Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Kalistenika a ciężary
#1

Witam!
Od pewnego czasu poszukuje odpowiedzi na pytanie: Czy trening z ciężarami pomoże mi w kalistenice. Od razu zaznaczam że moim głównym celem jest street workout jednak chciałbym mieć większą masę mięśniową i tu się pojawia moje pytanie czy jeżeli będę ćwiczył z ciężarami (hantle, martwy ciąg, wyciskanie itp.) to czy przyśpieszy to postęp w kalistenice czy przyniesie odwrotny efekt. Mój trening opiera się na ćwiczeniach kalistenicznych jednak chciałem go uzupełnić ćwiczeniami z ciężarem. Po zadaniu tego pytania na wielu forach otrzymałem takie wiadomości jak: "Jeśli chcesz być dobry w podciąganiu to się podciągaj" a po zadaniu tego samego pytania na innym forum otrzymałem taką odpowiedź: "od pewnego czasu jest podział na osoby które ćwiczą kalistenikę i na te które ćwiczą z ciężarami, a prawda jest taka że powinno się łączyć te treningi". W tej chwili tak na prawdę jestem troszeczkę zagubiony. Pierwszy raz zadaje to pytanie na tym forum i mam nadzieje że uzyskam odpowiedź która będzie potwierdzona w jakiś sposób. Tak na marginesie zastanawia mnie czy osoby pokroju Lazar Novovic czy Frank Medrano ćwiczą z ciężarami ?
Pozdrawiam Big Grin


Wiadomości w tym wątku
Kalistenika a ciężary - przez Jabol - 2017-01-01, 23:48
RE: Kalistenika a ciężary - przez Wylfryd - 2017-01-02, 00:30
RE: Kalistenika a ciężary - przez zahir - 2017-01-03, 11:49

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości