrafiam na forum dla gimnastyków gdzie pojawia się pojęcie "hollow body" które mówi mi że mam rozciągnąć łopatki, schować miednicę, zachować wklęsły kształt ciała, a i przy wznosach nóg też o dociskaniu lędźwi się dopiero dowiedziałem. Podobno wszystko sprowadza się do utrudnienia ćwiczeń. Rozumiem że można te pozycje utrzymywać przy podciąganiu i wznosach nóg (w zwisie), ale co z resztą dajmy na to pozycje Planka lub pompek, podciągań australijskich, dźwigni, jaki kształt ciała utrzymywać spiąć brzuch, schować miednicę czy może wyprostować plecy, a przez wyprostowany kształt ciała rozumiem to co znajduje się na obrazku "A" http://tanlin.ovh.org/gk_flat/cwc/22.png W tej sytuacji lędźwia nie są schowane w linii prostej z łopatkami, a wy mi mówicie że ma być inaczej. Nie wiem jak to wkońcu jest niech ktoś mi to ładnie rozrysuje co i jak ma być, jaką pozycję zachowywać przy określonych ćwiczeniach, co dokładnie jest rozumiane przez pozycje hollow body, bo może coś źle wyczytałem/ zrozumiałem? Pozdrawiam


Wiadomości w tym wątku
Prawidłowa pozycja ciała - przez mati_man2 - 2013-08-18, 03:49
RE: Prawidłowa pozycja ciała - przez Mrowek - 2013-08-18, 14:17
RE: Prawidłowa pozycja ciała - przez User - 2013-08-18, 14:25
RE: Prawidłowa pozycja ciała - przez kingsvid - 2013-08-18, 14:47
RE: Prawidłowa pozycja ciała - przez User - 2013-08-18, 14:54
RE: Prawidłowa pozycja ciała - przez zahir - 2013-08-18, 19:15
RE: Prawidłowa pozycja ciała - przez Adam.Kalman - 2013-08-28, 01:26
RE: Prawidłowa pozycja ciała - przez Mrowek - 2013-08-29, 08:26

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości