Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Biomechanika ćwiczeń gimnastycznych - pomoc
#6

Jeśli mam być szczera...
Badałam gimnastyków i gimnastyczki pod kątem możliwości siłowych stawów: skokowych, kolanowych i biodrowych - co jest stricte biomechaniką, ale nie tylko gimnastyki (dźwignia, oś obrotu - ogólnie Biodex System 4 Pro).

O ile mi wiadomo - biomechanicy u mnie na AWFie próbowali kiedyś zbadać coś (bodajże środek ciężkości) na zasadzie śruby czy jeszcze czegoś innego i nie bardzo to wyszło, bo gimnastyka przeczy całej biomechanice i wyszła jedna wielka dyskusja między zawodnikami i trenerami a biomechanikami Tongue

Ale przy okazji pisania pracy licencjackiej spotkałam się z takimi tytułami:
* "THE SCIENCE OF GYMNASTICS"; Monèm Jemni
* "Science Of Gymnastics Journal" - szereg części i tomów

Ta pierwsza jest na Google Książki, ale nie jest w całości... Drugi tytuł jest na Google w PDF nawet, więc można spokojnie poszukać i poczytać - jeśli angielski nie sprawia problemu.

Generalnie, po prawie 5 latach studiów, prawie 3 latach badań na Biodexie, zasłyszanych historii biomechanika-gimnastyka - stwierdzam, że jednak te dwie dyscypliny nigdy się nie zrozumieją Smile Czasami wychodzą takie jaja, że biomechanika nie wyjaśni tego pod gimnastykę, a gimnastyka pod biomechanikę Big Grin


Wiadomości w tym wątku
Biomechanika ćwiczeń gimnastycznych - pomoc - przez kubek133 - 2017-03-18, 15:49
RE: Biomechanika ćwiczeń gimnastycznych - pomoc - przez rafal - 2017-03-19, 16:58
RE: Biomechanika ćwiczeń gimnastycznych - pomoc - przez kubek133 - 2017-03-20, 09:59
RE: Biomechanika ćwiczeń gimnastycznych - pomoc - przez Wylfryd - 2017-03-21, 15:36
RE: Biomechanika ćwiczeń gimnastycznych - pomoc - przez zahir - 2017-03-23, 11:45
RE: Biomechanika ćwiczeń gimnastycznych - pomoc - przez Chevelle - 2017-03-23, 14:47

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości