Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

trening pod testy sprawnościowe
#6

(2016-07-12, 19:20)Erni napisał(a):  Na bieganie jest najlepsze bieganie, ale jedno nie wyklucza drugiego, jeśli chodzi o sprawność czy podciąganie śmiało możemy posłużyć się siłownią. Poprzez proste treningi obwodowe, dzięki którym nie tylko zwiększymy wytrzymałość, ale i nabierzemy odpowiednich wzorców ruchowych, które z kolei wykorzystamy dalej, ćwiczenia z obciążeniem zewnętrznym można łączyć z tymi z obciążeniem własnego ciała - na "mojej skórze" działa to świetnie, na większości siłowni mamy dziś dostęp do sprzętu, który odpowiada stricte funkcjonalności, mam na myśli ekspandery, kółka, piłki, itp. To, że takie miejsce jak siłownia może się przydać, nie znaczy, że miałem na myśli to, że jest niezbędne Smile

Jeśli chcemy zwiększyć ilość podciągnięć, to przede wszystkim musimy ćwiczyć ... podciągnięcia. Tylko w ten sposób wyrobimy sobie wzorzec ruchu o którym piszesz. Żadne inne ćwiczenie go nie wyrobi. Ewentualnie można dodać obciążenie zewnętrzne do podciągania ale można to zrobić dopiero wtedy, gdy technika jest nienaganna i siła już zbudowana. W przeciwnym wypadku można się dorobić jedynie kontuzji. Reasumując: siłownia może być jedynie dodatkiem i to tylko i wyłącznie przy mądrym podejściu do treningu ale przygotowania do takich sprawdzianów trzeba zaczynać od solidnych podstaw.


Wiadomości w tym wątku
trening pod testy sprawnościowe - przez Unbroken - 2016-07-09, 18:24
RE: trening pod testy sprawnościowe - przez Erni - 2016-07-09, 20:43
RE: trening pod testy sprawnościowe - przez zahir - 2016-07-12, 17:22
RE: trening pod testy sprawnościowe - przez Wylfryd - 2016-07-13, 08:48
RE: trening pod testy sprawnościowe - przez Erni - 2016-07-12, 19:20
RE: trening pod testy sprawnościowe - przez zahir - 2016-07-19, 09:11

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości